סגור
סופרברנד גג כתבה חדש

מגדל משיקה מוצרי ביטוח ייחודיים ומשקיעה ב-ESG

בשנה החולפת התמקדה מגדל בהרחבת סל הביטוחים עם כיסויים חדשניים, ליוותה את לקוחותיה בכל שלבי החיים, המשיכה להוביל את השקעות ESG, וניהלה תיק השקעות אחראי הכולל השקעות מגוונות גם בנדל"ן ופינטק. כל זאת תוך שימת דגש על שירות, דיגיטציה וחדשנות

מגדל מנהלת מוצרי ביטוח, פנסיה ונכסים ופיננסיים כבר 88 שנה. הקבוצה נוסדה ב-1934 בירושלים, בידי אנשי עסקים מהיישוב הישן, חלקם מחברת הביטוח האיטלקית ג‘נרלי. בשנות ה-40 הצטרף למחזיקי המניות בחברה בנק - שהפך עם השנים לבנק לאומי. שמונה עשורים מאוחר יותר, מגדל ממשיכה לפתח אפיקי השקעה בארץ ובחו"ל, ומגוונת את השקעותיה, בין היתר בתחום הנדל"ן המניב ובתחום האשראי, באמצעות שותפויות והשקעות ישירות בחברות.
במהלך 2021 המשיכה החברה במגמת הצמיחה בפרמטרים המרכזיים, בהתבסס על יישום נכון של תוכנית העבודה והתהליכים העסקיים. החברה רשמה שיפור משמעותי בתשואות וחיזקה את מעמדה כגוף השקעות מוביל מבין חברות הביטוח בישראל עם השקעות ESG מרובות.
1 צפייה בגלריה
מגדל מובילה את עולם ההשקעות החדש
מגדל מובילה את עולם ההשקעות החדש
מגדל מובילה את עולם ההשקעות החדש
(באדיבות מגדל)
הסביבה התחרותית
ענף הביטוח מתפתח ומשתכלל, גבולות הפעילות מתרחבים ומפת התחרות משתנה ומאפשרת לשחקנים בעלי מאפיינים מגוונים להיכנס לזירות הפעילות השונות. מגדל מתאימה ומעדכנת את התוכנית האסטרטגית שלה בהתאם להתפתחויות אלה, תוך שימת דגש על מנועי צמיחה ועל תנאי השוק המשתנים. מגדל ממשיכה לפעול להבטחת עתידם הכלכלי של יותר מ-2.4 מיליון מבוטחיה, תוך מכירת מוצריה באמצעות כ-3,700 סוכנים ויותר מ-90 אלף מעסיקים.
האתגר השיווקי
השנה התמודדה מגדל עם רפורמות ושינויים רגולטוריים, ועם המשך השפעתו של משבר הקורונה והאתגרים המורכבים שיצר. כדי להתמודד, למדה החברה את הצרכים החדשים הן של הלקוחות והן של צרכי הסוכנים. אחת מהדרכים להתמודד עם התחרות הגוברת בענף, הרגולציה המתגברת וחוסר ההבנה והידע של הצרכנים במוצרים הקיימים להם, היה צורך לבצע היערכות מחודשת של יחידות החברה לצרכים השונים, הכנסת טכנולוגיות חדשות והגברת השימוש בדיגיטל לצורך הטמעת תהליכים שירותיים מול הלקוחות.
הפתרונות היצירתיים
גם השנה המשיכה מגדל להרחיב את סל המוצרים שהיא מציעה.
ביטוחי בריאות. החברה פיתחה מוצרי בריאות משתלמים, המלווים את הלקוחות לאורך כל הדרך - החל בשגרה, דרך טיפול באירועים רפואיים ועד להחלמה מלאה. בשנת 2021 זכתה החברה בפרס "החברה שמשנה את מפת הבריאות בישראל" בתחרות נבחרי השנה של מגזין "עדיף".
תורים מהירים. עוד לפני משבר הקורונה סבלו בתי החולים ומוסדות הרפואה מעומס רב, והמענה ללקוחות היה ועודנו רחוק מלהשביע רצון, במיוחד כשמתעוררת בעיה הדורשת טיפול מידי. הכיסוי האמבולטורי של מגדל מאפשר לפגוש רופא מומחה שבהסדר תוך שלושה ימים ולקבל תור לבדיקות אבחנתיות תוך יומיים. בנוסף, יכולים המבוטחים להתייעץ עם רופאים מומחים אונליין תוך שלושה ימים. כיסוי זה זכה בפרס מוצר השנה בבריאות בוועידת "עדיף", וגם בפרס החדשנות של BRAVO, המבוסס על המלצות של לקוחות וצרכנים.
תכנון פנסיוני. מגדל מקפת, מוצר הפנסיה המוביל של החברה, המשיך לבלוט גם השנה עם הישגים שבאים לידי ביטוי בתשואות ובמגוון מסלולי השקעה.
ביטוחי חיים. למגדל מגוון מוצרי ביטוח חיים ותוכניות משלימות: ביטוח חיים המשלב חיסכון פנסיוני, ביטוח המבטיח הכנסה חודשית, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח למקרי נכות כתוצאה מתאונה ועוד.
ביטוח רכב. למגדל כיסוי ייחודי בענף הנקרא 'מגדל פיקס' - הנמכר כהרחבה לביטוח המקיף. מבוטחים שרוכשים את הכיסוי פטורים מתשלום השתתפות עצמית בעת תאונה וכן מהתייקרות הפרמיה בעת חידוש הביטוח במגדל.
ביטוח משכנתא. מגדל מפעילה תהליך דיגיטלי מהיר לרכישת ביטוח חיים וביטוח מבנה למשכנתא במחיר תחרותי. על פי ממצאי "תוכנית חסכון" ששודרה בערוץ 12 בפברואר 2021, ביטוח המשכנתא של מגדל הוא הזול ביותר לחודש עבור לקוחות שנדרשים לביטוח משכנתא בצמוד ללקיחת משכנתא.
עולם הדיגיטל. בשנים האחרונות פועלת מגדל להנגיש את שירותיה בפלטפורמות טכנולוגיות מתקדמות. החברה השיקה אתר חדש הנותן מענה לצורכיהם של לקוחות קיימים ומציע מידע ללקוחות פוטנציאלים. האתר מצטרף לאפליקציית מגדל, אותה הורידו מאות אלפי לקוחות החברה.
מדיניות השקעה אחראית. מגדל היא חברת הביטוח הראשונה בישראל שאימצה את מדיניות ההשקעה האחראית ESG לניהול תיק ההשקעות. בכך מיישרת החברה קו עם גופי ההשקעה המתקדמים והגדולים בעולם. אימוץ המדיניות החדשה נובע מתוך אחריות כלפי דור העתיד ורצון לשלב ערכים בעולם ההשקעות. מגדל התחייבה להפנות יותר משלושה מיליארד שקל בשנה להשקעות Net Positive - השקעות שלא רק שנמנעות מפגיעה בסביבה או בחברה אלא אף תורמות לשינוי חיובי.
השקעה בפינטק. מגדל הכריזה על מהלך הממצב אותה בשורה אחת עם גופי ההשקעות המובילים בעולם: הקמת זרוע ההשקעות Next Generation Finance המתמחה בפינטק. זרוע ההשקעות צפויה להשקיע בשנתיים הקרובות בין שלושה לחמישה מיליארד שקל בחברות הזנק ובקרנות בתחום.
השקעות נדל"ן. משתנים מאקרו כלכליים כמו ריבית כמעט אפסית, לצד התנודתיות בשוק ההון, הביאו את מגדל לאתר אפיקי השקעה עם עוגן להשגת תשואות יציבות עבור החוסכים והעמיתים. אחד מהאפיקים הללו הוא תחום ההשקעות בנכסים ריאליים פרטיים בארץ ובעולם. מדובר בשוקי נדל"ן, תשתיות ולוגיסטיקה שמאופיינים בצמיחה, בביקוש גבוה ובפוטנציאל להשגת תשואה גבוהה ויציבה לאורך זמן עם סיכון נמוך.
שירות. מגדל גאה להוביל במדד השירות של רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון. מגדל המשיכה להציג שיפור מתמשך שנה שניה ברציפות ברוב הפרמטרים. נושא שירות הלקוחות נמצא בסדר עדיפויות עליון של החברה, ואנו גאים להיות מובילי שוק הן מבחינת היקף הפעילות, הן ברמת השירות והן ברמת התשואות.
אחריות חברתית ופעילות קהילתית. הפעילות הקהילתית של מגדל משולבת בליבה העסקית שלה, ומזה מספר שנים שהיא מובילה מבין חברות הביטוח בפעילות למען הקהילה, בהיקף תרומות של כשבעה מיליון בשנה ועם מעורבות של עובדים ומנהלים בפעילויות קהילתיות. במסגרת זו פיתחה מגדל, בשיתוף עמותת "מנהיגות אזרחית" תוכנית ביטוח ייחודית עבור נושאי משרות ומנכ"לים של עמותות חברתיות.
מגדל זכתה זו השנה השנייה לציון הגבוה ביותר במדד מעלה ESG, המדרג חברות ציבוריות על פי קריטריונים של אחריות חברתית ותאגידית - ציון פלטינום פלוס. כמו כן, גם בשנת 2021 מגדל המשיכה להעניק מלגות לסטודנטים מתוכנית האקטואריה של אוניברסיטת חיפה, מתוך מטרה לקדם את הלימודים האקדמיים בעולמות הביטוח.
דברים שאולי לא ידעת על מגדל
1,את שם המותג מגדל המציא המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. הרופא הראשון של החברה היה המשורר שאול טשרניחובסקי.
2.מגדל היא מעסיקת הנשים המובילה בענף הביטוח, עם 50% נשים בהנהלת החברה הבכירה וכ-60% נשים בעמדות ניהול בכלל החברה.
3.מגדל היא הספונסרית הראשית של משחקי גביע המדינה בכדורסל, וגם מעניקה חסות לנבחרת ישראל בכדורסל בתחרויות בינלאומיות.
4.בשנת 2022 מגדל זכתה בתואר המשקיע המוסדי של השנה של מגזין Power Finance & Risk, לאחר שנה שבה תפסה פוזיציה דומיננטית בזירת ההשקעות העולמית.