סגור
ניוז רום גג חדשדסקטופ

מוטי שאבי: יזמות עסקית היום נשענת על עיקרון הכפר הגלובלי

רובנו כבר מזמינים מוצרים מחו"ל, אבל היזם מוטי שאבי בטוח שזו רק ההתחלה, ושאנחנו בפתחו של עידן שבו גם תחום השירותים בתחום הרפואה והלייף סטייל יהפוך לגלובלי. שוחחנו איתו על המיזמים שפיתח בתחום ועל האפשרויות החדשות שחשוב לו ליצור עבור הצרכן הישראלי

יתרונות הכפר הגלובלי
כולנו יודעים שאנחנו חיים בכפר גלובלי, עולם שהפך לקטן, עם מרחקים קצרים ותעבורה מהירה ומסיבית של מבקרים וסחורות. היזם מוטי שאבי מתל אביב, סבור שרובנו עדיין לא באמת מנצלים את העובדה שהעולם שלנו הוא סופרמרקט אחד, לא רק של סחורות ומוצרים, אלא גם של שירותים.
שאבי נולד בצרפת ועלה לישראל לפני שנים רבות. סיפור העלייה והקשר הקרוב עם הקהילה הצרפתית עד היום, הם לדבריו השורש לפיתוח החשיבה הראשונית שלו במונחים בינלאומיים.
"אין ספק שידיעת השפה והתרבות הצרפתית יוצרת מלכתחילה פתיחות לחיבורים, אבל זה היה רק הטריגר. המוטיבציה ופיתוח הרעיונות הגיעו ממקום של הבנת הפוטנציאל העסקי והכדאיות הצרכנית", הוא מספר.
3 צפייה בגלריה
מרדכי (מוטי) שאבי: יזמות עסקית והעולם הגדול
מרדכי (מוטי) שאבי: יזמות עסקית והעולם הגדול
(יח״ץ Adverland)
מצרפת לפורטוגל
מבחינה מקצועית, הקריירה בתחום השירותים הבינלאומיים החלה בכלל בפורטוגל: "כיהודי ממוצא צרפתי ידעתי שמגיעה לי אזרחות פורטוגלית וחקרתי מה אפשר לעשות איתה. גיליתי עולם שלם של הזדמנויות באחד השווקים הגדולים והעשירים בעולם: האיחוד האירופי. אזרחות פורטוגלית היא אזרחות של האיחוד האירופי והיא כוללת הרבה מאוד הטבות בכל מדינות האיחוד. גם אם בעלי האזרחות לא חיים באירופה, האזרחות מקנה להם זכויות בכל הקשור להחזקת נדל"ן, סחר בנדל"ן, פתיחת עסקים ועוד".
לאחר שפעל וקיבל אזרחות פורטוגלית משלו, הקים את Easy Nationality, סוכנות לטיפול בהנפקת דרכונים פורטוגלים לישראלים: "הכי מרגש זה לראות לקוחות עם מקרים מסובכים, שעזרתי להם להשיג אזרחות פורטוגלית למרות הקשיים, והיום יש להם עסקים מדהימים באירופה", הוא מספר.
Easy Nationality ממשיכה לטפל בבקשות רבות לאזרחות מדי שנה, אבל התיאבון הבינלאומי של שאבי לא שבע.
הגשמת חלומות בטורקיה
שאבי: "יצא כך שפיתוח העסקים שלי מתחיל מהצרכים שלי או של הסביבה הקרובה, כשאני מחפש את הפתרון האידיאלי. אם חושבים מחוץ לקופסה, מגלים שהפתרון הטוב ביותר נמצא לפעמים מחוץ לישראל. בניגוד למה שנהוג לחשוב, זה בכלל לא אתגר, להיפך, זו עוד סיבה לראות עולם, להתנתק ממרוץ היומיום".
שאבי מתכוון לפרויקט העסקי הבינלאומי השני שהוביל: השתלות שיער בטורקיה. "נכון שהשתלות שיער בטורקיה הן כבר עניין נפוץ", הוא מפרט, "אבל כששקלתי לעבור את התהליך, לא מצאתי חבילה שכוללת הכל במקום אחד: גם מרכז רפואי אמין וצוות רפואי מקצועי, גם חבילה שכוללת מלון, טיסות והעברות וגם ליווי ישראלי בעברית. הייתי צריך להרכיב את החבילה בעצמי, והרגשתי שאפשר "לארוז" את כל הטיפול כחבילה אחת שתהיה יותר פשוטה וגם יותר משתלמת. אני מאמין שהשתלת שיער היא לא סתם טיפול אסטטי, אלא ממש הגשמת חלום עבור הרבה אנשים. יש הרבה גברים (וגם נשים), שסובלים מחוסר ביטחון בגלל אובדן השיער, מתביישים, חובשים כובע או מצטלמים רק בזוויות מסוימות. בשבילם השתלת שיער זה הליך משנה חיים. היום יש שיטות מתקדמות שלא משאירות צלקות. פשוט שולפים זקיקים מאזור העורף ומשתילים אותם באזור המקריח. בישראל התהליך מאוד יקר ולא נגיש לכל אחד וטורקיה היא מרכז מומחיות עולמי בתחום", הוא מסביר וממשיך: "למדתי את השוק, את המרכזים הרפואיים, את שיטות ההשתלה, הציוד הדרוש, התהליך ושלבי ההחלמה. כשהרגשתי מספיק בטוח, יצאתי לדרך השתלת שיער בתורכיה והבטחתי לעצמי שמיד אחר כך אפתח חבילה נוחה ואיכותית לישראלים, במחיר אטרקטיבי".
3 צפייה בגלריה
יזמות עסקית והעולם הגדול
יזמות עסקית והעולם הגדול
(יח״ץ Adverland)
כך היה. שאבי למעשה היה הלקוח הראשון של עצמו, ועבר את השתלת השיער באותו תהליך שהוא מציע היום לישראלים אחרים: "אני מקפיד להציע רק חבילות שכוללות טיפול בידי צוות רפואי מוסמך, במרכז רפואי מתקדם. בתהליך משקיעים זמן בכל לקוח, בעיצוב קו השיער, בדיון על שיטת ההשתלה ובתיאום ציפיות. בסופו של דבר, אחרי כמה חודשים מתקבלות תוצאות מעולות ואני מקבל תמונות של לקוחות עם שיער מלא ושופע שנראה טבעי. מה שהכי מספק זה החיוך על הפנים שלהם".
סיבות לחייך
3 צפייה בגלריה
אימו של שאבי בתהליך שיקום פה בטורקיה תמונות לפני ואחרי.
אימו של שאבי בתהליך שיקום פה בטורקיה תמונות לפני ואחרי.
אימו של שאבי בתהליך שיקום פה בטורקיה תמונות לפני ואחרי.
(פורטל הבריאות דנטל לנד)
התחנה הבאה של שאבי שוב נולדה בחיים הפרטיים, במשפחה הגרעינית: "אמי נזקקה לטיפול שיניים שיקומי גדול. אחרי תקופה של דחיות, החלטתי ביחד איתה שצריך לשים סוף לבעיה האסטטית והתפקודית שפוגעת באיכות החיים שלה. אמא שלי תמיד היתה שם בשבילי, תמכה בכל היוזמות העסקיות, נתנה גיבוי וביטחון, והרגשתי שאני חייב להיות שם בשבילה על הצד הטוב ביותר. האמת שבתור ה"שגריר" של המשפחה, היה ברור שאני זה שצריך למצוא את הפתרון הכי טוב. כבר הכרתי את עולם הרפואה בטורקיה, אז עשיתי בדיקות מעמיקות וגיליתי שטורקיה מציעה טיפולי שיניים מתקדמים אפילו יותר מישראל. נדהמתי לגלות שטיפולי שיניים שעולים בישראל עשרות ומאות אלפי שקלים, עולים 60% פחות במרחק של שעתיים מכאן, והכל בלי להתפשר על איכות או על ניסיון ויוקרה. בטורקיה מתבצעים טיפולי שיניים באמצעות החומרים הטובים ביותר, השיטות המתקדמות ביותר והצוות המיומן והמקצועי ביותר בעולם. בענייני בריאות, אני לא חושבת שהמחיר הוא בהכרח העיקר, ואני מאוד מכבד כל מי שיבחר לקבל טיפול בישראל. יחד עם זאת, הבנתי שטורקיה יכולה להיות פתרון מצוין להרבה מאוד ישראלים שלא יכולים להרשות לעצמם טיפול שיניים בארץ, או לאנשים שמרגישים לא בנוח להשקיע בטיפול שיניים סכומים עצומים שעבדו עבורם שנים. מאז הטיפול של אמא שלי, הקמתי את הפורטל לבריאות השן דנטל לנד שבו מידע מקצועי לרווחת הכלל, כולל מדור מיוחד על טיפולי שיניים בחו"ל וכן מעקב אחר התהליך שעליזה שאבי אמו של שאבי עברה.
בנקודה הזאת השאלה הבלתי נמנעת היתה: "מה היעד הבא?". שאבי משיב: " המטרה שלי היא שישראלים יהנו מהאפשרויות הצרכניות שהעולם מציע, לא רק בתחום המוצרים אלא גם בתחום השירותים וכלל המסחר. אני מאוד בעד התעשייה הישראלית, ולצד זאת אני גם בעד שלישראלים יהיו את כל ההזדמנויות ואפשרויות הבחירה, במיוחד כשמדובר בשירותים חיוניים לאיכות החיים. אני משתדל להיות צינור של הזדמנויות עבור ישראלים. הרעיון הבא כבר מתבשל".

פרטים ליצירת קשר עם מרדכי (מוטי) שאבי:
הכתבה בשיתוף ADVERLAND יחסי ציבור

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות