סגור

הטכניקות הסודיות להגברת הפרודוקטיביות וההנאה בעבודה של המנהלים הבכירים נחשפות בקורס דיגיטלי חדש

אורי טל, מומחה לשיטת ה-FLOW בישראל, מאמן מנהלים בכירים טכניקות פשוטות של מיינדפולנס ופרודוקטיביות, המגבירות גם את התוצאות החיוביות וגם את המיינדסט החיובי שלהם. אבל בניגוד לתהליך אימון יקר, הוא כעת משיק קורס דיגיטלי במחיר שווה לכל נפש.

האתגר של עולם העבודה כיום
מיקינזי, אחד מתאגידי הייעוץ האסטרטגי הגדולים בעולם, חוקרים את האתגרים בעולם העבודה ומדווחים לאחרונה על משבר משמעות.
כשהם שואלים מנהלים מה הוא המרכיב שהכי חסר להם ולקולגות שלהם כדי להגיע לסיפוק בעבודה, כולם מדברים על אותו הדבר: תחושת משמעות חזקה בעשייה. מסתבר שעובדים איכותיים מחפשים יותר מכל את התחושה שהעשיה שלהם באמת יוצרת אימפקט משמעותי עבורם או עבור אחרים.
למה זה חשוב?
תחושת משמעות מביאה לשיפור ביצועים. במיוחד בתקופות שינויים אינטנסיבים. חברות שבאופן פעיל מייצרות תחושת משמעות יכולות באופן משמעותי לשפר את הפרודוקטיביות ואת תחושת הסיפוק במקום העבודה.
אז איך מביאים משמעות לעבודה?
אחת התשובות מגיעה מהפסיכולוגיה החיובית.
מיהאי צ'יקסנטמיהאי (Mihàly Csìkszentmihàlyi) פסיכולוג הונגרי אמריקאי חקר אלפי אנשים מתפקידים שונים, וגילה שהזמנים בהם אנחנו באמת מאושרים זה לא בחופשה בתאילנד בטן גב עם שיק פירות נטולי משימות. אלא דווקא אותם זמנים בהם אנחנו משתמשים במלוא היכולות שלנו כדי להגיע ליעד או לגבור על אתגר, באותם רגעים אנחנו נכנסים למצב שהוא קרא לו FLOW (זרימה).
בנוסף, הוא גילה שאנשים שחוו זאת לעתים קרובות דיווחו על תחושת משמעות וסיפוק גדול יותר מעבודתם מאשר אלה שלא.
1 צפייה בגלריה
אורי טל, מרצה בתחום הFlow בישראל
אורי טל, מרצה בתחום הFlow בישראל
אורי טל, מרצה בתחום הFlow בישראל
(צילום: רן אודם)
מה זה מצב FLOW ?
זה אותו מצב מנטלי שמוביל לביצועי שיא - בספורט, בעסקים, באמנויות, רובנו קוראים לזה להיות ב״זון״.
ההגדרה הרווחת של FLOW היא: ״מצב תודעתי אופטימלי, בו אנחנו מרגישים בשיא שלנו, והביצועים שלנו, הפיזיים והמנטליים, מגיעים לקצה״.
ויותר ספציפית: אלו אותם רגעים בהם אנחנו כל כך שקועים בפעולה של הרגע הנוכחי, עד שהכל מסביב כמו נעלם, הראש נהיה שקט, תחושת הזמן משתנה ואנחנו כמו מתמזגים עם החוויה.
איך FLOW קשור למוטיבציה?
חוקרי מוח טוענים ש-FLOW זו אחת החוויות המתגמלות ביותר שניתן לחוות, יש שיגידו המוטיבציה הגדולה ביותר לחיות. זה קשור לתחושה הטובה של קוקטייל הכימיקלים שהגוף שלנו מפריש (נורואדרנלין, סרטונין, אננדומיד, דופמין ואנדרופין), אותם כימיקלים גורמים לנו לרצות לחוות את זה שוב ושוב.
איך מגיעים למצב הזה?
הודות להתקדמות בטכנולוגיית הדמיית המוח בשילוב אלגוריתמים לניתוח Big Data, הצלחנו להגיע למצב בו אנחנו יודעים למדוד מתי המוח נמצא ב-FLOW, ומה שאפשר למדוד אפשר לשפר.
אז אנחנו יודעים FLOW דורש ריכוז.
בזמני ריכוז הגוף מפריש קורטיזול ונורואדרנלין, שעוזרים לנו להיות עירניים וחדים, אבל לאורך זמן ללא הפוגות הם מצטברים ומייצרים סטרס ובכך גורמים לביצועים שלנו לרדת. לכן כדי להיות ב FLOW צריך לפתח 2 יכולות:
היכולת להתרכז והיכולת לשחרר את הריכוז.
אבל מה אם אני לא מצליח להתרכז?
חשוב קודם להבין את העובדה הבאה:
ריכוז הוא כמו שריר: תאמנו אותו והוא יגדל, אחרת הוא יתנוון.
העניין הוא שרובנו לא למדנו איך להתרכז, אין שיעור כזה בבי״ס ולא באוניברסיטה.
אם לא למדנו איך, ואנחנו לא מתרגלים, איך אפשר לצפות שנצליח?
זה קצת כמו לצפות מאדם שלא למד לנגן, לשבת על הפסנתר ולנגן.
בקורס של אורי טל, מומחה למצבי FLOW, תקבלו כלים פרקטים לשיפור הריכוז, ואיך להיכנס למצבי FLOW באופן יומיומי, מה שיוביל לתחושת סיפוק מהעשייה שלכם ולעליה בתחושת הביטחון ביכולות שלכם.
בקורס תלמדו איך להרפות את הריכוז ברגעים של הפסקות פעילות והתאוששות, כי ככל שתדעו להרפות את הריכוז בהפסקות ולהפחית עומס קוגנטיבי, כך הריכוז שלכם יהיה יותר חזק ברגעים שצריך להתמקד.
תלמדו שמצבי FLOW הם לא מצבים בינארי, אלא מחזור של 4 שלבים:
מאבק, שחרור, זרימה והתאוששות.
תלמדו תרגילים פרקטיים שישפרו את היכולת שלכם לעבור כל שלב בצורה מיטיבה.
הבנה של המחזור הזה תשמש אתכם כמו מפה. כשיש מפה יש תחושת ביטחון כי אתם יודעים באיזה שלב אתם, ואיך להגיע לשלב הבא. זה המפתח להצלחה בכל הגשמה.
התכנים בקורס מבוססים על מחקרים מהשנים האחרונות שמגלים מה המוח שלנו צריך כדי לתפקד בשיא שלו, ואיך לרתום אותו ואת מערכת העצבים שלנו כך שיהיו שותפים בעשייה שלנו.
נסו לדמיין איך החיים שלכם יכולים להיראות כשיש לכם שיטה להכנס למצבי FLOW ביומיום שלכם? איך זה יכול להשפיע על הפרודוקטיביות שלכם, על היצירתיות, על תחושת הסיפוק שלכם מהעבודה?
זה מה שהקורס מציע לכם, אוסף של פרקטיקות מגובות מחקר שיעזרו לכם להפוך את שעות העבודה שלכם לשעות בהן אתם נכנסים ל-FLOW ובכך משפרים את הביצועים שלכם, נהנים יותר מהעבודה ומאמנים יכולת שתאפשר לכם להיות מובילים בכל תחום שאתם עוסקים, כי היכולת להתרכז היא ה״מטא יכולת״ שתשפר כל דבר שאתם עושים.
על המרצה
אורי טל מ-FLOW-HACKS הוא מאמן, מטפל מנחה סדנאות ומרצה על FLOW, שעוזר לאנשים שמרגישים תקועים בעשייה שלהם, להביא יותר זרימה דרך הטמעת הרגלים משני חיים. הוא משלב בין עולמות תוכן שונים כמו: פסיכולוגיה חיובית, מערכת העצבים, תנועה, תזונה, הורמזיס (חיזוק החוסן), מיינדפולנס ופרקטיקות נשימה.
את עיקר הידע שלו הוא למד מארגון Flow Research Collective אחד הארגונים המובילים כיום בחקר ביצועי שיא ומצבי FLOW.
אורי הרצה בארגונים כמו אמזון וג'יפרוג, מאות אנשים עברו איתו סדנאות וקורסים בתחום בארץ ובעולם.