סגור
כדאי להכיר

רונית חנגל: מומחית בניהול פרישה שתעזור לכם לתכנן את הפרישה בצורה חכמה

כולנו נהנים להפליג במחשבות על יום הפרישה המיוחל שבו נוכל סוף סוף לקצור את הפירות של עמלנו וליהנות מהחיים. כדי לעשות זאת, מומלץ לבצע תכנון פיננסי מקיף לקראת פרישה. הזמנו לאולפן את רונית חנגל, מומחית בניהול פרישה, מיסים ופיננסים עם 27 שנות ניסיון, כדי לשמוע ממנה על כל מה שכדאי לדעת על תכנון פרישה.


מה הוא תכנון פרישה ומה הוא כולל?
תכנון פרישה בעצם זו תכנית שנועדה לשקף לעובד הפורש ממקום העבודה את תמונת המצב. איזה כספים יש לו? מה ישמש לו כהון? כמה כספים הוא יכול לקבל בפנסיה, כמה פנסיה הוא יקבל, איזה מס הוא ישלם, איזה מענקים הוא יקבל, איך מטפלים בנושא המס. בעצם זה נותן תמונת מצב של מה ישאר אחרי הפרישה, וכמה פנסיה הוא יקבל.
מתי כדאי להתחיל בתהליך תכנון הפרישה?
קודם כל את התכנון של הפרישה כדאי כמה שיותר מוקדם. אדם שיודע שהוא עומד לפרוש או שנמצא בהתלבטות האם לפרוש או לא, אז כדאי שיגיע לתכנון פרישה כדי לקבל את תמונת המצב, ולהחליט החלטות מושכלות.
2 צפייה בגלריה
רונית חנגל - לוגו
רונית חנגל - לוגו
רונית חנגל - לוגו
(יח"צ)
כיצד הניסיון העשיר שלך בעבודתך בחברות הביטוח המובילות מסייע לך בתכנון הפרישה שאת מבצעת ללקוחותייך?
בוודאי, לאורך שנים טיפלתי במאות אלפי אנשים שראיתי שעשו פעולות לא נכונות, משכו כספים לא נכונים, שילמו מיסים מיותרים או ויתרו על הטבות מס, עשו תהליכי פרישה עם אישורים לא נכונים או ביקשו פנסיה ממקומות לא נכונים. התהליך שלי בעצם עוזר להם להימנע מכל הטעויות ולא לשלם מחירים יקרים שעלולים להגיע למאות אלפי שקלים.
מה כולל תהליך הליווי שאת מעניקה בנושא תכנון הפרישה?
הליווי שלי הוא שירות אישי ומקצועי, שנועד ללוות את העובד גם בחסכונות הפנסיונים שזה מאוד חשוב, לראות האם יש מקום לשפר אותם כדי להגדיל את החיסכון לפרישה ואת הפנסיה. וגם ללוות אותו בהיבט המיסויי כשהוא פורש, כדי לחסוך לו מס ולהימנע מטעויות בהמשך הדרך.
מהו הערך המוסף שאת מעניקה ללקוח במסגרת תהליך הפרישה?
הערך המוסך הוא שאני מטפלת גם בעולמות הפרישה, שזה תחום בפני עצמו שמצריך ידע וניסיון כדי לנצל את כל הזכויות המגיעות לעובד או לפורש. וגם את התחום הפנסיוני שהוא גם תחום מורכב המצריך ידע וניסיון, וכמובן להיות בעל רישיון פנסיוני. אז השילוב ביניהם הוא שילוב שיכול להטיב עם הפורש כדי לחסוך לו עוד יותר מס בפרישה.
מהן הטבות המס בגיל השלישי וכיצד ניתן לחסוך באמצעותן תשלומי מס בפרישה?
אזרחי מדינת ישראל, גבר בגיל 67 ואישה בגיל 62 יכולים להנות מהנחות מס שהמדינה מאפשרת להם. תחת תיקון 190 שהוא תיקון חשוב, אפשר להנות ממתנות שהמדינה נותנת, רק צריך לדעת איך מבקשים עבור כל אחד מהם. מסתכלים על התמונה הפנסיונית, תלוש הפנסיה, לכל אחד כמובן יש את הנתונים האישיים שלו. ומקבלים את הנחות המס המגיעות גם לחסכונות הפנסיונים שזה יכול להגיע למאות ועשרות אלפי שקלים, וגם על הפנסיה שזה גם אלפי שקלים כל שנה. בנוסף יש גם יתרונות מיסוי לגמלאים זכאים שיש להם כספים למשל בבנק, והם יכולים להנות מעוד אופציות שאפשר להשתמש עבורם.
מה חשוב לדעת לגבי תכנון פיננסי נכון לקראת הפרישה?
חשוב להבין שבגיל הפנסיה ההכנסה לא תהיה כמו ההכנסה מהעבודה, לכן יש פער מאוד משמעותי בהכנסה. כדי להיערך יותר טוב חשוב להיות מלווים כבר מגיל 50, לעשות הכנה של החיסכון הפנסיוני, לראות שאפשר לשפר אותו ולהיערך יותר טוב, כדי שבפרישה מצבנו יהיה הרבה יותר טוב. אם יש כספים נוספים, יש הרבה מאוד אופציות למנף את הכסף ולהגדיל ולתכנן את ההון העצמי.
האם יש לך דוגמא של מישהו שחסכת לו הרבה כסף..?
יש הרבה דוגמאות, אבל אני אתן דוגמא שצרמה לי לאחרונה. גימלאי שפרש מעבודתו קיבל מענק מאוד גבוה, והמעסיק ניכה לו חמישים אחוז מס, מעל ארבע מאות אלף שקלים. טיפלתי לו באישורים מול מס הכנסה, הוא קיבל אישורים שמזכים אותו בשלוש מאות וחמישים אלף שקלים החזר וזיכוי ממס הכנסה. הוא לא ידע שזה התהליך שבעצם מגיע לו, זה זיכוי משמעותי במס ואם הוא לא היה פוגש אותי,הוא היה מאבד הרבה מאוד כסף. אבל זה נכון לכל סכום, זה לא משנה, גם סכומים גדולים גם סכומים קטנים, כל כסף חשוב לקראת פרישה.
2 צפייה בגלריה
רונית חנגל - תכנון פיננסי נכון לקראת פרישה
רונית חנגל - תכנון פיננסי נכון לקראת פרישה
רונית חנגל - תכנון פיננסי נכון לקראת פרישה
(יח"צ)
תכנון נכון ומדויק לקראת פרישה המותאם אישית אליכם יכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. כדי להתחיל לתכנן ולחסוך, אתם מוזמנים להכנס לאתר של רונית חנגל או לעמוד הפייסבוק
טלפון: 050-6849778
או לכרטיס ביקור הדיגיטלי - https://www.diginet.co.il/digicard/?id=ronithangal