סגור
כדאי להכיר

"פיתוח איתן": אם אתם בונים, אז רק עם המומחים

בשנים האחרונות עולם הנדל''ן למגורים ולעסקים נמצא בשיאו, הכירו את חברת ''פיתוח איתן'', המתמחה בפתרונות בינוי ותשתיות, קבלנות שלד וגמר ועבודות בטון מיוחדות, הזמנו את איתן בעלי החברה לראיון מסקרן בנושא פתרונות לבינוי ותשתיות

(פיתוח איתן - פתרונות בינוי ותשתיות בע"מ)
כבר מגיל ילדות אתה עוסק בענף הבנייה, ספר לנו על הרקע שהוביל אותך להקים את החברה?
בשל המצב המשפחתי נאלצתי כבר בגיל תשע להתחיל לעבוד, להרים, לסחוב לבנות. הייתי עובד עם אבא, דודים ומשפחה, ולאט לאט גדלתי. אחרי הצבא כבר מצאתי את עצמי עם טנדר ושתי פועלים, עובד בשיפוצים קטנים ותוספי בנייה, והשאר היסטוריה - היום אני בונה וילות, בניינים, כל מה שצריך לתת שירות אנחנו שם.
מהם השירותים שאתם מעניקים בחברה?
אנחנו מתמחים בבניית צמודי קרקע, בתי יוקרה, בניינים של חמש עד שבע קומות - תלוי בהתאם לסיווג הקבלני שאנחנו מספקים. אנחנו נותנים שירות בעיקר למגזר הפרטי, העסקי והציבורי - לכל מי שאנחנו יכולים לספק לו שירות.
אתם מתמחים בתכנון ובניית פרויקטים מיוחדים, ספר לנו על כך?
אנחנו יודעים לתת מענה לכל מה שנדרש. היום אנשים כבר פחות בונים בתים פשוטים וסטנדרטים, כל לקוח רוצה את המיוחד, הקורה המיוחדת, התקרה המרחפת, החדר המרחף. אם מגיע אדריכל עם כל מיני אלמנטים מיוחדים בבנייה, כאן אנחנו נכנסים לתמונה על מנת לתת את המענה על הצד הטוב ביותר ללא פשרות. אנחנו מתמחים בכל מה שנמצא בענף הבנייה, כל התקנים, כל רמות הגימור, ונותנים שירות לאדריכלים שיהיו מרוצים, וללקוחות שיכנסו לבית ויגידו וואו.
מהי הייחודיות שמבדלת אתכם מחברות בנייה אחרות?
הייחודיות היא שאנחנו לא עוצרים את העבודה, אנחנו לעולם לא מאחרים בלוחות הזמנים, אם צריך לתגבר צוות אנחנו נעבוד מסביב לשעון כדי למסור את הבית בזמן. ב99% מהמקרים הקדמתי את לוח הזמנים, מעולם לא איחרתי בלוחות הזמנים כי ללקוחות יש צפי מסוים להגיע לבית החדש שלהם. בנוסף אם יש בעיה כלכלית או עיכוב כספי אנחנו לא ממהרים לעצור את העבודה, אנחנו בודקים את האיתנות הפיננסית של הלקוח, לפעמים אפילו סופגים משהו זמני על חשבוננו כדי לתת את השירות ולא לעצור את העבודה. קרה לנו בקורונה שהיה לאנשים בעיה תזרימית, הם פנו אלינו כדי שלא נעצור את העבודה - ובזכות האיתנות הפיננסית שלנו לקחנו את זה על עצמנו ועזרנו להם.
מהם החידושים והשינויים שחלו בענף הבנייה בשנים האחרונות?
אנשים כבר לא רוצים את הבית הבנאלי, כולם רוצים את האלמנט המיוחד, והחידושים נמצאים כמעט בכל הענף. ברמת השלד, אם זה לבנות קורה מיוחדת או אלמנט מיוחד, ואם זה ברמת הגימור - אריחים מיוחדים, גדלים מיוחדים, כל אחד והשיגעון שלו שמתחיל מפאנל שקוע ועד לפאנל מרחף או רצפה עם הדמיה מרחפת, אין סוף, היום יש תקרה עולה ויורדת, שתי גבהים, שתי תקרות, הנמכות גבס. עוד משהו מאוד טרנדי זה שכולם רוצים היום בית חכם עם כל השכלולים הנדרשים, שדרך אגב זה לא יקר כמו פעם וממש לא רק לעשירים, כי הטכנולוגיה הוזלה משמעותית - פעם זה היה עולה מאה מאתיים אלף שקל, והיום אפשר לעשות אחלה בית חכם בעשרים שלושים אלף שקל.
זה לא סוד שחברות הבנייה בישראל סובלות מסטיגמות שליליות, ממה לדעתך זה נובע?
חברות בנייה, בעיקר קבלנים קטנים וגם בחברות הבנייה הגדולות - הכישלון הגדול ביותר זה תכנון לקוי ברמה התקציבית. הרבה אנשים מתכננים בית בשמונת אלפים שקל למטר ורוצים אותו בארבעת אלפים למטר, הם מבקשים הצעות מחיר מקבלנים והם נופלים לצערנו על קבלם שמשלה אותם שהוא יכול לבצע את הבית במחיר הזה. תוך כדי תנועה הם מבינים שזה לא יקרה, ואז הקבלן מבקש כספים נוספים. במצב הזה יש שתי אפשרויות: או שהקבלן חזק ויקח על עצמו את הטעות, יתקדם בבנייה ויגיד זאת בעיה שלי טעיתי, השם שלי חשוב לי ואני אסיים את העבודה - אני יכול לספור על כף היד שלי את האנשים שעשו את זה בארץ. רוב הקבלנים יגידו ללקוח אני עוצר, אין לי כסף להמשיך, או שאתה משלם לי או שאנחנו עוצרים ופה מתחילות הבעיות, זה מהבחינה הכלכלית. דבר נוסף זה מבחינת התכנון, אם קבלן לקח מחיר סביר אבל בגלל ניהול ותכנון עבודה לא נכון נוצרות בעיות, כאן נכנס הבלתי צפוי ומה שקורה זה שהעלות עולה והרווח של הקבלן יורד וזה מתגלגל ללקוח. בענף הבנייה כל טעות שווה עשרות אלפי שקלים, בגלל זה מומלץ לעבוד עם קבלן שעובד בשקיפות מלאה, שאפשר לראות את העבודות שלו בכל השלבים שלו, וככה אנחנו עובדים.
מה נאחל לך להמשך?
הצלחה שנגדל, יש לנו שאיפות מאוד גדולות. אנחנו אנשים פשוטים עם שאיפות גדולות מתוך רצון לעשות טוב, להיות טוב, גם לעצמך וגם לסביבה. מי שמכיר אותי יודע שאני אוהב לעשות טוב לכולם, זה הכיף שלי.
חברת בינוי מקצועית ובעלת ניסיון ומוניטין בתחום תעניק לכם שקט נפשי לכל אורך שלבי הבנייה, רוצים להתרשם מעבודות ולשמוע פרטים נוספים? הכנסו לעמוד הפייסבוק של "פיתוח איתן" שם תמצאו את כל המידע שחיפשתם
טלפון: 050-321-2115