ישראל מתחברת לכלכלה
 

הכסף

מילון כלכליסט
פרופ' עודד שריג
פרופ' עודד שריג 
צילום: גדי דגון
מניות קשורות לכתבה
   

  משרד האוצר ישיק אתר שיסייע לחוסכי הפנסיה לאתר חסכונות אבודים

  הציבור הרחב יוכל לאתר חסכונות פנסיה שלא ידע על קיומם באמצעות אתר שיושק ברבעון השני של 2013 ע"י משרד האוצר שיכלול ממשק תקשורת עם חברות הביטוח ובתי ההשקעות המנהלים את הכספים האבודים וגובים מהם דמי ניהול יקרים

  רחלי בינדמן

  02.08.12, 14:15

  אגף שוק ההון במשרד האוצר, בראשות פרופ' עודד שריג, לוקח צעד אחד קדימה את הרפורמה שפרסם לפני חצי שנה בכל הנוגע לעידוד חברות הביטוח ובתי ההשקעות לאתר כספי חיסכון פנסיוני רדומים.  האגף צפוי להקים אתר חינמי שיסייע לחוסכים לאתר את כספי החיסכון הפנסיוני שלהם. בחוזר שהופץ לחברות הביטוח ובתי ההשקעות צויינו הדרישות של האוצר מחברות הביטוח ובתי ההשקעות לנתונים ולממשק עבודה באופן שיקל על החוסכים לאתר היכן אם בכלל נמצאים חסכונות אבודים שלהם. האתר צפוי לעלות לקראת הרבעון השני של 2013.

   

  צילום: shutterstock

   

  לפי הערכות חוסכים רבים אינם מודעים לחסכונות שצברו בקרנות הפנסיה, ביטוחי מנהלים, קופות גמל וקרנות השתלמות שצברו במקומות העבודה השונים במשך חייהם. האתר שמקים האוצר מבקש לאפשר להם במספר פעולות פשוטות וללא עלות לבדוק אם יש ברשות חברות הביטוח ובתי ההשקעות כספים ששייכים לאותם אנשים.

   

  מדובר בצעד משלים לרפורמה של שריג במסגרתה נקבע כי על חברות הביטוח ובתי ההשקעות לפעול לאתר חוסכים שאבד עמם הקשר תוך פרק זמן מוגבל שכן אם לא יאותרו הגופים המוסדיים יאלצו להוריד את דמי הניהול שהם גובים מהחסכונות של אותם חוסכים לשיעורים אפסיים. זאת בעוד המצב כיום הוא שחברות הביטוח ובתי ההשקעות מנצלות את חוסר הידיעה של אותם חוסכים על קיומם של החסכונות הללו וגובות מהנכסים הצבורים באותם חסכונות את תקרת דמי הניהול הקבועה בחוק.

  רוצים לדעת מה מגיע לכם? לחצו כאן למדריך הזכויות המלא

   

  פרסום ראשון: 02.08.12, 14:15

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות