ישראל מתחברת לכלכלה
 

פרסום ושיווק

מילון כלכליסט
לב לבייב
לב לבייב  
צילום: אריאל שרוסטר
מניות קשורות לכתבה
   

  לבייב מעביר ערוץ: מוכר את חלקו בערוץ 9

  אפריקה ישראל ובעל השליטה בה מוכרים את יתרת מניותיהן בערוץ דובר הרוסית לאיש הטלוויזיה אלכסנדר לווין תמורת 6 מיליון דולר

  אופיר דור

  11.07.13, 10:50

  אחרי 11 שנה בערוץ 9 אפריקה ישראל ולב לבייב מוכרים את יתרת ההחזקות שלהם לאיש הטלוויזיה הרוסי אלכסנדר לווין. לבייב ואפריקה מחזיקים במשותף ב-48% מהון המניות של ואש טלקנל, החברה המפעילה את הערוץ דובר הרוסית, ותמורת מכירת המניות הם יקבלו כ-6 מיליון דולר. בנוסף ימכרו לבייב ואפריקה הלוואות שהעמידו לחברה המפעילה את הערוץ ויקבלו כחצי מיליון דולר תמורתן.

  קראו עוד בכלכליסט:
  לב לבייב
  לב לבייב צילום: עמית שעל


  מדובר בעסקה השנייה בין הצדדים בשנה האחרונה לאחר שבחודש מאי הושלמה עסקה במסגרתה רכש לווין מלבייב ואפריקה 48% ממניות הערוץ תמורת השקעה של 6 מיליון דולר בערוץ. כספי ההשקעה שימשו את הערוץ לפרוע את מלוא חובותיו לבנקים.

   

  בעקבות העסקה שדווחה היום לבורסה יוצאים לבייב ואפריקה סופית מההשקעה בערוץ 9. באפריקה הסבירו כי תחום התקשורת הוא תחום קשה שאינו נמצא בליבת העסקים של הקבוצה שהינה נדל"ן. באפריקה הדגישו כי קיבלו הצעה אטרקטיבית מאוד מאיש מקצוע בתחום הטלוויזיה שיוכל לקדם את הערוץ. בכל מקרה העסקה דורשת אישור של מועצת הכבלים והלוויין, הרגולטור המפקח על ערוץ 9, ורק לאחר מכן ניתן יהיה להשלימה.

   

  לווין הוא איש תוכן ומפיק ידוע ברוסיה ושותף בחברות הפקה TeleAlliance ו-Tele-Formatהנחשבות לספקיות תוכן מובילות עבור ערוצי טלוויזיה מרכזיים ברוסיה. לווין שימש בעבר כמפיק ראשי בערוץ NTV הפופולרי בתקופה שבה החזיק בו איל ההון ולדימיר גוסינסקי ובהמשך ניהל מספר ערוצים של הטלוויזיה הרוסית וזכה בפרסי טלוויזיה ברוסיה על פועלו.

   

   

  פרסום ראשון: 11.07.13, 10:50

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות