• תפריט
פרסום ושיווק

לבייב מעביר ערוץ: מוכר את חלקו בערוץ 9

אפריקה ישראל ובעל השליטה בה מוכרים את יתרת מניותיהן בערוץ דובר הרוסית לאיש הטלוויזיה אלכסנדר לווין תמורת 6 מיליון דולר

אופיר דור 10:5011.07.13
אחרי 11 שנה בערוץ 9 אפריקה ישראל ולב לבייב מוכרים את יתרת ההחזקות שלהם לאיש הטלוויזיה הרוסי אלכסנדר לווין. לבייב ואפריקה מחזיקים במשותף ב-48% מהון המניות של ואש טלקנל, החברה המפעילה את הערוץ דובר הרוסית, ותמורת מכירת המניות הם יקבלו כ-6 מיליון דולר. בנוסף ימכרו לבייב ואפריקה הלוואות שהעמידו לחברה המפעילה את הערוץ ויקבלו כחצי מיליון דולר תמורתן.

לב לבייב לב לבייב צילום: עמית שעל

 

מדובר בעסקה השנייה בין הצדדים בשנה האחרונה לאחר שבחודש מאי הושלמה עסקה במסגרתה רכש לווין מלבייב ואפריקה 48% ממניות הערוץ תמורת השקעה של 6 מיליון דולר בערוץ. כספי ההשקעה שימשו את הערוץ לפרוע את מלוא חובותיו לבנקים.

 

בעקבות העסקה שדווחה היום לבורסה יוצאים לבייב ואפריקה סופית מההשקעה בערוץ 9. באפריקה הסבירו כי תחום התקשורת הוא תחום קשה שאינו נמצא בליבת העסקים של הקבוצה שהינה נדל"ן. באפריקה הדגישו כי קיבלו הצעה אטרקטיבית מאוד מאיש מקצוע בתחום הטלוויזיה שיוכל לקדם את הערוץ. בכל מקרה העסקה דורשת אישור של מועצת הכבלים והלוויין, הרגולטור המפקח על ערוץ 9, ורק לאחר מכן ניתן יהיה להשלימה.

 

לווין הוא איש תוכן ומפיק ידוע ברוסיה ושותף בחברות הפקה TeleAlliance ו-Tele-Formatהנחשבות לספקיות תוכן מובילות עבור ערוצי טלוויזיה מרכזיים ברוסיה. לווין שימש בעבר כמפיק ראשי בערוץ NTV הפופולרי בתקופה שבה החזיק בו איל ההון ולדימיר גוסינסקי ובהמשך ניהל מספר ערוצים של הטלוויזיה הרוסית וזכה בפרסי טלוויזיה ברוסיה על פועלו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x