ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
אבי גבאי מנכ"ל בזק
אבי גבאי מנכ"ל בזק 
צילום: אוראל כהן
מניות קשורות לכתבה
   

  בזק משדרגת את קצב הגלישה ללקוחות - בחינם

  בנוסף, בזק השיקה שירות גיבוי בענן לתמונות וקבצים, ללא תשלום וללא הגבלת נפח. שדרוג קצב הגלישה יבוצע ללא צורך בפניית הלקוח. בתום השדרוג, כ–85% מהלקוחות יגלשו בקצב של 15 מגה-ביט ומעלה

  רותי לוי

  18.02.13, 10:19

  בזק מודיעה הבוקר על שדרוג קצב הגלישה הממוצע לכמיליון לקוחות האינטרנט שלה. לקוחות הגולשים בקצבי גלישה של עד 4 מגה ישודרגו אוטומטית לקצב גלישה של 5 מגה, לקוחות במסלולים של 10-5 מגה ישודרגו אוטומטית לקצב גלישה של 15 מגה. מהלך השדרוג יבוצע באופן אוטומטי, ללא צורך בפניית הלקוח וללא תוספת תשלום מצידו. המהלך יבוצע בהדרגה ויארך מספר שבועות.
  קראו עוד בכלכליסט:

  עם זאת, הלקוח ייאלץ לשדרג את קצב הגלישה בספק ה-ISP שלו, אך מדובר בתשלום נמוך יחסית לתשלום עבור התשתית. לפי נתוני בזק, 63% מלקוחותיה גולשים בקצב של 10 מגה-ביט בשנייה.
   

  בעקבות המהלך, קצב הגלישה הפופולרי יעמוד על 15 מגה-ביט. בתום השדרוג, כ–85% מהלקוחות יגלשו בקצב של 15 מגה-ביט ומעלה. שווי ההטבה, לפי בזק, מוערך בעשרות מיליוני שקלים לשנה.

   

  בנוסף, בזק השיקה שירות "bezeq cloud" שירות גיבוי בענן. השירות מספק תיקייה פרטית ללקוחות בזק בשרתי החברה שהלקוחות יכולים לשמור בה תמונות, קבצי וידיאו ומסמכים ולגשת אליה מכל מקום ומכשיר באמצעות חיבור לרשת. בשונה משירותים מקבילים בשוק כמו דרופבוקס וגוגל דרייב, בזק מבטיחה "נפח ללא הגבלה" וללא תשלום נוסף מצד הלקוח. בזק צופה כי בתוך 3 שנים כ-300 אלף לקוחות ישתמשו בשירותי הענן שלה.

   

  מנכ"ל החברה, אבי גבאי, אמר במסיבת העיתונאיים: "אין לנו יתרונות רגולטורים, אין לנו טריפל ובמקום לבכות על זה אנחנו עסוקים כל יום בלייצר סיבה ללקוחות לבחור בזק".

   

  בעקבות הודעת בזק, מיהרה הספקית 018 אקספון להגיב - והודיעה כי תשדרג את כל לקוחותיה עד ל-15 מגה ללא תוספת תשלום. מאוחר יותר גם ספקית האינטרנט של פרטנר - 012 סמייל הודיעה על שדרוג דומה. 

   

  פרסום ראשון: 18.02.13, 10:19

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות