• תפריט
חדשות התקשורת

משרד התקשורת ידרוש לשווק חבילות אינטרנט קטנות וזולות

בימים אלו נבחנת האפשרות לחייב את בזק ו־HOT לחזור ולשווק תשתית אינטרנט במהירויות נמוכות, זאת לאור פניות רבות שהתקבלו מצרכנים

אופיר דור 08:1330.10.13

משרד התקשורת בוחן אפשרות לחייב את בזק ו־HOT לחזור ולשווק תשתית אינטרנט במהירויות נמוכות, כך נודע ל"כלכליסט". HOT ביטלה השנה את שיווק חבילת 5 מגה־ביט וכעת היא מציעה תשתית אינטרנט במהירות 12 מגה־ביט ומעלה. בדומה, בזק ביטלה בשנה שעברה את חבילות הגלישה של 2.5 מגה־ביט ו־1.5 מגה־ביט, וחבילותיה מתחילות ב־5 מגה־ביט.

משרד התקשורת והשר ארדן החלו בבחינת הנושא, לאור פניות רבות מצרכנים שהביעו רצון לרכוש חבילת אינטרנט בסיסית במחיר מוזל. מדובר בעיקר בקהל פחות טכנולוגי ובאוכלוסייה מבוגרת שאינה צורכת חבילות אלו.

 

שר התקשורת גלעד ארדן שר התקשורת גלעד ארדן צילום: עמית שעל

 

ההתלבטות המרכזית של משרד התקשורת היא האם חיוב החברות לחזור ולשווק את המהירויות הנמוכות יהיה יעיל בסופו של דבר. החשש הוא כי HOT ובזק יחזרו לשווק חבילות אלו, אך מחירן לא יהיה שונה מהתעריף שגובה HOT על 12 מגה־ביט כיום (89 שקל) או שבזק גובה עבור 5 מגה־ביט (55 שקל בשנה הראשונה, 75 שקל לאחר מכן).

 

משרד התקשורת יכול לדרוש מבזק ומ־HOT למכור את חבילות הגלישה במחיר שייקבע על ידו, אולם במשרד מבינים כי זה עשוי להיות תהליך מסובך וארוך שבו הם יצטרכו לכמת ולנמק את העלויות.

 

מבחינת בזק ו־HOT, שדרוג מתמיד של מהירות האינטרנט שלקוחות צורכים הוא מנוע צמיחה עיקרי, בייחוד לאור העובדה ששיעור החדירה של האינטרנט בישראל הוא כבר מהגבוהים בעולם.

 

בזק ו־HOT יכולות לטעון מנגד כי הן ביצעו שדרוגים יזומים ללקוחות בשנתיים האחרונות, במסגרתם לקוחות קיבלו מהירות גבוהה יותר בעבור אותו המחיר. בנוסף טוענות החברות כי מחיר תשתית האינטרנט, גם כולל ספק, אינו גבוה יחסית בהשוואה עולמית.

16תגובות
בטל שלח
 • ל=15 - היגיע הזמן שתדייק בתגובתייך...שאין כל צורך לפקח על מחירי המוצר הבסיסי הזה...שבפיקוח 1.ברגע שהשוק נפתח לתחרות לשחקנים חדשים, ועוד קודם כאשר הוט נכנסה לשוק התקשורת והחלה למכור את קו הטלפון בחבילת הטריפל שלה במחיר אפס.
  2.יש וקיימת החלטת משרד התקשורת להפריד את רכישת הטלפון מרכישת קו האינטרנט .
  3. בזק, שהיא עדיין מונופול בתחום הטלפוניה וברגע שבוטלה ההצמדה ניתן להזמין קו אינטרנט ללא קו טלפון, רבים מהמשתמשים מעדיפים לא לקחת קו טלפון מבזק שנמצא כן @@ בפיקוח @@@ מחירים ולכן גם יקר יותר מרוב המתחרים !!
  אז היגיע הזמן שתדייק בתגובתייך...שאין כל צורך לפקח על מחירי המוצר הבסיסי הזה...מאחר והוא תחת פיקוח !!! קפיייש ?
  פבל ,ראשל"צ, (07.11.13)
 • להכניס את בזק והוט לפיקוח - פליטיקאים תתעוררו! לאחר שנה מתחילת ה"מבצע" חידשתי הבוקר את ההזמנה בבזק

  בחידוש הADSL הנזק לכיסי הוא 79ש"ח ל5M במקום 65 ש"ח ל10M, עליה ב 21% על שירות מופחת. אגב המחיר ל10M הוא 89 ש"ח עליה של 37%!!

  בחידוש קו הטלפון (מבצע 600 דקות) הנזק לכיסי הוא 72.4ש"ח לחודש במקום 65 ש"ח, עליה ב 11%.

  לא עזרו בקשות ותחנונים לשמירה על המחיר הישן. כל טענותי על ייקור מעל המדד נפלו על אוזניים אטומות. ברור שבזק מנצלת את כוחה ה"דואפולי" ביחד עם HOT. הגיע הזמן שהציבור יכריח את הפוליטיקאים להתעורר, ולפקח על מחירי המוצר הבסיסי הזה!

  אגב בהשוואה לעולם יש לזכור שבישראל אנו משלמים בנפרד לספק התוכן מה שמייקר את עליות הישראלים יחסית לשאר העולם!
  עמוס, (31.10.13)
 • השר ארדן מתעסק עם הדואופול ...במקום עם מפר מיכרז מ.התקשורת -מייקל גולן הנה כתבה שמאמתת את תחמנות הטייקון הכי תחמן שנחת בישראל ועובד בעיניים גם על שר התקשורת ארדן . מייקל גולן מתחמן בשיטתיות את העם ..."גזל" של 9.1מיליארד ש"ח נזק מהפכת הסלולר בחסות מייקל גולן כאן !!! הדואופול בזק/הוט מתקיים כאן ע"פ רשיון ורווחים אפסיים ...כבעלי מיזם פרטי שהשקיעו כאן מיליאדים בתשתיות !! מייקל גולן "רוכב" כאן על כווולם וגוזר קופונים על גב הפיכת בעלי התשתיות כאן לפראיירים שמר ארדן גם ממשיך בשיטתיות להפכם .היגיע הזמן שמר ארדן יתמקד בתחמנות טייקון מייקל גולן כאן !! נפגע גולן לא מופתעים מתחמנות מייקל גולן -נפגעי גולן זועקים כשנתיים על העדר קליטה ואפשרות גלישה בחברת פח חלולה גולן שלמעשה הינה וירטואלית של סלקום ותשתיות אורנג גם .
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000889869
  קורא המדור, (30.10.13)
 • למגיב 6- כחלון גרם ל"נזק" של 9.1מיליארד שח לכלל חסכונות העם!! עלאאק מהפכת סלולאר מהפכת סלולאר התבצעה תוך אחיזת עיני העם בחסות שר פופוליסטי וטייקון תחמן מייקל גולן !!! את המחיר האמיתי לחבילת סלולאר במחיר גרביים כוווולנו משלמים בחסכונוןת/פנסיה שלנו כאן . אתה גם מוטרד שאין תחרות מול הדואופול כאן ? בבקשה תשקיע כאן מליארדים מכספך הפרטי (כולל גיוס בהנפקה בבורסה ) תקים תשתיות אינטרנט/קווי/כבלים כאן ותתחזק אותן כמו הדואופול ותתחרה בשיווק טריפל ב9.99ש"ח לעם !! פשוט...צא לדרך וגייס את האבא שלך להשקיע במיזם כאן ..
  אדיק, (30.10.13)
לכל התגובות