ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
גלעד ארדן שר התקשורת
גלעד ארדן שר התקשורת  
צילום: נמרוד גליקמן
מניות קשורות לכתבה
   

  משרד התקשורת ידרוש לשווק חבילות אינטרנט קטנות וזולות

  בימים אלו נבחנת האפשרות לחייב את בזק ו־HOT לחזור ולשווק תשתית אינטרנט במהירויות נמוכות, זאת לאור פניות רבות שהתקבלו מצרכנים

  אופיר דור

  30.10.13, 08:13

  משרד התקשורת בוחן אפשרות לחייב את בזק ו־HOT לחזור ולשווק תשתית אינטרנט במהירויות נמוכות, כך נודע ל"כלכליסט". HOT ביטלה השנה את שיווק חבילת 5 מגה־ביט וכעת היא מציעה תשתית אינטרנט במהירות 12 מגה־ביט ומעלה. בדומה, בזק ביטלה בשנה שעברה את חבילות הגלישה של 2.5 מגה־ביט ו־1.5 מגה־ביט, וחבילותיה מתחילות ב־5 מגה־ביט.

  קראו עוד בכלכליסט:


  משרד התקשורת והשר ארדן החלו בבחינת הנושא, לאור פניות רבות מצרכנים שהביעו רצון לרכוש חבילת אינטרנט בסיסית במחיר מוזל. מדובר בעיקר בקהל פחות טכנולוגי ובאוכלוסייה מבוגרת שאינה צורכת חבילות אלו.

   

  שר התקשורת גלעד ארדן
  שר התקשורת גלעד ארדן צילום: עמית שעל

   

  ההתלבטות המרכזית של משרד התקשורת היא האם חיוב החברות לחזור ולשווק את המהירויות הנמוכות יהיה יעיל בסופו של דבר. החשש הוא כי HOT ובזק יחזרו לשווק חבילות אלו, אך מחירן לא יהיה שונה מהתעריף שגובה HOT על 12 מגה־ביט כיום (89 שקל) או שבזק גובה עבור 5 מגה־ביט (55 שקל בשנה הראשונה, 75 שקל לאחר מכן).

   

  משרד התקשורת יכול לדרוש מבזק ומ־HOT למכור את חבילות הגלישה במחיר שייקבע על ידו, אולם במשרד מבינים כי זה עשוי להיות תהליך מסובך וארוך שבו הם יצטרכו לכמת ולנמק את העלויות.

   

  מבחינת בזק ו־HOT, שדרוג מתמיד של מהירות האינטרנט שלקוחות צורכים הוא מנוע צמיחה עיקרי, בייחוד לאור העובדה ששיעור החדירה של האינטרנט בישראל הוא כבר מהגבוהים בעולם.

   

  בזק ו־HOT יכולות לטעון מנגד כי הן ביצעו שדרוגים יזומים ללקוחות בשנתיים האחרונות, במסגרתם לקוחות קיבלו מהירות גבוהה יותר בעבור אותו המחיר. בנוסף טוענות החברות כי מחיר תשתית האינטרנט, גם כולל ספק, אינו גבוה יחסית בהשוואה עולמית.

   

  פרסום ראשון: 30.10.13, 08:13

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות