• תפריט
פנאי

ביקורת הצגה - "עובד בשביל שניים"

כדי להעלות מחזה מסוג זה חיפשו בהפקה קומיקאי המתאים לגלם את פרנסיס, שהכל סובב סביבו. אחד כזה שיתפרע, יאלתר, ישתף את הקהל ויפיל אותו מצחוק, ואין מתאים מיצפאן למטלה, גם אם זה בא על חשבון דברים אחרים כמו דיקציה

מאיה נחום שחל 08:5730.10.13

תיאטרון בית ליסין מעלה את המחזה מאת ריצ'רד בין בבימויו של משה קפטן ובהשתתפות אלי יצפאן, יובל סגל, ענת מגן־שבו, דקלה הדר, שלומי טפיארו, שמעון מימרן, מאיה בכובסקי, ארז וייס, גיא מסיקה, אייל רוזאלס, שי פרדו ועוד.

קהל היעד: חובבי הצגות בידור ואלי יצפאן.

 

יצפאן ומגן שבו ב"עובד בשביל שניים" יצפאן ומגן שבו ב"עובד בשביל שניים"

 

דבר המבקרת: ריצ'רד בין כתב קומדיה המבוססת על "משרתם של שני אדונים" מאת קרלו גולדוני, שכבשה וממשיכה לכבוש עד היום את במות הווסט אנד. הסיפור מתרחש בבריטניה של שנות השישים, ובמרכזו פרנסיס הנשל (יצפאן) שנזרק מהתזמורת בה ניגן ומוכן לעשות הכל בשביל ארוחה, ומסתבך כשהוא בוחר לשרת שני אדונים (סגל והדר), שאיש מהם כמובן אינו יודע על השני. כדי להעלות מחזה מסוג זה יש למצוא את הקומיקאי המתאים לגלם את פרנסיס, שהכל סובב סביבו. אחד כזה שיתפרע, יאלתר, ישתף את הקהל ויפיל אותו מצחוק, ואין מתאים מיצפאן למטלה, גם אם זה בא על חשבון דברים אחרים כמו דיקציה. קפטן עשה את המיטב שיכל במסגרת הנתונים שסופקו לו. המעברונים המוזיקליים היו חביבים, והשחקנים שלצדו גילמו אוסף של דמויות סטריאוטיפיות כמתבקש מהסגנון, חלקן משעשעות וחלקן מוגזמות באופן לא חינני, שלפרקים גם צרם לאוזניים. הקהל התמסר לקומדיה ולפאנצ'ים הצפויים ושאג מצחוק, אותי זה הצחיק קצת פחות.

 

ציטוט למזכרת: "מינגלינג זה לא להגיד כלום בהרבה מאוד מילים".

 

שורה תחתונה: לא יותר מעוד הצגת בידור.

3תגובות
בטל שלח
 • התאאכזבתי מאוד מההצגה- לא מצחיקה המון רעש ללא סיבה -לא ממליצה בכלל (ל"ת)
  ניצה, (20.03.14)
 • חבל... חבל על הזמן, היה ממש מוגזם, הרעש, ההשתוללות, והגסויות
  עם קצת יותר עידון והרמוניה, היה נעים ומבדר יותר
  ציקי, (12.02.14)
 • תגובתי על ההצגה ממש אכזבה מההצגה שכלל וכלל לא מצחיקה. ואכזבה אותי קשות.וחבל שבדרן כמו יצפאן מופיע בה. זה רק מוריד ממנו את ההערצה כשחקן בדרן. לא ממליץ בכלל. חבל על הכסף ועל הזמן.
  מרדכי ג'אן, (10.12.13)