$
תעשייה ופיננסים

בתוך שנה זינק הונו האישי של קניה ווסט ממיליארד ל-6.6 מיליארד דולר

רוב הונו של הראפר ומעצב האופנה ובן זוגה לשעבר של קים קרדשיאן הוא מעסקי הבגדים שלו: מותג ייזי עם אדידס וקולקציית הבגדים שלו עם גאפ. קטלוג המוזיקה של ווסט שווה 110 מיליון דולר

חדשות חוץ 14:5621.03.21

קניה ווסט (43) הפך רשמית למיליארדר בשנה שעברה, ומאז הוא הספיק להכפיל את הונו האישי פי 6. השווי של הראפר ומעצב האופנה, שעבר שנה מורכבת שכללה ניסיון לרוץ לנשיאות ארה"ב וככל הנראה פרידה מאשתו קים קרדשיאן, עומד כעת על 6.6 מיליארד דולר, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג.

 

 

 

מרבית הונו נובע מעסקי הבגדים שלו: השווי הכולל במותג ייזי (Yeezy) עם אדידס וקולקציית הבגדים שלו עם גאפ (GAP) עומד על טווח של 4.7-3.2 מיליארד דולר, כך לפי דו"ח שפרסמו ב-UBS בחודש שעבר. 970 מיליון דולר מתוכם מיוחסים לעסקה עם גאפ. כמו כן, לווסט יש נכסים נוספים בשווי כולל של 1.7 מיליארד דולר, ביניהם השקעה משמעותית במותג המחטבים סקימס של אשתו בנפרד.

 

קניה ווסט קניה ווסט צילומים: אי.פי.אי, רויטרס

 

לפי בלומברג, קטלוג המוזיקה של ווסט שווה 110 מיליון דולר והוא מחזיק בעוד 122 מיליון דולר במזומן ובמניות.

 

קים קרדשיאן, בת הזוג לשעבר וקניה ווסט קים קרדשיאן, בת הזוג לשעבר וקניה ווסט צילום: גטי אימג'ס

 

ווסט ורשת האופנה גאפ הכריזו ביוני האחרון על שותפות ל-10 שנים. במקביל, אדידס הרחיבה את השותפות שלה איתו ב-2016 לאחר הצלחת קולקציית הסניקרס של ייזי. באדידס כינו את העסקה עם ווסט כ"השותפות המשמעותית ביותר שנוצרה אי פעם בין לא ספורטאי ומותג ספורט". נעלי הספורט של ווסט לרוב אוזלות בתוך דקות מרגע השקת למכירה מקוונת.

 

עם זאת, במגזין פורבס טוענים כי מדובר בהערכת שווי מנופחת והונו של ווסט הוא למעשה כשלישי מכך – 1.8 מיליארד דולר.

 

x