$
קורונה

ארה"ב: מקרה ראשון של תינוקת שנולדה עם נוגדנים לקורונה

התינוקת מדרום פלורידה נולדה שלושה שבועות לאחר שאמה, עובדת מערכת הרפואה, קיבלה את החיסון הראשון של מודרנה. הרופאים שטיפלו במקרה כתבו כי "יש פוטנציאל להגנה ולהפחתת הסיכון להידבקות בשל חיסון של האם" - אך שיש גם צורך במחקר נוסף בנושא

חדשות חוץ 09:2018.03.21

בארה"ב נולדה תינוקת ראשונה הנושאת נוגדנים נגד קורונה. התינוקת מדרום פלורידה נולדה שלושה שבועות לאחר שאמה, עובדת מערכת הרפואה, קיבלה את החיסון של מודרנה.

 

 

הרופאים פול גילברט וצ'אד רודניק ציינו במאמר שכתבו ועומד להתפרסם כי בדיקה של דם הנלקח מחבל הטבור מיד לאחר הלידה מצאה כבר בשלב זה נוגדנים. "מצאנו נוגדנים נגד קורונה בדגימת דם מחבל הטבור של תינוק שרק נולד, לאחר קבלת מנה אחת בלבד של החיסון שפיתחה מודרנה", כתבו. "לפיכך, יש פוטנציאל להגנה ולהפחתת הסיכון להידבקות בשל חיסון של האם".

 

עם זאת, הרופאים מדגישים כי יש צורך במחקר נוסף כדי לקבוע את מידת הבטיחות והיעילות של קבלת חיסון קורונה במהלך היריון.

 

חיסונים נגד קורונה של מודרנה חיסונים נגד קורונה של מודרנה צילום: איי פי

 

הממצאים החדשים מצטרפים לגילוי קודם, לפיו אמהות שהחלימו מקורונה מעבירות נוגדנים לתינוקות שהן נושאות ברחמן. "ברור שאנחנו זקוקים לנתונים משמעותיים על מידת הבטיחות של מתן החיסון לנשים בהיריון", אמרה לאתר cbs ניוז ד"ר ניטה אוגדן, מומחית לאימונולוגיה. "זה מעורר תקווה כי זה מצביע על כך שיש הגנה לאחת האוכלוסיות החלשות ביותר, תינוקות שרק נולדו", הוסיפה.

 

מודרנה, שהחיסון שפיתחו אושר בדצמבר בארה"ב לשימוש חירום, לא כללו נשים בהיריון בניסוי הקליני, אך מנטרים את תגובות הנשים בהיריון שקיבלו את החיסון. במקביל, חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון, שקיבלה החודש אישור לשימוש חירום לחיסון שלה, הודיעה כי בכוונתה לכלול נשים בהיריון בניסויים הבאים.

x