קורונה

גרמניה מכריזה על גל שלישי של קורונה; איטליה נערכת לסגר בפסחא

תאילנד: בוטלה אספקת החיסונים מאסטרזניקה מחשש לתופעות לוואי; בריטניה: שני בני אדם נדבקו בווריאנט חדש של נגיף הקורונה שמקורו באי אנטיגואה שבקאריביים; יום שני עם יותר מ-2,000 מתים מהנגיף בברזיל

כלכליסט ו-ynet 18:5812.03.21

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

גרמניה מכריזה על גל שלישי של קורונה

 

ראש סוכנות הבריאות הציבורית בגרמניה הזהיר היום (ו') כי גל שלישי של קורונה כבר החל במדינה. ההצהרה באה בעוד המדינה מנסה למתן את מגבלות הסגר האחרון, ועל רקע מאמציה לחסן כמה שיותר אזרחים מבוגרים. קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הזהירה בעבר שהמדינה עלולה להיקלע לגל שלישי של קורונה, אם ההגבלות יוסרו מהר מדי.

 

בתוך כך, על פי דיווחים באיטליה המדינה אמורה להטיל סגר בסוף השבוע של הפסחא כדי לרסן את התפשטות הנגיף. המהלך, שצפוי להיחתם בחוק ביום שישי, מגיע קצת יותר משנה לאחר שאיטליה הפכה למדינה הראשונה בעולם שמטילה סגר ארצי. 

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל צילום: אי פי איי

 

ברזיל: יום שני ברציפות עם יותר מ-2,000 מתים מקורונה

 

בתי החולים בערים הגדולות בברזיל מגיעים לתפוסה מלאה, כך מזהירים בכירים בערכת הבריאות במדינה, בעוד המדינה מדווחת על שיאי תמותה עולמיים מקורונה בשבוע האחרון. אתמול הידקה ברזיל את המגבלות על רוב האוכלוסייה. בברזיל דווח זה היום השני ברציפות על יותר מ-2,000 מתים מקורונה.

 

פורטוגל מקלה את הסגר. הממשלה הודיעה כי תתחיל להקל בהדרגה את מגבלות הקורונה החל מהשבוע הבא, כך לפי דיווח ברויטרס. זאת לאחר חודשיים של סגר שהוטל באמצע ינואר, לאחר העלייה החדה בעולם אז במקרי התחלואה.

 

בנאום שנשא הלילה לאומה, אמר נשיא ארה"ב ג'ו ביידן כי המדינה צפויה להגיע לחיסון של 100 מיליון אנשים כבר ביום ה-60 לכהונתו.

 

הקורונה בגרמניה: 12,834 אובחנו כחיוביים ביממה האחרונה, 252 מתו

 

הרשויות בגרמניה דיווחו כי ביממה האחרונה אובחנו 12,834 נדבקים בקורונה, ו-252 מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף. מפרוץ המגפה, 2,545,781 בני אדם בגרמניה נדבקו בקורונה, מהם 73,062 מתו.

 

גרמניה גרמניה צילום: אי אף פי

 

 

תאילנד: בוטלה אספקת החיסונים מאסטרזניקה מחשש לתופעות לוואי

 

ראש ממשלת תאילנד פראיות צ'אן-אוצ'ה ביטל את התוכנית לקבל אספקת חיסונים נגד קורונה מחברת אסטרזניקה, והמדינה השהתה את השימוש בחיסונים אלו, בעקבות דיווחים על מקרים בודדים של היווצרות קרישי דם בקרב כאלו שקיבלו את הזריקה. כך אמר גורם במשרד הבריאות במדינה. אתמול הודיעו כמה מדינות ובהן דנמרק, נורבגיה ואיסלנד על עצירת מתן החיסונים של החברה בשל החשש מתופעת הלוואי. מנגד, הסוכנות האירופית לתרופות עדכנה כי אפשר להמשיך להשתמש בחיסוני החברה, שכן לעמדתה "יתרונות החיסון ממשיכים לגבור על חסרונותיו האפשריים, ואפשר להמשיך לתת אותו בזמן שהבדיקה בעניין תופעת הלוואי נמשכת". באוסטרליה הוחלט להמשיך את השימוש בחיסון.

 

בריטניה: שני בני אדם נדבקו בווריאנט חדש של נגיף הקורונה

 

משרד הבריאות בבריטניה דיווח כי שני בני אדם אובחנו כחיוביים לווריאנט חדש של נגיף הקורונה שמקורו באי אנטיגואה שבקאריביים. הווריאנט החדש שהתגלה כולל בתוכו את המוטציה E484K שנמצאת גם בזן הדרום אפריקאי והברזילאי, שחשודה כמפחיתה את יעילות החיסונים. הווריאנט החדש כולל גם את המוטציה N501Y, שגורמת להדבקה נרחבת יותר של הנגיף.

x