$
תעשייה ופיננסים

"כי זה כיף": הדאלאס מאבריקס תתחיל לקבל תשלום בדוג'קוין

בעלי הקבוצה, היזם המיליארדר מארק קיובן, אמר השבוע שהוא וקבוצת הכדורסל שלו החליטו לאפשר לשלם במטבע הקריפטו עבור כרטיסים וסחורה כדי להנות וגם "כי אנחנו יכולים!". הקבוצה קיבלה ביטקוין כבר ב-2019

חדשות חוץ 20:5704.03.21

סימן נוסף לכך שמטבע הדוג'קוין כבר אינו רק מם, הוא שקבוצת ה-NBA הדאלאס מאבריקס הודיעה שהיא צפויה להתחיל לקבל תשלום במטבע הקריפטו עבור כרטיסים וסחורה.

 

 

בעלי הקבוצה מארק קיובן אמר ביום שני שהוא וקבוצת הכדורסל שלו החליטו כך, "כי אנחנו יכולים!" היזם המיליארדר הוסיף: "לפעמים בעסקים צריך לעשות דברים כי זה כיף".

מארק קיובן, הבעלים של דאלאס מאבריקס מארק קיובן, הבעלים של דאלאס מאבריקס צילום: רויטרס

 

 

זו לא הפעם הראשונה שהקבוצה מקבלת תשלום בכסף קריפטוגרפי. במאי 2019 החלה הקבוצה לקבל תשלומים בביטקוין "כדי להציע לאוהדי דאלאס בעולם חוויה 'חלקה' בזמן שהם קונים את מוצרי הקבוצה".

 

כמו בביטקוין, העסקאות בדוג'קוין יבוצעו דרך BitPay, מעבד תשלומים במטבעות קריפטו. המשקיע האגדי ומנחה התכנית Shark Tank פיתח עניין בדוג'קוין, ולעתים מפרסם את מחשבותיו על הנושא בטוויטר. לאחרונה הוא צייץ על קניית דוג'קוין כדי ללמד את בנו על השקעות. הדוג'קוין, שסמלו הוא כלב מסוג שיבה-אינו, נוצר כבדיחה ב-2013, אך מאז נכנס לאור הזרקורים בעיקר הודות לחיבתם של מפורסמים כמו אלון מאסק וסנופ דוג. מאסק שלח בפברואר את מחיר המטבע לעלייה של 25% בעזרת ציוץ בן מילה אחת.

 

דוג'קוין קיבל דחיפה ביום שני גם מדבריה של חברת הכספומטים קוינפליפ, שצייצה שאוהדי הדוג'קוין יוכלו לקנות כעת את המטבע בכל אחד מ-1,800 מכשיריה הפרוסים במדינה. למרות התנודתיות של המטבע הוא רשם עלייה עקבית בחודשים האחרונים, ועלה עד כה ב-824.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

דוג'קוין דוג'קוין צילום: גטי

 

 

 

 

x