$
חברה וסביבה

ביידן ממליץ לעובדי אמזון להצטרף לאיגוד: "אסור שיפחידו אתכם"

ברקע לדברי הנשיא האמריקאי: ההצבעה המתוכננת של עובדי אמזון באלבמה האם להקים איגוד עובדים; לדברי ביידן, "האיגודים מעודדים את העובדים, ובמיוחד את העובדים האפרו-אמריקנים. אסור שיאיימו עליהם"

חדשות חוץ 15:4701.03.21

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הגן על זכויות עובדים להתאגד, והזהיר מנסיונות להלך עליהם אימים.

 

 

 

נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן צילום: אי פי איי

 

בסרטון שפורסם בטוויטר אתמול בלילה, על רקע ההצבעה המתוכננת של עובדי אמזון באלבמה האם ליצור איגוד עובדים. ביידן לא הזכיר בדבריו את אמזון, אך כן התייחס ל"עובדים באלבמה". לדבריו, לכל עובד צריכה להיות בחירה חופשית האם להצטרף לאיגוד, ושום מעסיק לא יכול למנוע את הזכות הזאת. "זו הזכות שלכם, אז השמיעו את קולכם. האיגודים מעודדים ומרוממים את העובדים, ובמיוחד את העובדים האפרו-אמריקנים. אסור שיפחידו אותם, או יאיימו עליהם נגד התאגדות. לאף מנהל אסור להתנגד לרצון העובדים להתאגד".

 

 

 

 

עובד אמזון (ארכיון) עובד אמזון (ארכיון) צילום: רויטרס

 

באמזון, המעסיקה הפרטית השנייה בגודלה בארה״ב, אין כיום איגודי עובדים במדינה, ועובדיה באלבמה יהיו הראשונים להקים איגוד, אם יצביעו בעד המהלך. במקרה כזה הדבר עשוי להשפיע על עובדים במתקנים נוספים של החברה.

 

דובר של האיגוד האמריקאי של עובדי הקמעונאות, הסיטונאות וחנויות הכלבו, אמר שאמזון הפעילה טקטיקות הפחדה נגד העובדים כדי להניאם מהמהלך. אמזון מכשירה את מנהליה לזהות ניסיונות התאגדות והתארגנות בקרב עובדיה, ואף מפעילה אתר doitwithoutdues.com, שמטרתו להניאם מכך. הניסיון האחרון של עובדי החברה להתאגד - שלא צלח - היה ב-2014.

x