חברה וסביבה

דיווח: אסטרזניקה מכרה את אחזקותיה במודרנה ביותר ממיליארד דולר

על פי דיווח בטיימס, חברת התרופות הבריטית מכרה את האחזקה שלה בגובה 7.7% במודרנה, זאת לאחר שמניותיה זינקו בשל פיתוח החיסון נגד קורונה. מודרנה הודיעה כי המכירות השנה של החיסון צפויות לעמוד על 18.4 מיליארד דולר

חדשות חוץ 12:2201.03.21

חברת התרופות הבריטית אסטרזניקה מכרה את האחזקה שלה במודרנה בגובה 7.7% ביותר ממיליארד דולר, זאת לאחר שמניות חברת הביוטכנולוגיה זינקו בשל פיתוח החיסון נגד קורונה, כך דיווח העיתון הטיימס הבריטי.

 

 

 

עם זאת, לפי הדיווח לא ברור לאורך כמה זמן מכרה אסטרזניקה את האחזקה במודרנה. שתי החברות לא מסרו תגובה לדיווח.

 

חיסון של אסטרזניקה חיסון של אסטרזניקה צילום: University Of Oxford

 

אסטרזניקה מתכוונת לשמור על השותפות שלה עם מודרנה בפיתוח תרופות למחלות אחרות. כמו כן, החברה עשויה למכור את החיסון לקורונה שפיתחה ביחד עם אוניברסיטת אוקספורד באופן מסחרי אם בעתיד הנגיף יהפוך לאנדמיה.

 

מודרנה, שהחיסון שפיתחה המשתמש בטכנולוגיית mRNA, זכה לאישור שימוש חירום בארה"ב בדצמבר, הודיעה בשבוע שעבר כי המכירות השנה של החיסון צפויות לעמוד על 18.4 מיליארד דולר.

 

בעיתון דיווחו כי ההכנסות ממכירת האחזקה, שלפי ההערכות עומדות על סביבות 1.2 מיליארד דולר, יסייעו לחזק את מצבה הפיננסי של החברה שפועלת לפיתוח תרופות נוספות ויסייעו לה להשלים את הרכישה של אלקסיון האמריקאית ב-39 מיליארד דולר. הרכישה הזו של החברה המתמחה בתרופות למחלות נדירות נחשבת לגדולה ביותר עד כה של החברה.

x