שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

בקיץ תוכלו לטפס על גבעה ברחוב אוקספורד בלונדון

כדי להחיות את רחוב הקניות המפורסם, שסבל קשות ממגפת הקורונה, מתכננת העירייה להקים גבעה מלאכותית שתשקיף על מארבל ארץ' ועל הייד פארק. הגבעה תישאר במקום עד חג המולד 2021

חדשות חוץ 16:5021.02.21

בניסיון להחזיר את הקונים לחנויות לאחר סיום הסגר והרחבת מתן החיסונים מתכננים ברחוב הקניות המפורסם של לונדון, אוקספורד, להקים מבנה חדש שעליו תתנוסס גבעה שניתן לטפס עליה בגובה 25 מטרים ותשקיף על מארבל ארץ' - קשת הנמצאת ליד פינת הנואמים המפורסמת בהייד פארק.

 

הגבעה תיקרא בפשטות "גבעת מארבל ארץ'", והחלק עליו ניתן יהיה לצעוד יכוסה דשא ועצים. הגבעה תשקיף גם על הייד פארק והכניסה המערבית לרחוב. המבנה והגבעה יפעלו במשך שישה חודשים החל מהקיץ הקרוב ועד לחג המולד, ויכללו פלטפורמת תצפית וחדרים לקיום כנסים ותערוכות. עפ"י הערכת המועצה המקומית של ווסטמיניסטר סיטי, כ-200 אלף אנשים יבקרו בגבעה בפרק הזמן המדובר.

 

התוכנית נועדה להחיות את רחוב אוקספורד והאזורים הסמוכים, שנפגעו מירידה חדה במספר הקונים מאז פרוץ הקורונה. לפני ימי המגפה, ביקרו ברחוב המפורסם כ-200 מיליון אנשים בשנה, אך ההגבלות על כניסה למדינה והפחד ממקומות צפופים בנוסף לסגרים שהטילה הממשלה הרחיקו את הקונים.

 

הדמיית הגבעה המלאכותית הדמיית הגבעה המלאכותית הדמיה: MVRDV

 

בעקבות זאת, כ-20% מהחנויות ברחוב נסגרו לצמיתות ולא יפתחו מחדש בסיום הסגר הנוכחי, כך מדווח "ניו ווסט אנד קומפני", ארגון המייצג את העסקים באזור. החשש הוא שאם לא ינקטו בפעולה מיידית הרחוב יאבד מקסם המשיכה שלו הן לקמעונאים והן לקונים.

 

ברשות המקומית כבר התחייבו להקצות 150 מיליון פאונד ליישום כל פרויקט חידושו של הרחוב, שיפור איכות האוויר, ומשיכת מגוון רחב של עסקים וחברות סטארט-אפ לאזור, ובכך להפחית את התלות בקמעונאות. "זה יהיה חשוב להביא מבקרים שיתמכו בכלכלה המקומית שלנו", אמרה חברת המועצה רייצ'ל רובתן.

 

מחר (ב') צפוי ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון לפרסם את המתווה ליציאה מהסגר, כולל התוכנית לפתיחה מחדש של המסחר, ובמועצת ווסטמיניסטר מקווים שההקלות יאפשרו להם לקבל מחדש מבקרים בחנויות.  

 

 

 הדמיה: MVRDV

 

 הדמיה: MVRDV

 

 הדמיה: MVRDV

 

x