$
קורונה

1.9 טריליון דולר זה יותר מדי? ביידן: פתוח להצעות להוזלת חבילת הסיוע למלחמה בקורונה

נשיא ארה"ב אמר שהוא מוכן לשמוע רעיונות כיצד להפוך את "תוכנית ההצלה האמריקאית" לטובה וזולה יותר. בית הנבחרים והסנאט מעוניינים להעביר את החוק ללא תמיכת הרפובליקנים

חדשות חוץ 11:4820.02.21

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אמר אתמול (ו') שהוא מוכן לבצע קיצוצים בתוכנית הסיוע הגדולה שלו למלחמה במגפת הקורונה. הוא אמר את הדברים על רקע ניסיונם של בית הנבחרים והסנאט הנשלטים בידי הדמוקרטים להעביר את החוק ללא תמיכת הרפובליקנים.

 

 

"אני מודה לסנאט ולבית הנבחרים שפועלים במהירות, ואני מוכן לשמוע את רעיונותיהם כיצד להפוך את החבילה הזאת לטובה יותר וזולה יותר. אני פתוח לזה", אמר ביידן בדברים שנשא במפעל שמייצר את אחד מחיסוני הקורונה.

 

עם זאת, ביידן גם אותת לגבי התנגדות מסוימת לקיצוץ: "יש מבקרים שאומרים שהתוכנית שלי גדולה מדי - שהיא עולה 1.9 טריליון דולר, וזה יותר מדי. הרשו לי לשאול אותם: מה הייתם רוצים שאקצץ? מה הייתם רוצים שאשאיר בחוץ? האם אין עלינו להשקיע 20 מיליארד דולר כדי לחסן את האומה?"

 

אחות בארה"ב אחות בארה"ב צילום: רויטרס

 

 

ועדת התקציבים של בית הנבחרים אמורה להעביר את החקיקה של "תוכנית ההצלה האמריקאית" של ביידן ביום שני, ומנהיג הרוב בסנאט צ'אק שומר הבטיח אתמול שהקונגרס יעביר את תוכנית הסיוע לפני ה-14 במרץ, התאריך שבו יפוגו הטבות דמי האבטלה עבור רבים.

 

לחסן את כולם

 

במהלך דבריו התייחס ביידן גם לעזרה למדינות אחרות. מוקדם יותר אתמול הוא הבטיח 4 מיליארד דולר לתוכנית קובקס של ארגון הבריאות העולמי, שמטרתה לחסן מדינות עניות. "הרשו לי לומר באחריות, שזה לא מספיק שנמצא תרופות רק בשביל אמריקאים. צריכות להיות תרופות עבור כל העולם כדי שנוכל לבנות חומה גבוהה מספיק, שתשאיר את המגפה בחוץ. אם יש דבר אחד שאני רוצה לומר לכל תושבי המדינה הזאת, זה שהחיסון בטוח לשימוש. אנא, בשבילכם, משפחתכם, הקהילה והמדינה שלכם, קחו את החיסון, כשמגיע תורכם. ככה נביס את המגפה".

x