$
קורונה

דיווח שוטף

ונצואלה התחילה לחסן את עובדי מערכת הבריאות בחיסון הרוסי

פייזר הודיעה שתתחיל לחקור את השפעת החיסון לקורונה על נשים בהריון, שפיתחה אב-טיפוס לחיסון ייעודי נגד הווריאנט הדרום אפריקאי וכן שהיא נערכת לבדיקות שיקבעו האם יש צורך במנת חיסון שלישית; מספר המתים מקורונה ביבשת אפריקה עומד על כ-100 אלף; ראש מערך הרפואה בצ'כיה: "רק מטורף יקל במגבלות הקורונה במדינה"

כלכליסט ו-ynet 22:5618.02.21

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

22:51 - ונצואלה התחילה לחסן את עובדי מערכת הבריאות בחיסון הרוסי

 

ממשלת ונצואלה הודיעה שהתחילה לחסן את עובדי מערכת הבריאות במדינה בחיסון הרוסי ספוטניק V ושהיא שואפת לחסן 70% מהאוכלוסייה עד סוף השנה, כך מדווח הגרדיאן.

 

הממשלה קיבלה 100,000 מנות של החיסון הרוסי, והיא נמצאת במגעים עם האופוזיציה כדי לשלם עבור יותר מנות באמצעות כספים שהוקפאו בארצות הברית במסגרת תוכנית סנקציות, כך מדווחת רויטרס.

 

"היום התחלנו בתוכניתנו לחסן את מי שנמצאים בקו החזית במלחמה עם נגיף הקורונה", אמר הנשיא דלסי רודריגס (Delcy Rodriguez) בהודעה ששודרה בטלוויזיה. "בחודשים הקרובים נחסן יותר מ-70% מהאוכלוסייה ונגיע לחסינות עדר", אמר שר הבריאות קרלוס אלווראדו (Carlos Alvarado).

 

לפי הנתונים הרשמיים אתמול, בוונצואלה נדבקו עד כה בנגיף 134,319 בני אדם ומתו 1,297. מומחי רפואה ומנהיגי אופוזיציה טוענים שהנתונים ככל הנראה גבוהים בהרבה. על פי ארגונים רפואיים, בוונצואלה יש כמיליון עובדי בריאות.

 

 

קראקס, בירת ונצואלה קראקס, בירת ונצואלה צילום: אי אף פי

 

20:40 - פייזר: נתחיל לחקור את השפעת החיסון לקורונה על נשים בהריון

 

חברת פייזר הודיעה כי תתחיל לחקור לעומק את השפעת החיסון שפיתחה לנגיף הקורונה על נשים בהריון. לצורך המחקר אותרו 4,000 מתנדבות בהריון מארצות הברית, קנדה, ארגנטינה, ברזיל, צ'ילה, מוזמביק, דרום אפריקה, בריטניה וספרד. הנשים יקבלו את החיסון בין השבועות 24-34 להריון בהפרש של 21 ימים.

 

19:20 - פייזר: פיתחנו אב-טיפוס לחיסון ייעודי נגד הווריאנט הדרום אפריקאי

 

מדעני חברת פייזר הודיעו כי פיתחו אב-טיפוס לחיסון לווריאנט הדרום אפריקאי של נגיף הקורונה. לדבריהם, טרם הוחלט אם יש צורך במנת חיסון נוספת כדי להתמודד עם הווריאנט, אך הוסיפו כי החברה בדיונים עם הרגולטורים על האפשרות לנסות את אב-הטיפוס החדש לנגיף.

 

14:20 - מעורר השראה: סיפורי הקורונה בבריטניה גרמו לזינוק בביקוש ללימודי סיעוד ואחיות 

 

מספר בקשות הרישום ללימודי סיעוד ולתפקיד אחיות בבריטניה גדל ב-32% במהלך השנה האחרונה. העלייה מיוחסת על ידי גורמי בריאות בממלכה לסיפורים מעוררי ההשראה על האחיות שטיפלו בחולי קורונה. מספר הנרשמים ללימודי סיעוד בסוף ינואר, הדד ליין לרישום, עמד על 60,130.

 

מספר הנרשמים מבין הבוגרים שיצאו בשנה האחרונה ממערכת החינוך הבריטית טיפס ב-27% ל-16,560. מספר הפונים מגיל 35 ומעלה זינק ב-39% ליותר מ-10,000 ויתר הנרשמים הגיעו מטווח השנים שבין 20 ל-35.

 

בי"ח בבריטניה בי"ח בבריטניה צילום: רויטרס

 

 

12:30 - אפריקה: מספר המתים מקורונה עומד על כ-100 אלף

 

מספר המתים הכולל מקורונה ביבשת אפריקה הגיע ל-99,800 איש ובתי החולים קורסים בהתמודדות עם מספר החולים בנגיף. לשם השוואה בצפון אמריקה נמנו עד כה כחצי מיליון מתים מהמחלה ובאירופה - כ-900 אלף איש.

 

 

חופרים קברים בדרום אפריקה חופרים קברים בדרום אפריקה צילום: אי פי איי

 

10:50 - ראש מערך הרפואה בצ'כיה: "רק מטורף יקל במגבלות הקורונה במדינה"

 

ראש מערך הרפואה בצ'כיה, ד"ר מילאנו קובק, תוקף את תוכניות הממשלה להקל במגבלות הקורונה. לדבריו, "המגפה מואצת ובמקום לבלום אותה אנו עומדים להזריק לה דלק, שרק מטורף יעשה". שר התעשייה והמסחר, קרל הבליצ'ק, הציע לאפשר פתיחה מחודשת של חנויות וקניונים מיום שני, בתנאים מחמירים. יש גם תוכניות שחלק מהתלמידים יחזרו לבתי הספר. בתי חולים במדינה על סף קריסה. צ'כיה דיווחה אתמול על 12,668 נדבקים חדשים, לעומת 10,283 מקרים שנרשמו שבוע קודם לכן.

 

 

פראג צ'כיה, הפגנה נגד הגבלות הקורונה פראג צ'כיה, הפגנה נגד הגבלות הקורונה צילום: גטי אימג'ס

 

 

09:45 - גרמניה: 534 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה

 

הרשויות בגרמניה עדכנו כי ביממה האחרונה נמצאו חיוביים לקורנה 10,207 בני אדם ומתו 534 מהמחלה. ביממה הקודמת נמצאו חיוביים 9,928 בני אדם. מפרוץ המגפה אובחנו בגרמניה 2.36 מיליון נשאי קורונה, מתוכם מתו 66,698 בני אדם.

 

במכתב של האיגוד הפדרלי של חברות קטנות ובינוניות (BVMW) לשר הכלכלה, פיטר אלטמאייר, נכתב: "גרמניה צריכה לצאת מהסגר שגורם כעת לנזק כלכלי רב יותר מכפי שהוא מביאה יתרונות רפואיים".

 

 

הקנצלרית אנגלה מרקל הקנצלרית אנגלה מרקל צילום: אי פי איי

 

8:40 - ארה"ב: הרשויות החרימו 10 מיליון מסכות מזויפות - שנמכרו גם לבתי חולים

 

 

 הרשויות הפדרליות בארה"ב החרימו יותר מ-10 מיליון מסכות רפואית מזויפות מסוג N95, שלפי החשד נמכרו לבתי חולים, למתקנים רפואיים אחרים ואף לסוכנויות ממשלתיות. לפי המשרד לביטחון המולדת, סוכניו תפסו מאות אלפי מסכות מזויפות - לכאורה של החברה 3M - במחסן באזור החוף המזרחי.

 

החוקרים פנו לכ-6,000 קורבנות פוטנציאליים שייתכן כי רכשו את המסכות המזויפות, וקראו להם שלא להשתמש בהן. "לא רק שהן נותנות תחושת ביטחון שגויה, כמה מסוכן האדם שאין לו ציוד מגן? אין להן שום תועלת", אמר השר לביטחון המולדת אלחנדרו מיורקס.

 

הרשויות לא מסרו היכן בדיוק נרכשו המסכות המזויפות. לדברי גורמים בממשל, העבריינים שמכרו אותן ניצלו את העובדה שבתי חולים וארגוני בריאות שונים עקפו את נהלי הרכישה הרגילים במסגרת המרדף שלהם אחר ציוד מגן במהלך מגפת הקורונה, ובשל כך לא קנו את המסכות דרך הקבלנים הרשמיים של חברת 3M.

 

מסכת N95 מסכת N95 צילום: 3M

 

 

8:30 - מחקר: הווריאנט הדרום אפריקאי עלול להפחית משמעותית את רמת הנוגדנים בגוף

 

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת טקסס בארה"ב מעלה חשש שהווריאנט הדרום אפריקאי של נגיף הקורונה יפחית משמעותית את רמת הנוגדנים המנטרלים אצל המתחסנים. במחקר יצרו במעבדה נגיף המכיל את המוטציות שבזן הדרום אפריקני, וחשפו אותו לדגימות דם מאנשים מחוסנים. המחקר הראה הפחתה של כשני שלישים בכמות הנוגדנים המנטרלים שנוצרו.

 

עם זאת, ראש צוות החוקרים העריך כי החיסון של פייזר עדיין יגן מפני הווריאנט. בתוך כך, חברת פייזר הודיעה כי היא נערכת לבדיקות שיקבעו האם יש צורך במנת חיסון שלישית, ובעדכון החיסון כדי שיתאים לזנים החדשים שנוצרו.

 

חיסון של פייזר חיסון של פייזר צילום: אם סי טי

 

 

 

 

x