$
קורונה

תאילנד מציגה: התיירות בקיפאון, אך הכלכלה צמחה בזכות הסיוע הממשלתי

תמריצים ממשלתיים ועלייה בביקושים המקומיים הביאו לצמיחה של 1.3% בכלכלה התאילנדית ברבעון הרביעי. גם כלכלת יפן רשמה התאוששות ברבעון הרביעי והתרחבה מעל התחזיות

חדשות חוץ 21:0015.02.21

תמריצים ממשלתיים ועלייה בביקושים המקומיים הביאו לצמיחה של 1.3% בכלכלה התאילנדית ברבעון הרביעי לעומת רבעון קודם לכן. בהשוואה לרבעון המקביל ב־2020, הכלכלה התכווצה ב־4.2%, שיפור לעומת התכווצות של 6.4% ברבעון השלישי.

 

 

 

"השנה, מלבד תמרוץ הצריכה המקומית, עלינו למשוך עוד השקעות זרות, כך שהמצב הפוליטי יהיה מהותי בהעלאת האמון", ציין דובר מטעם הממשלה. עבור 2020 כולה, הכלכלה התכווצה ב־6.1% לעומת צמיחה של 2.3% ב־2019. זו ההתכווצות הגדולה ביותר מאז המשבר הפיננסי של 1998, אז התכווצה הכלכלה ב־7.6%.

 

תאילנד. תיירים מעטים בשנת הקורונה תאילנד. תיירים מעטים בשנת הקורונה צילום: איי אף פי

 

המגפה פגעה באופן קשה במיוחד בשני מנועי הצמיחה המרכזיים, תיירות ומסחר. הממשלה הגיבה בשורת צעדים, כולל הטבות מס וחבילת תמריצים בהיקף של 1.7 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, כמו גם תוכנית מענקים במזומן בשווי 7 מיליארד דולר שאותם חילקה לתושבים בתחילת השנה בעקבות התפרצות מחודשת.

 

גם כלכלת יפן רשמה התאוששות ברבעון הרביעי והתרחבה מעל התחזיות, בשיעור מותאם עונתית של 3% ובקצב שנתי של 12.7% לעומת הרבעון הקודם. בזכות הצמיחה היציבה ברבעון האחרון, התוצר נמוך ב־1% בלבד לעומת התקופה המקבילה ב־2019. עם זאת, הנתונים מתייחסים לתקופה שקדמה לינואר, אז חזרה הממשלה והשיתה את מצב החירום, כך שברבעון הנוכחי צפויה ירידה מחדש.

 

x