$
קורונה

דיווח שוטף

בריטניה: יותר מ-12 מיליון בני אדם קיבלו את מנת החיסון הראשונה לקורונה

עלייה בנדבקים באמירויות: בחודש הקרוב יחוסנו רק קשישים ואנשים עם מחלת רקע; אוסטריה מהדקת את ביקורת הגבולות: נסיעות לא הכרחיות לא יאושרו; לגארד דוחה הקריאות לביטול חובות למדינות בגוש היורו; אסטרזנקה: החיסון שלנו יעיל בצורה מוגבלת מול המוטציה מדרום אפריקה; אוסטרליה: אפס נדבקים זה שלושה ימים ברציפות; ארה"ב: עד כה חוסנו כ-39 מיליון בני אדם, מתוכם רק 8 מיליון במנה השנייה

כלכליסט ו-ynet 18:4207.02.21

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

18:40 - בריטניה: יותר מ-12 מיליון בני אדם קיבלו את מנת החיסון הראשונה לקורונה

 

הרשויות בבריטניה עדכנו כי יותר מ-12 מיליון אזרחים קיבלו את מנת החיסון הראשונה לנגיף הקורונה. כמו כן, נרשמה מגמת ירידה במספר הנדבקים בנגיף כשביממה האחרונה אובחנו 15,845 נדבקים מאומתים לנגיף. בנוסף, 373 נדבקים מתו במהלך 28 הימים לאחר שאובחנו כנדבקים מאותמים לנגיף.

 

תחנת חיסון לקורונה בבריטניה תחנת חיסון לקורונה בבריטניה צילום: רויטרס

 

 

17:12 - אוסטריה מהדקת את ביקורת הגבולות: נסיעות לא הכרחיות לא יאושרו

 

אוסטריה הודיעה היום (א') כי היא מהדקת את ביקורת הגבולות עם שכנותיה וכי נסיעות לא הכרחיות לא יאושרו בזמן מגפת הקורונה. המהלך להידוק ביקורת הגבולות מגיע בעוד המדינה נערכת להקלה במגבלות בשבוע הקרוב, כולל פתיחה מחודשת של בתי הספר ועסקים לא חיוניים. "ביקורת הגבולות נועדה לשבור את שרשראות ההדבקה שהפכו מסוכנות יותר עם המוטציות", מסר לרויטרס שר הפנים האוסטרי קרל נימר. "במהלך המגפה יש להקפיד על מינימום נסיעות".

 

 

תחנה לבדיקות קורונה באוסטריה תחנה לבדיקות קורונה באוסטריה צילום: איי אף פי

 

 

14:24 - איחוד האמירויות: בחודש הקרוב ייחוסנו רק קשישים ואנשים עם מחלת רקע

 

 

איחוד האמירויות הערביות יחסן בחודש עד חודש וחצי הקרובים רק תושבים ואזרחים קשישים או הסובלים ממחלות, כך דווחה היום התקשורת הממלכתית. מדובר בחיסון הסיני Sinopharm. דובאי גם העמידה לרשות אזרחי ותושבי האמירויות את חיסוני פייזר-ביו-טק ואוקספורד-אסטרזנקה

 

קניון בדובאי קניון בדובאי צילום: אי אף פי

 

שינוי המדיניות הזמני נעשה בעקבות עלייה במספר המאובחנים בקורונה בשבועות האחרונים "כדי להבטיח חסינות לקהילה ולהכיל את המחלה", ציטטה סוכנות הידיעות הממלכתית WAM, את משרד הבריאות. מספר הנדבקים היומי שולשו בתוך כשישה שבועות והגיעו לשיא של 3,977 ב-3 בפברואר באיחוד האמירויות הערביות. הבוקר עמדו מספר הנדבקים על 3,093.

 

13:00 - לגארד דוחה הקריאות לביטול חובות למדינות בגוש היורו

 

נשיאת הבנק האירופי המרכזי, כריסטיאן לגארד, התייחסה לקריאות של כלכלנים למחוק את החוב של המדינות לבנק, בהיקף 2.5 טריליון דולר: "זו הפרה של האמנה האירופית. הן יוכלו להחזירו"

 

12:20 - אוסטרליה: אפס הדבקות זה שלושה ימים ברציפות

 

באוסטרליה דיווחו היום  על היום השלישי ברציפות בלי הדבקות מקומיות, זאת לקראת פתיחתו מחר של טורניר הגרנד סלאם אוסטרליה הפתוחה במלבורן. במסגרת הדרישות לקיומו של הטורניר, נבדקו ביום שישי מעל 500 אנשי צוות ושחקנים שיצאו שליליים לקורונה, זאת לאחר שעובד במלון בו שהו בבידוד נדבק בנגיף. כבר קרוב ל-1,200 אנשים שהיו במגע קרוב לאותו עובד נבדקו ויצאו שליליים, כך לפי רשויות הבריאות במדינת ויקטוריה.

 

 

מלבורן מלבורן צילום: אי אף פי

 

"שלושה ימים רצופים בלי הדבקות מקומיות ברמה הארצית , כשב-17 מתוך 19 הימים האחרונים בלי שום מקרים חדשים של הדבקות קהילתיות", הגיב שר הבריאות גרג האנט. במדינה מתכוונים להתחיל במבצע החיסונים בסוף החודש, והממשלה הבטיחה כי תספק תעודות לכל המתחסנים. "האוסטרלים יזדקקו לתעודה הזו, בייחוד לטובת הוראות של משרדי הבריאות, אך גם כשיסעו והגבולות יפתחו מחדש", הוסיף שר השירותים סטיוארט רוברט.

 

12:00 -  אפגניסטן: הגיע משלוח ראשון של 500 אלף מנות חיסונים של אסטרזנקה

 

אפגניסטן קיבלה משלוח ראשון של 500 אלף מנות חיסונים של אסטרזנקה, שהועברו מהודו. עם זאת, במדינה עוד ממתינים לקבלת אישור שימוש חירום מארגון הבריאות העולמי (WHO) לפני שיוכלו להשתמש בחיסונים הללו. האחראי על החיסונים במשרד הבריאות במדינה הודיע כי המנות יאוחסנו בקאבול עד לקבלת האישור, שהם מקווים שיגיע בתוך שבוע. החיסונים יוצרו על ידי מכון סרום ההודי (SII) המייצר את החיסונים שפיתחה חברת התרופות הבריטית אסטרזנקה ביחד עם אוניברסיטת אוקספורד. "תהליך האישור של ארגון הבריאות כבר יצא לדרך, ובתקווה הוא יסתיים בעוד שבוע ונוכל להתחיל בתהליך ההתחסנות בכל 34 המחוזות", מסר הבכיר. לדבריו, בשלב הראשון יחוסנו עובדי מערכת הבריאות, אנשי כוחות הביטחון, מורים ועובדי ציבור. סין אמורה להעביר למדינה 200 אלף מנות נוספות של חיסונים. עד כה אובחנו באפגניסטן 55,335 נדבקים בקורונה ו-2,410 מתים.

 

09:00 - ארה"ב: עד כה חוסנו כ-39 מיליון בני אדם, מתוכם רק 8 מיליון במנה השנייה

 

יותר מ -39 מיליון אמריקאים קיבלו עד כה חיסון נגד קורונה. מדובר בחיסונים של פייזר ומודרנה. הסוכנות לבקרת ומניעת מחלות מסרה כי יותר מ-30 מיליון בני אדם חוסנו במנה אחת. כ-8 מיליון בני אדם חוסנו כבר במנה השנייה. עדו נמסר כי מבין מקבלי החיסונים, כ-4.5 מיליון חוסנו במוסדות סיעודיים.

 

 

מרכז חיסונים בפומונה, קליפורניה מרכז חיסונים בפומונה, קליפורניה צילום: איי אף פי

 

08:00 - אסטרה זנקה: החיסון שלנו יעיל בצורה מוגבלת מול המוטציה מדרום אפריקה

 

חברת התרופות הבריטית אסטרה זנקה הודיעה כי החיסון נגד קורונה שפיתחה ביחד עם אוניברסיטת אוקספורד יעיל בצורה מוגבלת בלבד מול המוטציה הדרום אפריקנית של הנגיף. זאת בעקבות ניסוי שנערך על ידי אוניברסיטת אוקספורד ואוניברסיטת ויטווטרסרנד מדרום אפריקה, שבו השתתפו 2,026 בני אדם. עם זאת, החברה מסרה כי היא מעריכה שהחיסון ימנע מחלה קשה בקרב הנדבקים.

 

"אוניברסיטת אוקספורד ואסטרה זנקה החלו להתאים את החיסון לזן זה של הנגיף, והן יתקדמו במהירות כדי שהוא יהיה מוכן לסתיו הקרוב, אם יהיה צורך בכך", אמר דובר אסטרה זנקה. ביום שישי הודיעה החברה כי החיסון שלה יעיל נגד המוטציה הבריטית.

 

החיסון של אסטרה זנקה החיסון של אסטרה זנקה צילום: University Of Oxford

 

07:30 - אמריקה הלטינית: 1,496 חולי קורונה  מתו במקסיקו ביממה האחרונה, 978 בברזיל

 

משרד הבריאות בברזיל עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 50,630 נדבקים חדשים בקורונה, ו-978 מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף. 9,497,795 בני אדם נדבקו בקורונה בברזיל מפרוץ המגפה, מהם 231,012 מתו. במקסיקו, משרד הבריאות דיווח כי 1,496 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה, ובכך עלה מניין המתים במדינה מפרוץ המגפה ל-165,786 בני אדם.

x