$
חברה וסביבה

הפגנות חקלאים בהודו - הממשלה חסמה את האינטרנט

החקלאים הודיעו על שביתת רעב; מוחים נגד חוקים חדשים שלטענתם מיטיבים עם חברות המזון הגדולות על חשבון היצרנים. הממשלה חסמה את האינטרנט בשלושה אזורים סביב הבירה

חדשות חוץ 15:2630.01.21

הודו חסמה את הגישה לשירותי האינטרנט במספר אזורים מסביב לניו דלהי, על רקע מחאת החקלאים שפצחו בשביתת רעב של יום אחד לאחר שבוע של התנגשויות עם הרשויות שהסתיימו בהרוג אחד ומאות פצועים.

 

החקלאים מוחים נגד חוקי החקלאות החדשים שלטענתם מיטיבים עם חברות המזון הגדולות על חשבון היצרנים. עשרות אלפי חקלאים מפגינים באתרי המחאה מסביב לבירה כבר מעל חודשיים.

 

בתגובה, שר הפנים ההודי מסר היום (ש') כי שירותי האינטרנט בשלושה אתרים בשולי ניו דלהי שבהם מתקיימות פעילויות מחאה הופסקו עד השעה 23:00 ביום ראשון, וזאת לטובת "שמירה על בטיחות הציבור".

 

הרשויות בהודו נוהגות לחסום את הגישה לאינטרנט במקרים של הפגנות ומחאות חברתיות, אך זה צעד לא שגרתי בבירה עצמה.

הפגנה של חקלאים בהודו הפגנה של חקלאים בהודו צילום: רויטרס

 

מארגני המחאות מסרו כי שביתת הרעב שבה יקחו חלק מאות חקלאים נבחרה במיוחד לציון יום מותו של מנהיג הודו לשעבר מהטמה גנדי, וזאת על מנת להדגיש כי מדובר במחאה לא אלימה. "תנועת החקלאים היא תנועה לא אלימה ותמשיך להיות לא אלימה", הסביר שארדן פל, ממנהיגי המחאה. "האירועים היום נועדו להפיץ את הערכים של אמת ולא אלימות".

 

מגזר החקלאות מעסיק קרוב למחצית מאוכלוסיית הודו, המונה 1.3 מיליארד איש, והמחאות של החקלאים נחשבות לאחד האתגרים הגדולים ביותר עמם מתמודד ראש הממשלה נרנדרה מודי מאז שעלה לשלטון ב-2014.

x