$
קורונה

סצנת המסיבות של דובאי לקראת סיום: השלטונות החליטו על הידוק המגבלות

מספר הנדבקים היומי בקורונה טיפס אתמול לשיא של 3,600 בני אדם והרשויות הורו על עצירת כל "פעילויות הבידור" במסעדות ובברים, מגבלת ההתקהלות בחתונות ובמסיבות ל-30 איש, צמצום מתאמנים בחדרי כושר ועוד. שר הבריאות פוטר שלשום

חדשות חוץ 14:3126.01.21
על פני השטח סצנת המסיבות של דובאי שוקקת חיים כמו תמיד – מסעדות, ברים, חופים ובריכות המלונות שוקקי חיים ומלאים בתושבים ותיירים שנופשים בשמש החורפית. אך העלייה האחרונה במספר החולים הובילה לאפשרות של הטלת סגר חדש. "המצב נהיה גרוע. כמה זמן הם חשבו שיצליחו להמשיך ככה?", הגיב לאתר CNBC עורך דין שעובד בנסיכות.

 

עפ"י משרד הבריאות, מספר הנדבקים היומי טיפס אתמול לשיא של 3,591 בני אדם. בחודש מרץ 2020, כשהוטל סגר לראשונה, שכלל הוראה להישאר בבית וסגירה של הגבולות, מספר הנדבקים היומי היה פחות מעשירית הנתון הזה.

 

מסיבה בדובאי מסיבה בדובאי

 

 

בשבוע שעבר החלו המנהיגים בנסיכות, המונה 3.3 מיליון בני אדם, שהכלכלה שלה נסמכת בעיקר על תיירות, להוביל לשינויים שמצביעים על כך שהם מאבדים שליטה על הנגיף. כך למשל הורו לבתי החולים להפסיק לחודש ביצוע ניתוחים לא חיוניים, במקביל הרשויות הורו על עצירת כל "פעילויות הבידור" במסעדות ובברים. מגבלת ההתקהלות בחתונות ובמסיבות הופחתה לעשרה אנשים מ-30. בנוסף, ממחר במסעדות ובבתי קפה ידרשו להרחיב את המרחק בין הסועדים ולהושיב פחות אנשים בכל שולחן. מרחק גדול יותר נדרש גם בין המכשירים בחדרי הכושר.

 

שלשום פוטר שר הבריאות, שהחזיק בתפקיד מאז 2018. לא נמסרה סיבה לפיטורים. הרשויות אמנם לא מאשרות את הטענות על מחסור במיטות במחלקות הטיפול הנמרץ, אך בסוף השבוע פרסמו פוסט באינסטגרם שבו הציעו חוזי העסקה לאחיות מחלקות טיפול נמרץ.

 

 

ישראלים בנמל התעופה בדובאי ישראלים בנמל התעופה בדובאי

 

עד כה התגאו בדובאי בהיותם סיפור הצלחה במלחמה נגד הקורונה והמשיכו במדיניות של פתיחות, כולל קיום טורנירי ספורט ופסטיבלים שונים. אך החשש הוא שהמוטציה הבריטית הנחשבת למדבקת יותר אחראית לזינוק האחרון בתחלואה, שכן אלפי תיירים בריטים הגיעו לדובאי בחודש האחרון בניסיון לברוח מהסגר שהוטל בבריטניה. "המשטרה צריכה לעשות יותר בדיקות באזורי המסיבות כדי לוודא שאנשים מקפידים על החוקים", התלונן אנדי פירסון, מהנדס בריטי שמתגורר בדובאי. "לתיירים לא אכפת כי הם נוסעים חזרה הביתה, הם הורסים לכולנו".

 

העלייה בתחלואה מגיעה בעוד מצבע החיסונים נמצא בשיא התנופה, ונחשב לשני במהירותו בעולם אחרינו. במדינה מציעים את החיסון הסיני לכל התושבים מעל גיל 16 בחינם. עם זאת, ביום שבת הכריזו על דחייה בחלוקת החיסונים של פייזר וביונטק בשל "מחסור עולמי". במטרה לעמוד ביעד לחסן מחצית מהאוכלוסייה עד סוף מרץ, הרשויות אישרו לשימוש גם את החיסון הרוסי. 

x