$
משבר האקלים
גג עמוד משבר האקלים

ג'ון קרי: "הממשל הקודם בזבז 4 שנים בכל הנוגע למשבר האקלים"

הנציג הנשיאותי המיוחד לנושא אקלים בארה"ב, ולשעבר מזכיר המדינה בממשל אובומה, סבור כי "כולנו צריכים לפעול ביחד, על מנת לעמוד ביעדים הנוכחיים, שלא לדבר על היעדים שדרושים כדי להימנע מנזק קטסטרופלי"

עומר כביר 09:0524.01.21

"העולם לא מתקדם בקצב הדרוש על מנת להמנע מההשפעות הקטסטרופליות ביותר של משבר האקלים, ושום מדינה או יבשת לא עושה כיום את העבודה הדרושה" – כך הזהיר הנציג הנשיאותי המיוחד לנושא אקלים, ג'ון קרי, מזכיר המדינה בממשלו של אובמה, בפעם הראשונה  מאז נכנס לתפקיד החדש.

 

 

 

קרי הוא בעל התפקיד הבכיר ביותר בצוות האקלים של נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, ומתוקף תפקידו גם חבר בקבינט ביידן. לדבריו, על מנת להגיע ליעד של אפס פליטות פחמן עד 2050 יש צורך לבצע "שינוי מוחלט של הכלכלה העולמית". הוא הוסיף שהשימוש בפחם צריך להיפסק חמש שנים מהר יותר מהמגמה הנוכחית, כיסוי העצים של העולם צריך לגדול פי 5 מהר יותר, המעבר לאנרגיה מתחדש צריך להתבצע פי 6 מהר יותר, טלהגיע לרכבים חשמליים פי 22 מהר יותר.

 

 

מימין" הנשיא ג'ו ביידן וג'ון קרי מימין" הנשיא ג'ו ביידן וג'ון קרי צילום: אי פי איי

 

"כולנו צריכים לפעול ביחד, על מנת לעמוד ביעדים הנוכחיים, שלא לדבר על היעדים שדרושים כדי להימנע מנזק קטסטרופלי", אמר קרי בשיחה עם מנהיגים עסקיים בפורום ה-G20. "בוועידת האקלים של האו"ם בנובמבר כל המדינות חייבות להגדיל את השאיפות שלהן ביחד – או שניכשל. כישלון אינו אפשרות".

 

ביידן הפך את נושא האקלים לאחת מסוגיות היסוד של ממשלו, וכבר ביום השבעתו חתם על שורת צווים שנועדו לפרק את המורשת ההרסנית של טראמפ בתחום – החל מהחזרת ארה"ב להסכם פריס ועד בחינה מחדש של כל החלטות הממשל הקודם בתחום.

 

לדברי קרי, ארה"ב מצטרפת למאבק הקהילה העולמית במשבר האקלים בתחושת "ענווה" מובהקת. "ענווה, כי אנחנו יודעים שהממשל הפדרלי של ארה"ב עזב את השולחן ובזבז ארבע שנים, כשיכולנו לסייע להתמודד עם האתגר", אמר קרי.

 

קרי הוסיף: "עתיד של אפס-פליטות מציע הזדמנות ענקית לעסקים, למשרות נקיות וירוקות ולצמיחה כלכלית, ואם להשתמש במילותיו של הנשיא, 'לבנות מחדש טוב יותר' כדי להתאושש מהמשבר הכלכלי העולמי".

x