$
קורונה

ד"ר פאוצ'י: "100 מיליון חיסונים ב-100 ימים? זה לגמרי אפשרי"

על רקע הביקורת החריפה בארה"ב על התנהלות מבצע החיסונים, אומר המומחה האמריקאי למחלות זיהומיות שהיעד שהציב נשיא ארה"ב הנבחר ג'ו ביידן לתחילת כהונתו הוא בהחלט בר ביצוע. לדבריו, בקרוב יגיעו החיסונים של אסטרזניקה וג'ונסון אנד ג'ונסון לבחינת הרגולטורים - מה שיתרום לקצב ההתחסנות

חדשות חוץ 20:1217.01.21

היעד של נשיא ארה"ב הנבחר ג'ו ביידן שעובדי מערכת הבריאות יחסנו 100 מיליון אנשים ב-100 ימי הנשיאות הראשונים שלו הוא "בר ביצוע לחלוטין", כך לדברי ד"ר אנתוני פאוצ'י, שעומד בראש המכון הלאומי לאלרגיות ומחלות זיהומיות בארה"ב.

 

בדברים שנשא בתוכנית "פגוש את העיתונות" של רשת NBC אמר פאוצ'י: "מה שהנשיא מתכוון לעשות הוא מה שצריך להיעשות. בין אם זה בדיקות, או חיסונים. אנחנו לא צריכים להסס להשתמש בכל מנגנון העומד לרשותנו כדי לעלות על המסלול שאנחנו חוזים. ההיתכנות של היעד שהציב ביידן היא ברורה לחלוטין, אין בכך ספק. זה בר ביצוע".

 

לדברי פאוצ'י, החיסונים שמפתחות החברות אסטרזניקה וג'ונסון אנד ג'ונסון יכולים להגיע "בקרוב מאוד" לבחינה של הרגולטורים בארה"ב, מה שיכול להגביר את קצב ההתחסנות. "זה עניין של שבועות, לא של חודשים, זה בטוח", אמר פאוצ'י.

 

נשיא ארה"ב הנבחר ג'ו ביידן מקבל חיסון נשיא ארה"ב הנבחר ג'ו ביידן מקבל חיסון צילום: איי פי

 

 

לדבריו, יותר חיסונים - יחד עם עטיית מסכות והימנעות מהתקהלות - הם הדרך הטובה לארה"ב להתמודד עם הזן החדש והמדבק יותר של הנגיף. "אם נחסן את הרוב המכריע של האוכלוסייה נהיה במצב טוב שבו נוכל לנצח אפילו את המוטציה", אמר.

 

דבריו של פאוצ'י מגיעים על רקע הביקורת הקשה בארה"ב על התנהלותו של מבצע החיסונים. במדינה שספרה עד כה יותר מ-390 אלף קורבנות, רק 10.6 מיליון בני אדם התחסנו בינתיים - פחות מחצי מהיעד שהציב ממשל טראמפ לסוף 2020. ביידן אמר כי האצת קצב החיסונים הוא אחד היעדים המרכזים עם כניסתו לבית הלבן ביום רביעי השבוע.

x