$
בחירות בארה"ב 2020
באנר בחירות בארה"ב דסקטופ

"ביידן יפרסם צווים לשינוי מדיניות ההגירה והאקלים, אחרי ההשבעה"

עפ"י ראש לשכתו של הנשיא הנבחר, ביידן יבטל מידית את המדיניות שקבע הנשיא היוצא טראמפ, שאינה דורשת אישור של הקונגרס. בין השאר, תוארך הקפאת תשלומים להחזר הלוואות סטודנטים והקפאת פינויים ועיקולים וכן צרוף מחדש של ארה"ב לסכם פריז

חדשות חוץ 13:5417.01.21

ג'ו ביידן יושבע לנשיאות ארה"ב ביום רביעי והוא מתכוון ישר לגשת לעבודה וכבר ביומו הראשון לקדם שינויים במדיניות הנוגעת לדיור, להלוואות סטודנטים, לשינויי אקלים ולהגירה, כך לפי ראש הלשכה הנבחר של ביידן, רון קליין.

 

 

 

בהודעה שפרסם לעיתונות טען כי ביידן מתכוון לחשוף כ-12 צווים נשיאותיים כבר ביום רביעי. הפעולות המתוכננות יכללו הצטרפות מחדש להסכם פריז, ביטול איסור הכניסה לארה"ב של תושבים ממספר מדינות, הארכת הקפאת תשלומים להחזר הלוואות סטודנטים, הארכת הקפאת פינויים ועיקולים וכן הטלת חובה עטיית מסכות בטיסות בין מדינות ובבניינים פדרליים. ביידן התחייב בקמפיין הבחירות כי יעשה את הדברים הללו.

 

 

הנשיא הנבחר ג'ו ביידן הנשיא הנבחר ג'ו ביידן צילום: רויטרס

 

מדובר בעיקר בביטול מדיניות שקבע הנשיא היוצא דונלד טראמפ שאינה דורשת אישור של הקונגרס. עם זאת, ביידן מתכוון גם לחשוף הצעה הקשורה להגירה שאמורה לספק אפשרות להשיג אזרחות למיליוני מהגרים לא רשומים – צעד זה חייב אישור של הקונגרס.

 

הפעולה בעניין ההגירה וכן תוכנית התמריצים בגובה 1.9 מיליארד דול שהציג ביידן לטיפול במשבר הקורונה, יצטרכו לעבור את מהמורת האישור בקונגרס. הדמוקרטים אמנם שולטים בשני הבתים, אך בהפרש קטן.

 

 

אוהלים שהוקמו בארה"ב בתקופת טראמם כדי לקלוט ילדי מהגרים אוהלים שהוקמו בארה"ב בתקופת טראמם כדי לקלוט ילדי מהגרים צילום: רויטרס

 

קליין ציין עוד כי הבטחות נוספות של ביידן לביצוע כבר ביומו הראשון בבית הלבן ייצאו לפועל בתוך 9 ימים לאחר ההשבעה. ההבטחות הללו כוללות הרחבת הבדיקות לקורונה וחיוב משרדים ממשלתיים להעדיף תוצרת ארה"ב בעת ביצוע רכישות.

 

"הנשיא הנבחר ביידן נכנס לתפקיד בתקופה של משבר גדול למדינה שלנו", כתב קליין בהודעה. "במהלך קמפיין הבחירות, הוא התחייב לנקוט בפעולה מיידית כדי לפתור את המשברים הללו ולבנות מחדש בצורה טובה יותר".  

x