שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

לקראת השבעת ביידן לנשיא ארה"ב - Airbnb חוסמת הזמנות במרכז העיר וושינגטון

לקוחות שכבר ביצעו הזמנה לשבוע הבא באזור המטרו יקבלו החזר על כספם והזמנתם בוטלה. ברקע ההחלטה: האזהרה שהוציא ה-FBI מפני מחאות אלימות בדומה להסתערות על הקפיטול בשבוע שעבר

חדשות חוץ 18:1513.01.21

Airbnb חוסמת את האפשרות לבצע הזמנה לאירוח במרכז וושינגטון הבירה בשבוע הבא – שבוע השבעתו של הנשיא הנכנס ג'ו ביידן. כך הודיעה היום החברה.

 

טקס ההשבעה של ביידן יערך ביום רביע הבא, 20 בינואר. לקוחות שכבר ביצעו מוקדם יותר הזמנה לשבוע הבא באזור המטרו של העיר יקבלו החזר על כספם והזמנתם בוטלה.

 

 

 

 

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן צילום: גטי אימג'ס

 

החברה תפצה גם את המארחים שקיבלו כבר הזמנה לימי ההקפאה – בהודעתה הודגש כי הביטולים יחולו גם על הזמנות לשירות HotelTonight.

 

ברקע ההחלטה, האזהרה שהוציא ה-FBI מפני מחאות אלימות, עם נושאי נשק, בהפגנות שמתוכננות להיערך בעיר לקראת השבעת הנשיא הנכנס ג'ו ביידן. בעקבות האזהרה, ראש עיריית וושינגטון מוריאל באוזר (Muriel Bowse), מושל מרילנד לארי הוגאן (Larry Hogan) ומושל וירג'ינה ראלף נורת'האם (Ralph Northam) פנו לציבור בבקשה שלא יבקרו באזור בימים שקרובים לאירוע.

 

הבכירים נימקו את הפנייה במגיפת הקורונה והסיכונים הנלווים לעודף מבקרים, וכן באירועי ההסתערות על הקפיטול היל והחשש מהתלקחות של מחאה המונית לאירועים אלימים דומים.

 

רק לפני כמה ימים עדכנה Airbnb כי היא מתקדמת עם תוכנית הביטחון שלה לקראת אירועי ההשבעה של 20 בינואר. החברה הודיעה גם כי תפסיק לספק שירותים לאנשים שהיו מעורבים בהפרעות האלימה ב-6 בינואר, ובפשיטה ההמונית על הקונגרס.

 

היום ציינה Airbnb בהודעתה כי היא כבר זיהתה כמה אנשים יחידים שהיו קשורים לקבוצות שנאה שהיו מעורבים במהומות בקפיטול היל – ושהם הוסרו מהפלטפורמה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x