$
בחירות בארה"ב 2020
באנר בחירות בארה"ב דסקטופ

דמוקרטים ישלטו בסנאט: ג'ון אוסוף ורפאל וורנוק נבחרו בג'ורג'יה

הכומר הדמוקרטי וורנוק התמודד מול הסנאטורית הרפובליקנית לופלר ואוסוף היהודי נגד הסנאטור הרפובליקני דיוויד פרדו. בחירתם תאפשר לנשיא הנבחר ג'ו ביידן לחולל מהפך בקונגרס ולשלוט גם בסנאט.

חדשות חוץ 23:3406.01.21

בסיבוב השני בג'ורג'יה, על המושבים האחרונים בסנאט, נבחרו שני הדמוקרטים ג'ון אוסוף ורפאל וורנוק. הכומר הדמוקרטי וורנוק התמודד מול הסנאטורית הרפובליקנית לופלר

ואוסוף נגד הסנאטור הרפובליקני דיוויד פרדו. בחירתם תאפשר לנשיא הנבחר ג'ו ביידן לחולל מהפך בקונגרס ולשלוט גם בסנאט.

 

ג'ון אוסוף, הצעיר היהודי הכריז כבר אחר הצהריים  על ניצחונו במרוץ הדרמטי לסנאט. "אני מודה בענווה לתושבי ג'ורג'יה שבחרתם בי לשרת אתכם בסנאט של ארה"ב", אמר אוסוף בן ה-33 בסרטון שפרסם ברשת.

מימין: ג'ון אוסוף ורפאל וורנוק מימין: ג'ון אוסוף ורפאל וורנוק צילומים: גטי אימג'ס, איי אף פי

 

כעת מתחלק הסנאט באופן שווה, 50 -50 בין הדמוקרטם והרפובליקנים, אלא שלסגנית הנשיא המיועדת, קאמלה האריס הדמוקרטית, המכהנת גם כיו"ר הסנאט, יש את הקול המכריע בהצבעות שבהן יש תיקו.

 

מוקדם יותר הכריזו רשתות הטלוויזיה הגדולות בארה"ב על הכרעה בקרב השני על מקום בסנאט: וורנוק ניצח את הסנאטורית הרפובליקנית המכהנת קלי לופלר. בתום ספירת 98% מהקולות בג'ורג'יה וורנוק מוביל עליה ביתרון של 1.2% - 50.6% מול 49.4%, פער של 35,000 קולות שלפי כל התחזיות יספיק לו לניצחון. הוא יהיה הסנאטור השחור מטעם מדינת ג'ורג'יה.

 

 

x