$
קורונה

שר הבריאות הבריטי: "המוטציה בדרום אפריקה מדאיגה יותר משלנו"

בראיון לרדיו הבריטי הסביר מאט הנקוק כי בכל אחת מהמוטציות ישנן מוטציות רבות נוספות. "אלה שקשורות בסוג הדרום אפריקאי עברו שינויים מהותיים במבנה החלבון שלהן", אמר

חדשות החוץ 20:3704.01.21
מוטציה של נגיף הקורונה שזוהתה בדרום אפריקה היא בעייתית יותר מזו שאותרה בבריטניה, כך לפי שר הבריאות הבריטי מאט הנקוק, שאמר את הדברים אתמול לבי.בי.סי. "אני מודאג מאוד מהווריאנט הדרום אפריקאי. זו בעיה מאוד מאוד משמעותית, וגדולה יותר מהווריאנט הבריטי החדש".

 

 

 

בריטניה ודרום אפריקה נאבקות שתיהן עם זינוק בתחלואה שמיוחס בחלקו הגדול למוטציות. אף כי גורמים במערכות בריאות עולמיות סבורים כי החיסונים יהיו יעילים גם נגדן, מומחה מאוניברסיטת אוקספורד, פרופסור ג'ון בל, אמר שלשום כי הסוג הדרום אפריקאי מדאיג מהבחינה הזו.

 

שר הבריאות של בריטניה, מאט הנקוק שר הבריאות של בריטניה, מאט הנקוק צילום: רויטרס

 

בראיון לרדיו הבריטי הוא הסביר כי בכל אחת מהמוטציות ישנן מוטציות רבות נוספות. "אלה שקשורות בסוג הדרום אפריקאי עברו שינויים מהותיים במבנה החלבון שלהן", אמר. לדבריו, אין לדעת בוודאות האם החיסונים של פייזר־ביונטק ושל אסטרה־זנקה ואוניברסיטת אוספורד יהיו יעילים נגד מוטציות מסוג כזה.

 

בינתיים, בריטניה שוקלת לפתוח מחדש בתי חולים ארעיים שהוקמו בגל הראשון. מספר המקרים המאומתים גבוה כמעט פי שניים לעומת השיא הקודם שנרשם בנובמבר, ומאז ה־29 בדצמבר חצו הנתונים מדי יום את רף 50 אלף המקרים.

x