$
קורונה

סין: חיסון נגד קורונה שפיתחה חברת התרופות הממשלתית אושר לשימוש במדינה

על פי נציגי סינופארם, רמת האפקטיביות של החיסון, המתבסס על שימוש בנגיף מוחלש, עומדת על 79% - גבוה מדרישות ארגון הבריאות העולמי. היעד הוא לחסן 60%-70% מהאוכלוסייה, על מנת להצליח לייצר חיסון עדר. תוצאות רשמיות של הניסויים לא פורסמו עד היום

סוכנויות הידיעות 14:4231.12.20
רשויות הבריאות בסין אישרו לשימוש חיסון נגד קורונה שפיתחה חברת התרופות הממשלתית סינופארם. במסיבת עיתונאים שהתקיימה בבייג'ינג הודיעו נציגי כוח המשימה שהוקם למלחמה בקורונה כי תוצאות הניסוי היו גבוהות מדרישות ארגון הבריאות העולמי (WHO) ויעזרו לבסס חסינות בסין. לפי ההודעה, אנשים בקבוצות סיכון יקבלו את החיסון ראשונים. כמיליון אנשים בקבוצות מפתח כבר קיבלו את החיסון של סינופארם לאחר שקיבל קודם לכן אישור חירום.

 

 

 

יינג אישין, סגן ראש ועדת הבריאות הלאומית אמר כי היעד הוא לחסן בין 60%-70% מהאוכלוסייה, וזאת על מנת להצליח ולייצר חיסון עדר. "לאחר שהוכח כי החיסון הסיני הוא בטוח ואפקטיבי, אנחנו מעוניינים לעודד את התושבים להשתתף בהתנדבות ובאופן מיודע ובהסכמה", אמר. לא נחשפו תאריכים ספציפיים, אך לפי הרשויות "בקרוב" ייצא לדרך מבצע החיסונים בעלות "מופחתת משמעותית".

 

מי רוצה להתחסן בחיסון הסיני? מי רוצה להתחסן בחיסון הסיני? צילום: רויטרס

 

אתמול (ד') הודיעו בסינופארם כי רמת האפקטיביות של החיסון עומדת על 79%, זאת בעוד שהניסוי שנערך באיחוד האמירויות דיווח בתחילת החודש על רמת אפקטיביות של 86%. הניסויים לא נערכו בסין כי לטענת הרשויות רמת התחלואה הייתה נמוכה מדי. מעבר להכרזות הללו לא פורסמו עדיין נתונים רשמיים מהניסויים. במשרד הבריאות הסיני טענו כי הנתונים יתפרסמו "בהמשך" בכתבי עת רפואיים בסין ובמדינות אחרות.

 

בניגוד לחיסונים שפיתחו פייזר ומודרנה וכבר אושרו לשימוש במדינות רבות, החיסון הסיני מתבסס על השיטה המסורתית יותר של שימוש בנגיף מוחלש כדי לעורר תגובה חיסונית. חיסונים מסוג זה קשה יותר לייצר במהירות והם עלולים גם לפגוע במערכת החיסון, אם כי לרוב נוחלים הצלחה.

 

"אנחנו מאמינים שייצור החיסונים בסין יעמוד בביקוש להתחסנות רחבת היקף", סיכם מאט ג'ונפנג, יו"ר חטיבת הצרכנות במשרד התעשייה הסיני. "אנחנו נסייע לחברות להרחיב את תפוקת הייצור ונוודא ייצור חלק וששרשרת האספקה תספק חיסונים אפקטיביים ונגישים לציבור".

 

החיסון הסיני נמצא בשימוש כבר באמירויות ובבחריין, ואף נשלח למצרים. כמו כן, במרוקו מתכוונים להשתמש בו לחיסון 80% מהאוכלוסיה הבוגרת.

x