$
קורונה

דיווח שוטף

איטליה: נמצא חולה קורונה שנדבק במוטציה שהתפתחה בבריטניה

מדינות רבות באירופה השעו את הטיסות מבריטניה בשל המוטציה; ארגון הבריאות העולמי: בקשר עם בריטניה לקבלת תמונה מלאה על המוטציה; ארה"ב: בסנאט הושגה פשרה לגבי 900 מיליארד הדולרים לסיוע ליחידים ולעסקים

כלכליסט ו-ynet 23:3620.12.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם 

 

23:30 - בשל זן הקורונה החדש: סעודיה תסגור את גבולות הממלכה למשך שבוע

 

הרשויות בסעודיה עדכנו כי יסגרו את גבולות הממלכה לטיסות נכנסות, וכן לתעבורה ימית ויבשתית למשך שבוע. זאת בשל מוטציית נגיף הקורונה החדשה שנמצאה בבריטניה וככל הנראה הספיקה להתפשט בכמה מדינות.

 

21:50 - איטליה: נמצא חולה קורונה שנדבק במוטציה שהתפתחה בבריטניה

 

משרד הבריאות באיטליה עדכן כי התגלה חולה קורונה שנדבק במוטציה של הנגיף שהתפתחה בבריטניה. מוקדם יותר חלק ממדינות האיחוד השעו את הטיסות מהממלכה כדי לבלום את התפשטותו של הזן החדש. החולה נחת בטיסה שהגיעה מבריטניה לרומא לפני כמה ימים וכעת נמצא בבידוד.

 

20:50 - צרפת משעה את הטיסות מבריטניה בשל זן הקורונה החדש

 

צרפת הצטרפה למדינות אחרות שהשעו מוקדם יותר את הטיסות מבריטניה. זאת, בשל מוטציית נגיף הקורונה שהתגלתה במדינה. בצרפת ההגבלה תהיה תקפה ליומיים, שבהם ידונו בהליך הבדיקות מחדש לפני שיפתחו את הגבולות מבריטניה שוב. שבדיה צפויה להפסיק את הטיסות בהמשך השבוע ומוקדם יותר הפסיקו את הטיסות גם גרמניה, איטליה, הולנד, בלגיה, אירלנד ובולגריה.

 

19:38 - גרמניה: הטיסות מבריטניה ומדרום אפריקה ייפסקו

 

הרשויות בגרמניה הודיעו כי יפסיקו את הטיסות מבריטניה ומדרום אפריקה. זאת בשל מוטציית נגיף הקורונה שהתגלתה לאחרונה במדינות אלה. לפי משרד הבריאות הגרמני, טרם נמצאו עדויות למוטציה בגרמניה. מוקדם יותר הודיעו על הפסקת הטיסות מבריטניה גם הולנד, בלגיה, ואיטליה. כמו כן, בולגריה השעתה את הטיסות לבריטניה עד סוף ינואר.

 

17:20 - ארגון הבריאות העולמי: בקשר עם בריטניה לקבלת תמונה מלאה על המוטציה

 

ארגון הבריאות העולמי אמר כי יעמוד בקשר עם הרשויות בבריטניה כדי לקבל תמונה מלאה על מוטציית נגיף הקורונה החדשה שהתגלתה במדינה ומתפשטת בה במהירות. לדברי הארגון, "נעדכן את הציבור ואת המדינות החברות בארגון ככל שיתגלו פרטים חדשים ונעמוד על אופיו של הנגיף החדש".

 

16:30 - כל העיניים לבריטניה: אירופה מנסה לעצור את המוטציה

 

בגלל הזן החדש של קורונה בלונדון: הולנד, בלגיה ואיטליה משעות את הטיסות מבריטניה, גרמניה וצרפת שוקלות צעדים דומים. שר הבריאות הבריטי: "ההגבלות החדשות על אנגליה עשויות להימשך חודשים"; אחרי הודעת ג'ונסון על הסגר – אלפי נוסעים צבאו על הרכבות כדי לברוח מהבירה: "חוסר אחריות מוחלט"; עיתוני בריטניה: "חג מולד אבוד, מתי ייגמר הסיוט?". לידיעה המלאה

 

עיתוני בריטניה היום עיתוני בריטניה היום צילום: איי אף פי

 

09:00 - גרמניה: כ-23 אלף מאובחנים חדשים ביממה האחרונה

 

בגרמניה התגלו ביממה האחרונה 22,771 נדבקים חדשים בקורונה ו-409 מתים מהנגיף. כך דיווח מכון רוברט קוך על מחלות זיהומיות. גרמניה

נמצאת כעת בסגר של חנויות לא חיוניות. אתמול אובחנו 31,300 מקרים חדשים של קורונה ו-702 מקרי מוות.

 

 

חנויות סגורות באסן גרמניה חנויות סגורות באסן גרמניה צילום: AP

 

08:55 - ארה"ב: בסנאט הושגה פשרה לגבי 900 מיליארד הדולרים  לסיוע ליחידים ולעסקים

 

סנאטורים אמריקאים הגיעו הלילה לפשרה בנושא חבילת סיוע נוספת ליחידים ולעסקים קטנים בסך 900 מיליארד דולר עקב משבר הקורונה. ההצבעה בקונגרס צפויה היום. מנהיג הדמוקרטים בסנאט צ'אק שומר אמר לעיתונאים: "אם הדברים ימשיכו בדרך זו ושום דבר לא יפריע, נוכל להצביע מחר".

 

 

הסנטור הדמוקרטי צ'אק שומר מניו יורק הסנטור הדמוקרטי צ'אק שומר מניו יורק צילום: בלומברג

 

 

מנהיגי הקונגרס מתכננים לצרף את חבילת הסיוע עקב הקורונה הכוללת 600 דולר תשלומים ישירים ליחידים ו-300 דולר לדמי אבטלה בשבוע, לתוכנית הקיימת של 1.4 טריליון דולר למימון תוכניות ממשלתיות עד ספטמבר 2021. למחוקקים עמדו 48 שעות שיפוגו היום בחצות (שעון ארה"ב) להגיע להסכמה בנושא.

 

מנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט מיטש מקונל אמר בידיעה המיוחדת בשבת כי להימנע מחילוקי דעות שעלולים לעכב מימון חדש. "הציבור האמריקני אינו יכול להאכיל את משפחותיו או לשלם חשבונות, הם צריכים שנפעל".

 

08:45 - אוסטרליה: באופוזיציה קוראים לחייב מסכות בתחבורה הציבורית

 

מפלגת הלייבור שבאופוזיציה באוסטרליה, ה-NSW קוראת לממשלה לחייב עטיית מסכות בתחבורה הציבורית, בעוד סינדי מתמודדת עם התפשטות המגפה.

  

08:30 - תאילנד: שיא חיוביים יומי לקורונה, עוצר לילי הוטל במחוז סמוך לבנגקוק

 

הרשויות בתאילנד מסרו כי 548 בני אדם נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה ביממה האחרונה, וכי מדובר בשיא יומי מפרוץ המגפה במדינה. לפי הדיווח, רוב מקרי ההידבקויות קשורים בשוק פירות ים במחוז סאמוט סאקון הסמוך לעיר הבירה בנגקוק. בשל כך, החליט מושל המחוז להטיל עוצר לילי במקום לצד מגבלות תנועה עד 3 בינואר.

 

 

תאילנד בימי הקורונה תאילנד בימי הקורונה צילום: רויטרס

 

08:20 - דרום קוריאה: שיא חיוביים יומי לקורונה, מספר הנשאים מתקרב ל-50 אלף

 

הרשויות בדרום קוריאה מסרו כי 1,097 בני אדם נמצאו חיוביים לקורונה ביממה האחרונה, וכי מדובר בשיא יומי מאז פרוץ המגפה. ביום החמישי ברציפות התגלו במדינה יותר מ-1,000 נשאים מאומתים, כאשר לפי שעה עומד מספר הנדבקים הכללי על 49,665. השיא האחרון נרשם ביום רביעי, אז אובחנו בנגיף 1,076.

x