$
קורונה

אחרי בריטניה: קנדה אישרה את החיסון לקורונה של פייזר וביונטק

לאחר בדיקה עצמאית מלאה של הנתונים, רגולטור הבריאות הקנדי נתן אור ירון למתן חיסונים - אולי כבר בשבוע הבא. קנדה הזמינה 6 מיליון מנות של החיסון שיספיקו ל-3 מיליון אזרחים. החיסון יינתן בשלב זה לבני 16 ומעלה. בארה"ב עדיין מצפים להחלטת ה-FDA בעניין אישור החיסון

שירות כלכליסט 19:4809.12.20

לאחר האישור שניתן בבריטניה: קנדה היא המדינה השנייה בעולם שמאשרת את החיסון לקורונה של פייזר וביונטק – בכך ניתן אור ירוק למתן החיסונים, אולי כבר בשבוע הבא.

 

רגולטור הבריאות הקנדי, Health Canada, הודיע היום כי החליט לאשר את החיסון לאחר השלמת בדיקה עצמאית מלאה של הנתונים, על רמות היעילות והבטיחות שלו.

 

בשונה מבריטניה, שם ניתן אישור חירום לחיסון, ובעיקר בהסתמך על ניתוח הנתונים שביצעו פייזר וביונטק, בקנדה האישור אינו חוסה תחת המסגרת של מצב חירום והגורמים המקצועיים בחנו את המידע כולו ללא הסתמכות על ניתוח הנתונים שביצעו החברות המפתחות.

 

"הקנדים יכולים להיות בטוחים שתהליך הבדיקה היה מחמיר ושיש לנו מערכת בדיקה חזקה", נמסר בהודעה מטעם הממשלה. בשלב זה אישר הרגולטור הקנדי את החיסון רק לתושבים מגיל 16 ומעלה.

 

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו צילום: רויטרס

 

 

קנדה הזמינה מפייזר 6 מיליון מניות של החיסון – כל אדם נדרש לקבל 2 מנות. ביום שני אמר ראש הממשלה ג'סטין טרודו שהמנות הראשונות יגיעו ל-14 מרכזי הפצה ברחבי קנדה כבר בשבוע הבא. לפי ההערכה, מיד לאחר מכן תחל ההפצה של החיסון ברחבי המדינה.

 

המשמעות היא שהקנדים יקבלו חיסונים של החברה האמריקאית פייזר עוד לפני שהאמריקאים יקבלו ממנה - בארה"ב עדיין מצפים להחלטת ה-FDA בעניין אישור החיסון. המשלוח הראשון שכולל 249 אלף מנות יגיע לקנדה. ממפעלים בארה"ב ובבלגיה.

x