$
קורונה

ביידן: לא אחייב בחוק את האמריקאים להתחסן נגד קורונה

לפי סקר עדכני, רק 60% מהאמריקאים מתכננים בשלב זה להתחסן - עלייה מ-51% בסקר מספטמבר; נשיא ארה"ב הנבחר כבר הודיע שברגע שיהיה חיסון מאושר יתחסן פומבית

שירות כלכליסט 09:5105.12.20
נשיא ארה"ב הנבחר ג'ו ביידן הודיע כי לא יחייב בחוק את האמריקאים להתחסן נגד קורונה לאחר שיהיה חיסון זמין ומאושר. "אני אעשה כל שבכוחי כנשיא כדי לעודד אנשים לעשות את הדבר הנכון, וכשהם יעשו זאת אדגיש את החשיבות של זה", אמר.

 

לפי סקר שערכו במכון המחקר Pew, רק 60% מהאמריקאים מתכננים בשלב זה להתחסן, עלייה מ-51% בסקר שנערך בספטמבר. ביידן אמר בריאיון ל-CNN כי ישמח להתחסן בצורה פומבית כדי להרגיע את החששות. הוא מצטרף בכך לשלושה נשיאים לשעבר – ברק אובמה, ג'ורג' בוש וביל קלינטון – שכבר הודיעו כי יצטלמו בזמן שיתחסנו.

 

ביידן, שייכנס רשמית לתפקיד ב-20 בינואר, אף ציין כי הוא מעריך שטקס ההשבעה שלו יהיה מצומצם ועם מיעוט משתתפים. "אני מניח שתהיה במה עדיין, אבל איני יודע איך זה בדיוק יעבוד", אמר.

 

הנשיא הנבחר ביידן הנשיא הנבחר ביידן צילום: איי פי

 

 

ביידן, המבקר בוויומינג, חזר גם על קריאתו לעטות מסכות, צעד שלדבריו בשילוב עם הפצת החיסון יעזור להוריד את מספר המתים מקורונה. "התקווה שלי היא שאנשים יבינו שזו חובתם הפטריוטית להגן על אחרים", הסביר.

 

במקביל לדבריו של ביידן על החיסונים, המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) קרא בפעם הראשונה לחובת עטיית מסכות בתוך מבנים, אלא אם נמצאים בתוך הבית. לפי ה-CDC, ארה"ב "נכנסה לשלב של שיעור הדבקה גבוה" של הקורונה. אתמול (ו') דיווחו במדינה על 225 אלף נדבקים חדשים ו-2,500 מתים.

x