שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

עוד צעד של ארה"ב ללגליזציה? בית הנבחרים הסיר הקנאביס מרשימת החומרים המסוכנים

הצעת החוק עדיין צריכה לעבור את אישור הסנאט, שלעת זו נראה כי יהיה מורכב מרוב רפובליקאי המתנגד ללגליזציה. כיום השימוש בצמח מותר ב-36 מדינות בארה"ב, אך אישור פדראלי יזניק את השוק האמריקאי, יפתח אותו לייבוא ויקל על החברות בתחום לקבל הלוואות

צלי גרינברג 22:0404.12.20

בית הנבחרים האמריקאי העביר היום (ו') ברוב של 228 מול 164 את הצעת החוק להסרת הקנאביס מחוק החומרים המסוכנים הפדראלי (controlled substances act), שחוקק ב-1970 ואוסר כל שימוש בצמח.

 

 

 

הצעת החוק מקרבת את הלגליזציה הפדראלית, אך עדיין צריכה לעבור את משוכת אישור הסנאט האמריקאי, שלעת זו מורכב ברובו מחברי המפלגה הרפובליקאית, המתנגדים ללגליזציה.

 

מכירת מריחואנה בלאס וגאס מכירת מריחואנה בלאס וגאס צילום: איי אף פי

 

זכייתו של ג'ו ביידן במירוץ לנשיאות ארה"ב מעודדת את התומכים בשימוש חופשי בקנאביס. סקר גאלופ מנובמבר השנה העלה ש-68% מהנשאלים תומכים בלגליזציה, עלייה מ-64%-66% בשלוש השנים הקודמות. הסקר הראשון בתחום נערך ב-1969, ואז רק 12% מהנשאלים השיבו בחיוב.

 

מעבר החוק מפיח תקווה גם בחברות הקנאביס האמריקאיות, שעד עתה התקשו להתנהל פיננסית, מאחר שהבנקים לא היו מוכנים לפתוח עבורן חשבונות או להלוות להן כספים, בשל חוק החומרים המסוכנים. חוק זה גם הגביל את פוטנציאל החברות המשתתפות בשוק הקנאביס, בשל מניעת כניסתן של חברות הענק האמריקאיות מתחומי הקוסמטיקה, הטבק, המזון והשתייה, לתחום.

 

למרות האיסור הפדראלי על אחזקת קנאביס, שעדיין קיים גם לאחר מעבר החוק, 36 מדינות בארה"ב כבר אישור שימוש בקנאביס רפואי בשטחן, חלקן לצד אישור אי הפללה להחזקת קנאביס פנאי, ו-15 מדינות אישרו לגליזציה מלאה.

 

בהנחה שהסנאט האמריקאי יאשר גם הוא את הסרת הקנאביס מרשימת החומרים האסורים לשימוש, אזי השוק האמריקאי יפתח שעריו לייבוא וייצוא מוצרי קנאביס שונים, וייפתח צוהר גם עבור חברות הקנאביס הישראליות, שינסו לקחת בו חלק.

 

שוק הקנאביס האמריקאי צפוי לעמוד על כ-16 מיליארד דולר השנה, מהם כ-6 מיליארד דולר מכירות קנאביס רפואי וכ-10 מיליארד דולר מכירות קנאביס למטרות פנאי, ונחשב לגדול בעולם. פתיחתו ברמה הפדראלית עתידה להגדילו באופן משמעותי.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x