שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

פייזר: קושי בהשגת מרכיבי החיסון לקורונה האט את הייצור

החברה חתכה בספטמבר בחצי את יעד הייצור של החיסון בשנה הנוכחית, ל-50 מיליון מנות; כעת מתברר: קושי בהשגת החומרים מהם הוא מיוצר, גרם לעיכוב; החברה: "התגברנו על הקושי, נייצר 1.3 מיליארד מנות ב-2021"

שירות כלכליסט 09:5704.12.20

ענקית התרופות פייזר חתכה בספטמבר את יעד הייצור של החיסון לקורונה לשנה הנוכחית ל-50 מיליון מנות, מאחר שנתקלה בקשיים בהשגת חומרי הגלם הדרושים לייצורו. כך לפי דיווחים ב"וול סטריט ג'ורנל" וב"טיים".

 

בסטפמבר הודיעה ענקית התרופות האמריקאית כי עד סוף השנה היא מקווה לייצר עד 100 מיליון מנות של החיסון שפיתחה עם ביונטק הגרמנית; ואולם בנובמבר חתכה את היעד ל-50 מיליון מנות.

 

דובר של פייזר הודיע אמש כי ההאטה בייצור נבעה מכמה גורמים - בין השאר קשיים בהשגת חומרי הגלם של החיסון; עם זאת החברה מסרה כי יצרני חומרי הגלם הגיעו לרמה הנדרשת, כך שהחיסונים מיוצרים כיום במהירות.

 

 

פייזר פייזר צילום: רויטרס

 

"ייצור חיסונים בקצב מהיר כזה הוא חסר תקדים, והצלחנו להשיג התקדמות משמעותית בנושא", נמסר מפייזר. "הגדלת האספקה של החומרים הדרושים לייצור החיסון ארכה זמן רב מהצפוי. אני בטוחים שנוכל לייצר 1.3 מיליארד מנות עד סוף 2021".

 

ב-18 בנובמבר עדכנה פייזר כי החיסון שלה לקורונה - שיופץ גם בישראל -השיג רמת יעילות של 95% בניסוי שלב 3 שבו לקחו חלק 43 אלף משתתפים. החברה הגישה למנהל המזון והתרופות (FDA) אישור לשימוש חירום בחיסון. 

 

השבוע הודיעה בריטניה כי אישרה את החיסון, וכי תתחיל בקרוב במבצע חיסונים לאוכלוסייה.

x