$
קורונה

ביידן: "כשפאוצ'י יגיד שהחיסון לקורונה בטוח - אתחסן פומבית"

יועץ הקורונה של הבית הלבן, שטראמפ רמז כי יפטרו אחרי הבחירות, קיבל את הצעת ביידן - וימשיך בתפקידו בממשל החדש; בראיון ל-CNN אמר הנשיא הנבחר כי יבקש מהאמריקאים לעטות מסיכה במשך 100 ימים

ynet ושירות כלכליסט 07:5304.12.20

ג'ו ביידן, נשיא ארה"ב הנבחר, ביקש מד"ר אנתוני פאוצ'י, המומחה למחלות זיהומיות ויועץ הקורונה של הבית הלבן - להמשיך "בדיוק באותו התפקיד" גם בממשלו. בחודשים האחרונים טראמפ תקף כמה פעמים את פאוצ'י, ואף רמז כי יפטר אותו אחרי הבחירות.

 

 

 

"שוחחנו אחר הצהריים", אמר ביידן בראיון ל-CNN. "כשפאוצ'י יגיד שהחיסון נגד קורונה בטוח - אתחסן בשמחה, פומבית". סגניתו הנבחרת, קמלה האריס, שהתראיינה יחד איתו אמרה כי תתחסן גם היא. "ישנה השפעה למעשים של נשיא וסגנית נשיא", ציינו.

 

כמה שעות אחרי הראיון אמר פאוצ'י כי קיבל את הצעתו של ביידן לכהן כיועץ רפואי בכיר בממשל החדש.

 

ביידן, שהלך בעקבותיהם של שלושת הנשיאים לשעבר ברק אובמה, ג'ורש בוש וביל קלינטון, ציין כי ייקח את החיסון לעיני המצלמות כדי להוכיח שהוא בטוח. "אנשים איבדו אמון ביכולתו של החיסון לעבוד", אמר. עוד הוסיף הנשיא הנבחר כי עם כניסתו לתפקיד ב-20 בינואר ובמשך 100 ימיו הראשונים בבית הלבן יבקש מהאמריקנים לעטות מסכה. "רק 100 ימים, לא לנצח. 100 יום", הבהיר ביידן.

 

הוא הוסיף כי "עטיית המסכות והחיסונים יפחיתו את התחלואה משמעותית. אני חושב שנראה צמצום משמעותי בעקבות כך".

 

בתוך כך, פאוצ'י התנצל הלילה על דברים כי הרשויות בבריטניה אישרו "מהר מדי" את החיסון של פייזר. לדבריו, "יש לו אמון" בעבודתם של הרגולטורים והמדענים הבריטים: "היתה אי-הבנה, ואני מתנצל על כך. לא התכוונתי לייחס פזיזות להליך אישור החיסון הבריטניה".  

 

בריטניה אישרה את החיסון לקורונה של פייזר ביום רביעי - ובכך היא הפכה למדינה הראשונה בעולם שתתחיל במבצע חיסון. 

 האריס וביידן האריס וביידן צילום: איי פי

 

בתוך כך, ביממה האחרונה אובחנו בארה"ב יותר מ-210 אלף חולי קורונה חדשים ומתו 2,900 בני אדם מסיבוכי הנגיף - כך עולה מנתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. גורמי בריאות בארה"ב הזהירו כי ריבוי הטיסות הפנימיות בשבוע שלפני חג ההודיה הגבירו את הסיכויים לעלייה בתחלואה. ד"ר פאוצ'י כינה את התופעה: "ההתפרצות שעל ההתפרצות".

 

לאחר עדכון מספר המאובחנים ב-24 השעות האחרונות חצתה ארה"ב את רף 14 מיליון נשאי הקורונה, מתוכם מתו כ-276 אלף בני אדם מפרוץ המגפה. זו הפעם השלישית בחודש האחרון שבה נמצאו יותר מ-200 אלף חיוביים לקורונה ביממה, הנתון האחרון - הגבוה ביותר. גם מספר המאושפזים ברחבי המדינה, שחצה שלשום לראשונה את רף ה-100 אלף, ממשיך לעלות.

 

 

 

 

 

x