$
קורונה

בריטניה אישרה את השימוש בחיסון של פייזר; יהיה זמין החל מהשבוע הבא

בריטניה היא המדינה הראשונה בעולם המערבי שאישרה את החיסון של פייזר וביונטק לנגיף הקורונה. יו"ר ומנכ"ל פייזר, אלברט בורלה: "זהו רגע היסטורי". ב-10 בדצמבר צפוי ה-FDA להחליט על אישור החיסון גם בארה"ב, וב-17 בדצמבר יכריע גם בסוגיית החיסון של מודרנה

שירות כלכליסט 10:1302.12.20
בריטניה היא המדינה הראשונה בעולם שתאשר את החיסון של פייזר וביונטק לנגיף הקורונה, כך שהוא יהיה זמין במדינה מהשבוע הבא. "הממשלה קיבלה היום את ההמלצה של סוכנות הבריאות והתרופות (MHRA) לאשר לשימוש את החיסון של פייזר וביונטק נגד קוביד 19", כך הודיעה הממשלה היום. "החיסון יהיה זמין בכל בריטניה החל מהשבוע הבא". ביונטק, חברת הביוטק הגרמנית שפיתחה את החיסון עם פייזר, אמרה שהחברות מוכנות למסור את המנות הראשונות לבריטניה מיידית. יו"ר ומנכ"ל פייזר, אלברט בורלה, אמר שהאישור של הסוכנות הרגולטורית הוא "רגע היסטורי".

 

 

 

החיסון של פייזר אושר לשימוש בבריטניה החיסון של פייזר אושר לשימוש בבריטניה צילום: רויטרס

 

 

"אישור החירום מהיום בבריטניה מהווה רגע היסטורי במאבק נגד קוביד 19. האישור הזה הוא מטרה שעבדנו כדי להשיג מאז שהכרזנו לראשונה שהמדע ינצח, ואנו מריעים ל-MHRA על יכולתם לבצע הערכה קפדנית ולנקוט בפעולה מהירה כדי להגן אל תושבי בריטניה", הוא אמר. "בעודנו מחכים לאישורים נוספים, אנו ממוקדים בהתקדמות באותה רמת דחיפות אל עבר אספקה של חיסון באיכות גבוהה לכל העולם. עם אלפי אנשים שנדבקים מדי יום, כל יום הוא קריטי במירוץ המשותף להביא לסיומה את המגפה ההרסנית הזאת".

 

ב-10 בדצמבר צפוי פאנל מומחי ה-FDA להחליט על אישור החיסון גם בארה"ב, וב-17 בדצמבר צפוי הפאנל להכריע גם בסוגיית החיסון של מודרנה. בינתיים לוחץ הבית הלבן על רשות התרופות האמריקנית להקדים את כינוס מומחי ה-FDA כדי לאשר את החיסון, התקווה לעצירת המגפה שכבר מתקרבת לעבר מיליון וחצי קורבנות ברחבי העולם.

 

על פי הנתונים מהמחקר שלב 3, יעילות החיסון מתוצרת פייזר וחברת הביוטכנולוגיה הגרמנית השותפה, bioNTech, הגיעה ל-95%, והיעילות נשמרה בעקביות בין כל המשתתפים מכל המוצאים, וללא תופעות לוואי משמעותיות. היעילות בקרב מבוגרים מעל גיל 65 הנמצאים בסיכון מוגבר ללקות במחלה קשה היתה מעל 94%.

 

x