$
מפרץ תיכון חדש
גג עמוד מפרץ תיכון חדש

דובאי: פארק מוחמד בן ראשיד הסולארי יספק אנרגיה ל-320 אלף בתי אב

נמל ראשיד שומר על מעמדו כנמל הקרוז המוביל בעולם; צפי לעלייה במכירות הקמעונאיות בשל מבצעי הנחות; כ-600 חברות בתחום החלב ומוצריו פועלות בדובאי, מקצתן עוסקות בייצור; מחקר חדש: 92% מהנוער הבחרייני משחק במשחקים אלקטרוניים; ואבו דאבי מקצה שטחי אחסון מיוחדים לחיסוני קורונה

דורון פסקין 13:4429.11.20

אבו דאבי מקצה שטחי אחסון מיוחדים לחיסוני קורונה

 

חברת נמלי הים של אבו דאבי הודיעה כי היא מצטרפת למאמצים העולמיים להילחם במגפת הקורונה, על ידי הצעת יכולות לוגיסטיות מתקדמות לאחסון ולהפצה של יותר מ-70 מיליון מנות של החיסון כנגד הנגיף. לפני ימים אחדים הודיעה אמירות אבו דאבי על השקת "קואליציית התקווה", המייצגת שותפות בין המגזר הציבורי והפרטי, כדי לתמוך במאמצים הגלובליים להפצת חיסוני הנגיף ברחבי העולם לאור הגידול הצפוי בביקוש לשירותים לוגיסטיים כדי להוביל את החיסונים.

 

לצורך כך הקצתה החברה מתקניי אכסון בשטח של 19 אלף מ"ר באזור התעשייה ח'ליפה באבו דאבי. מתקנים אלה מצוידים במכשור לבקרת טמפרטורה, והם מתאימים לאחסן חיסונים ומוצרים פרמצבטיים אחרים בתנאים קיצוניים.

 

 

פארק מוחמד בן ראשיד הסולארי יספק אנרגיה ל-320 אלף בתי אב

 

השלב הרביעי של הפארק הסולארי ע"ש מוחמד בן ראשיד אל-מכתום, בו מושקעים כ-14 מיליארד דולר יספק אנרגיה ל-320 אלף בתי אב ויפחית 1.6 מיליון טונות של פליטת פחמן בשנה, כך דווח בדובאי ביום שבת.

 

שלב זה, הכולל 950 מגוואט, מהווה את מערך האנרגיה הסולארית המרוכזת הגדולה בעולם, שמגובה על ידי פאנלים פוטו-וולטאיים שהצריכו השקעה של כ-4.3 מיליארד דולר.

 

הפארק הסולארי ע"ש מוחמד בן ראשיד אל-מכתום הפארק הסולארי ע"ש מוחמד בן ראשיד אל-מכתום צילום: dewa.gov.ae

 

השלב הרביעי, שמבוצע על ידי קונסורציום בראשות רשות החשמל והמים של דובאי וחברת "אקווה פאואר" Acwa Power הסעודית, ישתמש בשלוש טכנולוגיות היברידיות כדי לייצר אנרגיה נקייה: מתחם אגן פרבולי של 600 מגוואט, המורכב משלוש יחידות 200 מגוואט כל אחת, מגדל אנרגיה סולארית של 100 מגוואט שמבוסס על "טכנולוגיה מותכת" ומערך של 250 מגוואט של פאנלים סולאריים.

 

דובאי שואפת לייצר 25% מצרכי האנרגיה שלה ממקורות מתחדשים עד 2030 ו-75% עד 2050, כחלק מהתבססותה על אנרגיה נקייה.

 

מחקר חדש: 92% מהנוער הבחרייני משחק במשחקים אלקטרוניים

 

המרכז הבחרייני למחקרים אסטרטגיים, בינלאומיים ואנרגיה ערך סקר בנושא הרגלי השימוש של משחקים אלקטרוניים בקרב ילדים ומתבגרים בגילאי 10 עד 18, לאור החששות הגוברים לגבי השפעותיהם. מדגם המחקר כלל 3,623 מתבגרים, 54% מהם נערות ו-46% נערים.

 

תוצאות המחקר הראו כי באופן כללי, 92% מהנדגמים משחקים. בנוסף, 49% מהם משחקים במשחקי לחימה ואלימות, 55% מהם גברים ו-44% נשים, עם פרופורציות דומות בכל הגילאים. המחקר גם הצביע על כך שעוצמת הקשר למשחקים האלקטרוניים עולה ב-29% בקרב אלה שמשחקים בהם ברציפות, ללא הפרעה או הפסקה.

 

דובאי: כ-600 חברות בתחום החלב ומוצריו, מקצתן עוסקות בייצור

 

על פי דו"ח שפורסם על ידי ענף הרישום והרישוי המסחרי במחלקה הכלכלית של דובאי, באמירות יש 583 חברות מקומיות ובינלאומיות הפועלות בתחום ייצור החלב ומוצריו, כולל ייצור יוגורט, חמאה, גבינות ושמנת. כמו כן פועלים בענף חברות לסחר במוצרי חלב וכן חברות ייעוץ בתחום. בסך הכול, בדובאי יש 24 רישיונות תעשייתיים בענף החלב. התפלגות הרשיונות בתחום החלב היא למסחר עם 93% מכלל הרישיונות, לתעשייה עם 4% ולפעילות אחרת עם 3%.

 

בדובאי צופים כי בעתיד יציע השוק הזדמנויות נוספות במגוון של תחומים, זאת נוכח גידול האוכלוסין שיוביל לגידול בצריכה.

 

האמירויות: צפי לעלייה במכירות הקמעונאיות בשל מבצעי הנחות

 

מומחי שוק באמירויות מעריכים כי ההנחות במסגרת "יום שישי הלבן", שהחל ביום שלישי שעבר ויסתיים בסוף החודש, יגבירו באופן משמעותי את המכירות הקמעונאיות באמירויות, במיוחד ברשת.

 

לפי המומחים, במאות חנויות ההנחות הגיעו עד ל-90%, דבר הצפוי להגדיל את המכירות ב-200% בהשוואה לשנה שעברה. לפי סקרים, 4 מתוך 10 צרכנים באיחוד האמירויות הצהירו כי הם יבצעו קניות מקוונות במסגרת יום שישי הלבן כדי לנצל את ההנחות, בהתחשב בכך שחלק מספקי השירות מציעים תעריפי משלוח זולים לבית.

 

סיילים של בלאק פריידיי בדובאי סיילים של בלאק פריידיי בדובאי צילום: menews247

 

נמל ראשיד שומר על מעמדו כנמל הקרוז המוביל בעולם

 

נמל ראשיד (Rashid) בדובאי זכה השנה שוב בפרס נמל הקרוז המוביל בעולם, בטקס פרסי תעשיית הנסיעות העולמית WTA2020 שנערך לאחרונה. זו השנה ה-13 ברציפות שהנמל האמירותי הזה שומר על מעמדו כמוביל בתחום. מה שמסייע לנמל להתבסס במקום הראשון הן עבודות הפיתוח שנערכו בו במהלך השנים האחרונות. כמו כן, קרבתו של הנמל לשדה התעופה הבינלאומי של דובאי ולב העיר הופכת אותו לאידיאלי עבור הנוסעים שמקבלים גישה נוחה וקרובה לאתרים מרכזיים בעיר. אורך הרציפים בנמל הוא 2.3 ק"מ, והוא יכול לטפל בו זמנית בשבע מגה ספינות או ב-25 אלף נוסעים ביום אחד.

 

נמל ראשיד נמל ראשיד צילום: Port Rashid

 

מסוף חמדאן בן מוחמד, שהוא טרמינל הקרוז הגדול ביותר בעולם, הוא הגורם המרכזי להצלחת הנמל. למסוף החדיש יכולת לקבל 14 אלף נוסעים ביום, ומאז חנוכתו בשנת 2014 - ועד 2020 - המסוף רשם צמיחה של 55% בפעילות.

 

"מפרץ תיכון חדש" זהו פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת www.concordmena.com

x