$
קורונה

דיווח שוטף

שר החוץ הבריטי מזהיר מהתפרצות גל שלישי אחרי הסילבסטר

דומיניק ראב אמר כי יש סכנה לגל נוסף, אם לא יימצא איזון נכון של ההגבלות במדינה. זאת לקראת ההצבעה בפרלמנט על תוכנית השלבים האזורית של רה"מ בריטניה בוריס ג'ונסון, ביום שלישי; צפון קוריאה נאבקת בקורונה באמצעות איסור על דיג; בריטניה תרכוש 2 מיליון חיסוני קורונה נוספים ממודרנה

כלכליסט ו-ynet 16:0629.11.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

 

 

 

15:45 - שר החוץ הבריטי מזהיר מהתפרצות גל שלישי אחרי הסילבסטר

 

שר החוץ הבריטי דומיניק ראב הזהיר כי אנגליה בסכנה לסבול מגל שלישי של התפרצות הקורונה לאחר הסילבסטר, אם לא יימצא איזון נכון של ההגבלות במדינה. ראב אף סירב לשלול את האפשרות של סגר ארצי שלישי. עם זאת, חלק מחברי הפרלמנט השמרנים מתמרדים נגד תוכנית השלבים האזורית שמאמץ ראש הממשלה בוריס ג'ונסון.

 

לפי התוכנית, כל אזור באנגליה יוגדר לפי אחד משלושה שלבים המייצגים את חומרת המגפה, ובהתאם את היקף ההגבלות. ביום שלישי התוכנית החדשה תעלה להצבעה בפרלמנט, שמטרתה היא להחליף את הסגר. בניסיון להרגיע את המורדים הבטיח ג'ונסון, כי לתוכנית החדשה יהיה תאריך סיום ב-3 בפברואר, והיא תבחן מחדש כל שבועיים ותמשיך רק באישור חברי הפרלמנט.

 

ג'ונסון הבטיח גם כי ניתוח נוסף של ההשלכות הבריאותיות, הכלכליות והחברתיות כתוצאה מהקורונה והצעדים שננקטו כדי לבלום את התפשטותה יפורסמו לפני ההצבעה ביום שלישי.

 

דומיניק ראב, שר החוץ הבריטי דומיניק ראב, שר החוץ הבריטי צילום: איי אף פי

 

13:10 - שיא נדבקים באינדונזיה

 

אינדונזיה דיווחה על מספר שיא של 6,267 נדבקים חדשים ו-169 מתים מקורונה ביממה האחרונה, כך לפי צוות המשימה המיוחד שהורכב למלחמה במגפה.

 

בדיקות באינדונזיה בדיקות באינדונזיה צילום: איי פי

12:00 - כ-2,000 עובדי מערכת הבריאות בסרביה נכנסו לבידוד

 

בסרביה כ-2,000 עובדי מערכת הבריאות נדרשו להיכנס לבידוד, זאת בשעה שבתי החולים בבירה בלגרד מתמלאים בחולים. "מעולם לא חוויתי כזה דבר בחיי המקצועיים", אמר ראדה פאניץ' נשיא איגוד הרופאים של סרביה.

 

11:40 - איסור על דיג בצפון קוריאה

 

בצפון קוריאה מרחיבים את ההגבלות על הפעילות בים, זאת כחלק מהצעדים הנרחבים להילחם בהתפשטות הקורונה, כך דיווחה רשות השידור במדינה. בדרום קוריאה דיווחו היום כי בצפון אוסרים על דיג בים. זאת לאחר שאתמול דווח על הוצאות להורג של מפירי תקנות בדיקטטורה.

 

10:10 - מעל 2.6 מיליון נדבקים ברוסיה

 

הרשויות ברוסיה דיווחו היום (א') על 26,683 נדבקים חדשים בקורונה, זאת לאחר שביום שישי מספר הנדבקים היומי טיפס לשיא של 27,543. בעקבות זאת, המספר הכולל של נדבקים ברוסיה עומד על מעל 2.6 מיליון. הרשויות דיווחו עוד על 459 מתים ב-24 השעות האחרונות, כך שמספר המתים הכולל ברוסיה מקורונה עומד על 39,527.

 

10:05 - הקלות במדינת ויקטוריה באוסטרליה

 

לאחר 30 יום בלי נדבקים חדשים החלו במדינת ויקטוריה באוסטרליה להקל חלק מהמגבלות, והחל מחצות הלילה מקומות עבודה יוכלו להחזיר רבע מהעובדים לעבודה במקום. עם זאת רשויות הבריאות בדרום אוסטרליה קראו לכל מי שביקש במספר מקומות המוגדרים כבעלי "סיכון גבוה" להיבדק באופן מיידי לקורונה, זאת לאחר שחולה מאומת הפר את הבידוד הנדרש בעיר אדלייד.

 

8:00 - בריטניה חתמה על הסכם לרכישת 2 מיליון חיסוני קורונה נוספים ממודרנה

 

ממשלת בריטניה חתמה על חוזה לרכישת שני מיליון חיסוני קורונה נוספים מחברת מודרנה. עד כה רכשה בריטניה 357 מיליון מנות חיסון משבע חברות שונות, בהן שלוש החברות שנחשבות למובילות - אסטרזניקה (100 מיליון מנות), פייזר (40 מיליון) ומודרנה (שבע מיליון). כל שתי מנות חיסון מספיקות כדי לחסן אדם אחד, ובבריטניה חיים כ-66.5 מיליון בני אדם. לפי הממשלה הבריטית, החיסונים יופצו במדינה החל מאביב 2021 בכפוף לאישור בטיחותי מהרשות הרגולטורית לתרופות ומוצרי תרופות (MHRA).

 

נסיינית מקבלת חיסון של מודרנה נסיינית מקבלת חיסון של מודרנה צילום: איי פי

 

7:30 - ביידן: "אנחנו חייבים להתאחד כאומה כדי לנצח את הנגיף"

 

נשיא ארצות הברית הנבחר, ג'ו ביידן, התייחס בחשבון הטוויטר שלו למגפת הקורונה ואמר כי "אנחנו חייבים להתאחד כאומה סביב המטרה המרכזית שלנו - לנצח את הנגיף". עד כה מתו יותר מ-270 אלף חולי קורונה בארה"ב, ובכל יום מתים בה יותר מ-1,000 חולים נוספים.

 

7:00 - שנגחאי הדיחה את לונדון מצמרת מרכזי התעופה

 

המגפה שינתה את פני התעופה העולמית והסיטה מרכזי כובד של פעילות אווירית בין מדינות — כך לפי נתוני ארגון התעופה הגלובלי OAG, שדיווח בשבוע שעבר כי עשרת נתיבי התעופה הפעילים ביותר נמצאים כיום באסיה.

 

לכך מתווספים נתונים של ארגון חברות התעופה הבינלאומי (IATA), המדווח כי שנגחאי דחקה את לונדון ממעמדה כעיר המקושרת ביותר בעולם מבחינת פעילות תעופה, זאת לאחר צניחה של 67% בהיקף הטיסות מהבירה הבריטית ואליה בשנה שהסתיימה בספטמבר. המדד של IATA בודק עד כמה ערים מקושרות בנתיבי תעופה עם ערים אחרות בעולם, מדד קריטי למסחר, תיירות והשקעות.

 

ב־2019 מנתה החמישיה הפותחת את לונדון, שנגחאי, ניו יורק, בייג'ינג וטוקיו, ואילו כעת חמש הערים המקושרות ביותר הן שנגחאי, בייג'ינג, גואנגז'ו, צ'נגדו ושיקגו. לפי IATA, המגפה "הסיגה עשור של התקדמות" בתחום קשרי התעופה בין ערים. 

 

x