$
קורונה

דיווח שוטף

איטליה תקבל 8 מיליון חיסונים של אסטרהזניקה בראשית 2021

האיחוד האירופי ירכוש 160 מיליון מנות חיסון לקורונה ממודרנה; במאי הסרטים האיראני קמבוזיה פרטובי מת מקורונה; פולין: חורפנים נדבקו במוטציה של קורונה; יצרנית הכפפות הגדולה בעולם, טופ גלאב המלזית, סוגרת חצי ממפעליה: כ-2,500 עובדים נדבקו בקורונה

כלכליסט ו-ynet 17:5024.11.20

משבר הקורונה: תמונת מצב בארץ ובעולם

 

17:47 - איטליה תקבל 8 מיליון חיסונים של אסטרהזניקה בראשית 2021

 

איטליה תקבל 16 מיליון מנות חיסון לקורונה של יצרנית התרופות הבריטית אסטרהזניקה (AstraZeneca) בחודשים הראשונים של 2021 במסגרת עסקת האספקה של עם האיחוד האירופי. אספקה ראשונית זו תחסן 8 מיליון אנשים משום שהחיסון של אסטרהזניקה יינתן בשתי מנות.

 

חולה קורונה ברומא חולה קורונה ברומא צילום: אי פי איי

 

17:01 - במאי הסרטים האיראני קמבוזיה פרטובי מת מקורונה

 

במאי הסרטים האיראני קמבוזיה פרטובי (Kambuzia Partovi), מת בטהרן מקורונה. פרטובי (64) היה מהדמויות הבולטות בקולנוע האיראני העכשווי. הוא כתב את התסריטים לארבעה מהסרטים האיראנים החשובים של העשור האחרון, בהםם "המעגל" של ג'אפר פאנאחי, זוכה פרס "אריה הזהב" פסטיבל ונציה 2000.

 

קמבוזיה פרטובי קמבוזיה פרטובי צילום: איי אף פי

 

16:45- האיחוד האירופי: סיכמנו לרכוש 160 מיליון מנות חיסון לקורונה ממודרנה

 

נשיאת הנציבות האירופית, אורסולה פון דר ליין, הודיעה כי האיחוד האירופי הגיע להסכם עם חברת התרופות האמריקנית מודרנה לרכישת 160 מיליון מנות חיסון נגד נגיף הקורונה. העסקה תאושר רשמית מחר על ידי בכירי האיחוד. מודרנה היא החברה השישית שאיתה מנהל הארגון משא ומתן לרכישת מנות חיסון. 15:00 - פולין: מקרים ראשונים של חורפנים שנדבקו במוטציה של קורונה.

 

15:00 - פולין: חורפנים נדבקו במוטציה של קורונה

 

פולין דיווחה כי התגלו אצלה מקרים ראשונים של חורפנים שנדבקו במוטציה של קורונה.

 

מוקדם יותר החודש הודיעה ממשלת דנמרק כי בכוונתה להמית את כל אוכלוסיית החורפנים בשטחה בשל התפרצות קורונה בחוות הגידול.

 

בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP דיווחו כי מדענים באוניברסיטה הרפואית של גדנסק ביצעו בדיקות קורונה ב-91 חורפנים בחווה בצפון מערב המדינה, ושמונה מתוכם היו חיוביים. "התוצאות מצביעות על האפשרות של הדבקות של בעלי חיים על ידי בני אדם", נמסר בהצהרה שפרסמה האוניברסיטה. פולין היא יצרנית הפרווה השלישית בגודלה בעולם, אחרי סין ודנמרק. 

 

חורפנים חורפנים צילום: גטי

 

14:00 - האפיפיור נגד מכחישי הקורונה

 

האפיפיור פרנציסקוס העביר ביקורת על ההפגנות נגד הגבלות הקורונה. "יש קבוצות שמוחות, מסרבות לשמור על מרחק, מוחים נגד הגבלות התנועה – כאילו שצעדים שממשלות חייבות לנקוט לטובת האזרחים מהווים פגיעה פוליטית או פגיעה בחירות האישית", כתב בספר חדש שפרסם. "האנשים האלה בחיים לא יפגינו נגד מותו של ג'ורג' פלויד או יצטרפו להפגנות כי יש שכונות עוני שבהן לילדים אין גישה למים או לחינוך או כי יש משפחות שלמות שאיבדו את הפרנסה שלהן. בנושאים מסוג זה הם לעולם לא יפגינו, אין להם את היכולת לצאת מחוץ לעולם הצר של האינטרסים האישיים שלהם".

 

 הספר נקרא "תנו לנו לחלום: הדרך לעתיד טוב יותר" והוא כולל שיחות של האפיפיור עם הביוגרף הבריטי אוסטן איבי. עיקר הספר מתייחס לקורונה. "עם כמה יוצאים מהכלל, הממשלות עשו מאמצים גדולים להציב את הרווחה של האזרחים בראש סדר העדיפויות, ופעלו בצורה נחושה כדי להגן על הבריאות ולהציל חיים". עם זאת, הוא ציין שיש ממשלות שהעדיפו את הכלכלה על פני בריאות הציבור. "הממשלות הללו משכנו את חיי האנשים", הזהיר.

 

 

 

האפיפיור. תועד באוקטובר כשהוא לא מקפיד על כללי הריחוק החברתי האפיפיור. תועד באוקטובר כשהוא לא מקפיד על כללי הריחוק החברתי צילום: אי פי איי

 

12:45 - מנכ"ל חברת התעופה קוונטאס: נדרוש מהנוסעים להתחסן לקורונה

 

אלן ג'ויס, מנכ"ל חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס, טוען כי בעתיד נוסעים בטיסות בינלאומיות בחברה יידרשו להראות הוכחה לכך שהתחסנו נגד קורונה. "משיחות עם עמיתיי בחברות תעופה אחרות בחבי העולם, נראה לי שזו תהיה דרישה בסיסית", אמר. "אנחנו נבקש מאנשים להתחסן לפני שהם עולים על המטוס. מבחינת מבקרים זרים שנכנסים ואנשים שיוצאים מהמדינה אנחנו חושבים שזה הכרחי", הדגיש בריאיון עם ערוץ 9 האוסטרלי.

 

מגפת הקורונה וסגירת הגבולות באוסטטליה היוותה מכה קשה לחברת התעופה, שדיווחה באוגוסט על הפסד שנתי של 1.46 מיליארד דולר. אתמול פתחה מדינת ניו סאות' וולס האוסטרלית את הגבול עם ויקטוריה השכנה לראשונה מאז יולי. "היום אני אפגוש לראשונה את הנכד שלי בן הארבעה חודשים", סיפר אחד הנוסעים הנרגשים על הטיסה הראשונה בין המדינות שנחתה בסידני. כ-20 טיסות נוספות פעלו אתמול.

 

קוואנטס קוואנטס צילום: בלומברג

 

12:15 - הונג קונג תסגור לשבוע בארים ומועדוני לילה

 

ממשלת הונג קונג מתכוונת להכריז על סגירת ברים, מועדוני לילה ומרחצאות החל מיום חמישי הקרוב למשך שבוע, על רקע החשש סביב העלייה במספר הנדבקים בקורונה. הממשלה מתכוונת גם להגביל את מספר השולחנות המותרים באירועים לעשרה בלבד כשבכל שולחן מותר להושיב עד 4 אנשים. כמו כן, הדרישה לעטות מסכות תישאר בתוקף, והממשלה תקרא למעסיקים לעודד עבודה מהבית.

 

בתדרוך לעיתונאים אמרה מושלת הונג קונג קארי לם כי הממשלה תמשיך ותסגור מתחמי בידור מקורים ככל שמספר הנדבקים יילך ויעלה. "המטרה היא לסגור מתחמים מסוג זה כי לפי ארגון הבריאות העולמי עלינו להימנע משלושה דברים: מקומות סגורים, מקומות צפופים ומגע עם חולים מאומתים", אמרה.

 

היום דיווחו הרשויות על 80 נדבקים חדשים, המספר הגבוה ביותר מאז ה-7 באוגוסט, בהם 10 שמקור ההדבקה שלהם לא ידוע. "לרוע המזל אנחנו רואים פה סימנים להתפרצות חדשה, אז עלינו לעשות כמיטב יכולתנו להשתלט עליה", הוסיפה לם. "עלינו להסתכל על זה בצורה גלובלית כי זו מגפה עולמית. הונג קונג לא במצב כל כך גרוע".

 

11:45 - הקורונה ברוסיה: שיא יומי במספר המתים מפרוץ המגפה

 

הרשויות ברוסיה דיווחו כי 491 בני אדם מתו ביממה האחרונה כתוצאה מסיבוכי נגיף הקורונה. מדובר בנתון היומי הגבוה ביותר במדינה מפרוץ המגפה. בכך עלה מניין המתים מקורונה ברוסיה ל-37,031. בנוסף, 24,326 נדבקים חדשים בנגיף אובחנו ביממה האחרונה, ובסך הכל 2,138,828 בני אדם נדבקו בה מפרוץ המגפה.

  

09:45 - יצרנית הכפפות הגדולה בעולם סוגרת חצי ממפעליה: כ-2,500 עובדים נדבקו בקורונה

  

יצרנית כפפות הלטקס הגדולה בעולם, חברת טופ גלאב (Top Glove) המלזית, תסגור יותר ממחצית המפעלים שלה לאחר שקרוב ל-2,500 עובדים נדבקו בקורונה. הרשויות מסרו כי מדובר ב-28 מפעלים שיסגרו בשל המאמצים לבלום את התפשטות המגפה.

 

החברה נהנתה מזינוק בביקוש מאז תחילת הקורונה, אך במקביל התעוררו חששות לגבי תנאי העבודה במפעלים.

 

בהודעת משרד הבריאות המלזי נמסר כי קרוב ל-5,800 עובדים נבדקו ומתוכם 2,453 התגלו עד כה כחיוביים. לחברה 41 מפעלים ברחבי מלזיה, ומרבית העובדים הם מהגרים מנפאל. "כל מי שאובחן אושפז וכל מי שהיה איתם במגע ייכנס לבידוד", אמר מנכ"ל משרד הבריאות. מנית החברה נפלה לאחר ההודעה על סגירת המפעלים, אך היא עדיין נסחרת במחיר הגבוה פי 4 מאשר לפני שנה.

 

 

מפעל של טופ גלאב מפעל של טופ גלאב צילום: גטי

 

08:45 - ביידן והאריס לראשי הערים בארה"ב: "תקבלו תמיכה מלאה במאבק בקורונה"

 

נשיאה הנבחר של ארה"ב ג'ו ביידן וסגניתו קמלה האריס שוחחו עם ראשי ערים אמריקניים והבטיחו להם סיוע בכל הנוגע למאבק במגפת הקורונה המשתוללת במדינה. בציוץ בטוויטר כתבה האריס: "אני, ביידן וראשי הערים של ארה"ב דנו היום בנוגע לדרכים בהן נוכל לנצח יחד את מגפת הקורונה. ראשי הערים נמצאים בחזית המגפה הזו ומגיעה להם גישה לכל המשאבים והתמיכה שהם צריכים כדי להצליח".

 

 

קמלה האריס קמלה האריס צילום: איי פי

 

 

08:30 - מלך ספרד נכנס לבידוד לאחר ששהה ליד חולה קורונה מאומת

 

מלך ספרד, פליפה השישי, נכנס לבידוד של עשרה ימים לאחר שבא במגע עם חולה קורונה מאומת. כך מדווחים גורמים בארמון המלוכה. רעייתו של המלך בן ה-52 ושתי בנותיו לא נדרשו להיכנס לבידוד. מפרוץ המגפה בספרד אובחנו קרוב ל-1.6 מיליון נדבקים מאומתים ו-43,131 מתו מהמחלה.

 

 

08:25 - ברזיל: יותר מ-16 אלף חולים מאומתים ביממה האחרונה

 

הרשויות בברזיל דיווחו על יותר מ-16 אלף חולי קורונה מאומתים שהתגלו ביממה האחרונה, ועל 302 מתים מהנגיף. במדינה הדרום אמריקנית נרשמו יותר משישה מיליון נדבקים עד כה, ויותר מ-169 אלף מתים מפרוץ המגפה.

 

 

 

x