$
בחירות בארה"ב 2020
באנר בחירות בארה"ב דסקטופ

טראמפ לא מבצע העברת שלטון, וביידן נאלץ לגייס תרומות

בשל העיכוב בהכרזה על ניצחונו באופן רשמי, הנשיא המיועד אינו יכול לקבל מימון מהקונגרס לתקופת החפיפה; לפיכך נאלץ לבצע זאת בעצמו ופנה לתומכיו - "הנשיא טראמפ מסרב להודות בהפסדו ומעכב את העברת השלטון, ואנו נזקקים לממן את עצמנו"

שירות כלכליסט 09:1121.11.20
נשיא ארה"ב הנבחר ג'ו ביידן פועל לגייס הון פרטי למימון תקופת המעבר עד כניסתו לבית הלבן, זאת מכיוון שלא הוכרז רשמית כמנצח בבחירות ולכן עדיין אינו זכאי לכספים פדראליים. אתמול (ו') פרסם צוותם של ביידן וסגניתו המיועדת קמלה האריס את הציוץ הבא בטוויטר: "זו העסקה: בגלל שהנשיא טראמפ מסרב להודות בהפסדו ומעכב את העברת השלטון, אנו נזקקים לממן את עצמנו וזקוקים לעזרתכם. אם אתם יכולים, תרמו להעברת השלטון לידי ביידן-האריס". 

 

 

 

בסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו כי צוות המעבר של ביידן גם שלח מיילים לתומכים ובו נכתב "בלי אישור רשמי לניצחון, עלינו לממן את המעבר בעצמנו, ולכן אנחנו פונים אליכם". בשל העיכוב בהכרזה הרשמית על מנצח, ביידן לא יכול לקבל מימון מהקונגרס, שנחשב למקור מרכזי למימון תקופת החפיפה, שכן כסף זה מאפשר לממשל הנכנס לשלם על הוצאות כמו משכורת לעובדים.

 

 

 

ללא האישור הרשמי ביידן אינו יכול לקבל גם גישה למידע מודיעיני מסווג או לבצע פעולות להפצת החיסונים לקורונה.

 

צוות המעבר החל בהליך גיוס הכספים הפרטי כבר ביוני וגייס עד כה מעל 10 מיליון דולר, אך הפניות אמש מייצגות שלב חדש במאמץ בשל הפנייה ישירות לציבור. "תומכים כמוכם אפשרו את הנשיאות של ג'ו ביידן", נכתב במייל, "ועכשיו אנחנו סומכים עליכם שוב להעניק לנו את הכוח הנחוץ בשלב הקריטי הזה".

 

ביידן וטראמפ ביידן וטראמפ צילום: רויטרס, איי פי, שאטרסטוק

 

התרומה המקסימלית האפשרית לצוות המעבר עומדת על 5,000 דולר. "אנחנו זקוקים לכך שכולם יגבירו שוב את המאמצים כדי לעזור לנו לגייס את המשאבים הנחוצים", נכתב במייל ששלח כריס קורג', אחראי הפיננסים בוועדה הדמוקרטית הלאומית.

 

מהמטה של ביידן הודו כי לא שללו את האפשרות לפנות לצעדים משפטיים, אך ציינו כי מאבק משפטי לא בהכרח יזרז את התהליכים. "צוות המעבר מתכונן כבר חודשים לכל התרחישים האפשריים", מסר בכיר במטה, "אנחנו מתכננים להוציא לפועל תכניות חלופיות, כולל גיוס הון פרטי לתמיכה בצוות המעבר. המדינה עומדת בפני יותר מדי אתגרים מכדי שלא תקבל מעבר שלטון ממומן וחלק לחלוטין".

x