$
בחירות בארה"ב 2020
באנר בחירות בארה"ב דסקטופ

מתקשה להכיר בתוצאות: טראמפ הודה בהפסד, וחזר בו

נשיא ארה"ב צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי הנשיא הנבחר ג'ו ביידן אכן ניצח בבחירות - אך עשה זאת בלי לציין את שמו במפורש, ובתוספת טענה שהוא ניצח משום שהתוצאות זויפו. כשהבין מה עשה צייץ פעם נוספת: "הוא (ביידן) ניצח רק בתקשורת הפייק ניוז. לא הודיתי בכלום!". עד כה טרם סיפקו אנשיו של טראמפ הוכחה מוחשית לטענותיו

שירות כלכליסט 16:1815.11.20

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ניפק אחר הצהריים (א') את מה שנשמע כהכרה הראשונה שלו בכך שיריבו הדמוקרטי ג'ו ביידן ניצח בבחירות לנשיאות – אם כי עדיין מדובר בהודעה שאינה כוללת הכרה בלגיטימיות הניצחון שלו. בציוץ בטוויטר כתב טראמפ מבלי לנקוב בשמו של ביידן: "הוא ניצח כי הבחירות היו מזויפות".

 

טראמפ מודה לראשונה בהפסד:

 

 

בציוץ חזר טראמפ על טענותיו שלפקחים ולמשקיפים לא הותר לבחון מקרוב את ההצבעה. יצוין כי כמעט שבועיים אחרי הבחירות טראמפ ואנשיו טרם סיפקו ראיות משמעותיות להונאה בקנה מידה רחב, ובתי המשפט שאליהם הגישו הרפובליקנים עתירות נגד ההליך דוחים אותן שוב ושוב בטענות שלא נמצאו כשלים של ממש.

 

זמן קצר לאחר הציוץ, כשהבין טראמפ כי למעשה הודה בהפסד, צייץ הנשיא פעם נוספת: "הוא זכה רק בתקשורת הפייק ניוז. לא הודיתי בכלום! יש עוד דרך ארוכה לפנינו. אלו היו בחירות מזויפות!", כתב.

 

וחוזר בו אחרי זמן קצר:

 

 

x