$
קורונה

דיווח שוטף

ארה"ב: שיא חדש של 184 אלף חולי קורונה ביממה; לבנון נכנסת לסגר של שבועיים

ארה"ב מתקרבת ל-200 אלף חולים ביום, במקדונלד'ס מתריעים מפני "תשישות קורונה", ומתכננים ביקורות בסניפים בארה"ב; ממשלת איטליה מרחיבה את מגבלות התנועה: טוסקנה וקמפניה יצטרפו לרשימת האזורים האדומים; צרפת: 39,095 נדבקים מאומתים אובחנו ביממה האחרונה

כלכליסט ו-ynet 21:2114.11.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

20:45 - הקורונה בצרפת: 39,095 נדבקים מאומתים אובחנו ביממה האחרונה

 

משרד הבריאות הצרפתי עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 39,095 נדבקים מאומתים נוספים בנגיף הקורונה. מדובר במספר הנדבקים היומי הגבוה ביותר מתחילת השבוע. בכך מניין הנדבקים מפרוץ המגפה במדינה מתקרב ל-2 מיליון בני אדם. כמו כן, 359 חולים מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף, ובסך הכול 44,246 חולים מתו מפרוץ המגפה.

 

16:30 - ארה"ב: שיא חדש של 184 אלף חולי קורונה ביממה

 

ארה"ב ממשיכה לשבור שיאים שליליים בכל הנוגע למאבק בקורונה. על פי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס ביממה האחרונה נדבקו בנגיף בארה"ב יותר מ-184 אלף חולים. בסך הכל נתגלו במדינה יותר מ-10.7 מיליון חולי קורונה ויותר מ-244 אלף חולים מתו מן המחלה. מספר מקרי המוות מהנגיף נמצא גם הוא בעלייה בארה"ב: ביממה האחרונה דווח על 1,431 חולים שמתו מהנגיף. 

גופה מוצאת מבית חולים בברוקלין גופה מוצאת מבית חולים בברוקלין צילום: איי אף פי

 

16:00- לבנון נכנסת לסגר של שבועיים

 

ממשלת לבנון הטילה סגר של שבועיים - זאת לאחר שמספר מקרי ההדבקה מקורונה חצה את ה-100 אלף, כך מדווחת סוכנות AFP. רחובות ביירות היו היום ריקים ונראו בהם בעיקר שוטרים שאיישו מחסומים משטרתיים. למרות הסגר, שדה התעופה של ביירות יישאר פתוח, ויפעל לצד עסקים חיוניים. רק בעלי לוחיות רישוי ספציפיות יורשו לנוע בכבישים, ועוצר לילי יוטל החל מ-17:00 אחר הצהריים. שר הבריאות הלבנוני מסר שלשום כי מספר החולים הממוצע בשבוע בלבנון עולה על 11 אלף.

 

14:30 - הרחבת מגבלות התנועה באיטליה

 

מגבלות התנועה יורחבו במחוזות שונים באיטליה, ביניהם טוסקנה וקמפניה שיוגדרו "אזורים אדומים" בסיכון גבוה, כך מסר משרד הבריאות האיטלקי אתמול. איטליה רשמה אתמול שיא של 40,902 נדבקים ביממה, שהעלו את סך הנדבקים במדינה ל-1.107 מיליון – עלייה של פי שלושה תוך פחות מחודש.

 

בניסיון להאט את התפשטות הנגיף יצרה הממשלה בשבוע שעבר מערכת בעלת שלוש דרגות, עם רמות שונות של מגבלות שמוטלות בכל אזור. טוסקנה וקמפניה יתווספו מחר לרשימה האדומה, ויצטרפו לאזורים הצפוניים האמידים של לומברדיה, פידמונט, ווואלה ד'אאוסטה, ולמחוזות בולזנו וקלבריה שנמצאים בדרום המדינה. אנשים שגרים באזורים האלה יורשו לעזוב את ביתם רק לעבודה, מסיבות רפואיות או מצבי חירום אחרים. ברים, מסעדות ורוב החנויות יישארו סגורים. תשעה מחוזות יוגדרו ככתומים ההחל ממחר, וחמישה בלבד יישארו צהובים, ביניהם לאציו – בו נמצאת הבירה רומא, ו-וונטו.

 

11:30 - רוסיה: יותר מ-22 אלף חולי קורונה התגלו ביממה האחרונה

 

הרשויות ברוסיה דיווחו כי יותר מ-22 אלף חולי קורונה מאומתים התגלו ביממה האחרונה וכי 391 מתו מהנגיף. עד כה מתו מהמגפה ברוסיה יותר מ-32 אלף בני אדם.

 

10:20 - במקדונלד'ס מתריעים מפני "תשישות קורונה"

 

ענקית המזון המהיר מקדונלד'ס הודיע כי תבצע בדיקות בכל מסעדותיה ומסעדות זכייניה בארה"ב כדי לוודא ציות התקנות הבטיחות לנוכח התפרצות הקורונה וכדי למנוע "תשישות קורונה". לפי הודעה של הסמנכ"ל צ'רלי סטרונג, "ברור שאנו נכנסים למה שרבים צפו כתקופה הקשה ביותר של המגפה". הביקורות ייערכו עד ה-31 בדצמבר, ובמידת הצורך גם מעבר לכך.

 

08:10 - גרמניה: יותר מ-22 אלף חולי קרונה מאומתים התגלו ביממה האחרונה

 

מספר חולי הקורונה המאומתים בגרמניה עלה ב-22,461 ביממה האחרונה. מספר המתים עלה ב-178 והגיע ליותר מ-12 אלף מתחילת המגפה.

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל צילום: איי אף פי

 

07:30 - טראמפ איים לעכב חיסונים לניו יורק, המושל: "למרבה המזל הוא לא יהיה כאן"

 

מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, הגיב לאיום של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לעכב את מסירת החיסון למדינה ואמר כי "למרבה המזל, הוא לא יהיה כאן", כשהחיסון יגיע. בנאום בבית הלבן אמש תקף טראמפ את קואומו בשל כוונתו, לדבריו, לקיים תהליך בדיקה על כל חיסון לפני שיינתן לאזרחים. "שיודיע לנו מתי הוא מוכן לקבל את החיסונים", אמר טראמפ.

 

לדברי טראמפ, "באפריל, לכל המוקדם, החיסון יהיה זמין לכל האוכלוסייה הכללית, עם יוצאי דופן במקומות כמו מדינת ניו יורק, שם, מסיבות פוליטיות, המושל החליט... הוא רוצה לקחת את הזמן שלו עם החיסון". קואומו, שלאורך המגפה התעמת עם הנשיא לא אחת, מתח לאחרונה ביקורת על תוכנית הפצת החיסון של ממשל טראמפ, ואמר כי ניו יורק תפעיל מומחים עצמאיים כדי לבחון את יעילותו של כל חיסון שיקבל אישור להפצה מהממשל הרפובליקני.

 

המושל קואומו המושל קואומו צילום: רויטרס

 

העימות בין השניים נערך כשברקע כלי התקשורת בארה"ב דיווחו אמש כי מספר עצום של יותר מ-150,000 נדבקים חדשים אובחנו אתמול. לפי ספירתו של העיתון "ניו יורק טיימס", המספר הזה גבוה עוד יותר, כ-160,000 נדבקים. הנתון חסר התקדים הזה מתקרב כבר לתחזיות האימים של מומחים מלפני כמה ימים, שלפיהן יאובחנו בארה"ב יותר מ-200,000 נדבקים בכל יום.

 

בתוך כך משרד הבריאות במקסיקו עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 5,558 מקרים חדשים של קורונה ומתו 568 חולים. מפרוץ המגפה נדבקו במקסיקו 997,393 בני אדם ומתו 97,624 חולי קורונה.

 

משרד הבריאות בברזיל עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 29,070 נדבקים בקורונה ומתו 456 חולים. מדובר בירידה בנתונים לעומת היממה הקודמת, אז אובחנו 33,207 נדבקים ומתו 908 חולים. מפרוץ המגפה נדבקו בברזיל 5,810,652 בני אדם. מניין המתים עומד על 164,737.

 

ובבריטניה: משרד הבריאות מסר כי אנשים המבקרים בבתי אבות יוכלו לעשות בדיקות קורונה בחלק מהאזורים באנגליה. זאת, במסגרת פיילוט לתוכנית חדשה שמטרתה להפחית את המגבלות בתקופת חג המולד. אף שאנגליה נמצאת בסגר עד דצמבר, ביקורים בבתי אבות עדיין מותרים בנסיבות מסוימות. הפיילוט יתחיל ביום שני בכ-20 בתי אבות, באזורים שבהם שיעור התחלואה נמוך יותר, ובחודש הבא הוא אמור להתרחב לאזורים נוספים. בגל הראשון ספגה הממשלה ביקורת חריפה בעקבות התפשטות קטלנית של הנגיף בבתי אבות.

x