$
תעשייה ופיננסים

פוסט טראמפ: יצרני הרכב מודיעים על יוזמות ירוקות בארה"ב

ימים ספורים לאחר בחירתו של ג'ו ביידן לנשיאות ארה"ב, ומספר חברות כבר הודיעו על תוכניותיהן. ביניהן פולקסווגן, שהודיעה על השקת מעבדה לפיתוח סוללות לרכב חשמלי בצ'טנוגה, ופורד, שתקים בקנזס פס ייצור ראשון לרכבים מסחריים חשמליים

תומר הדר 16:3211.11.20

ימים ספורים חלפו ממועד בחירתו של ג'ו ביידן לנשיאות ארה"ב - ויצרני הרכב כבר מגלים "גמישות עקרונות" מרשימה ומודיעים על שורה של פרויקטים ירוקים בארה"ב.

 

מטבע הדברים, חלק ניכר מן הפרויקטים הללו לא נהגו בין לילה, אך יצרני הרכב בחרו, מסיבותיהם, לא להעניק חשיפה פומבית לפרויקטים, מה שכעת משתנה כמובן לנוכח ציפיית היצרנים הגדולים לקבל סיוע מממשל ביידן.

 

 

 

כך, פולקסווגן מודיעה השבוע על הנחת אבן הפינה למעבדת פיתוח סוללות חדשה לרכב חשמלי בצ'טנוגה, ארה"ב. פולקסווגן עצמה מייצרת רכבים זה שנים במפעל בצ'טנוגה, וגם הודיעה על כוונה לייצר בו רכב חשמלי - ואולם דווקא כעת פולקסווגן מדווחת גם על הקמת מעבדת הסוללות.

  

פולקסווגן היתה "הראשונה לזהות" כי כהונת טראמפ לא תוארך, וכבר בשבוע שעבר הודיעה באמצעות בכיריה כי בחירה בביידן תועיל למטרותיה.

 

ג'ו ביידן ג'ו ביידן צילום: איי פי

 

 

לצד פולקסווגן, ממהרת גם פורד להודיע כי בחרה במיקום בקנזס להקמת פס היצור הראשון לרכבים מסחריים חשמליים. הרכבים החשמליים של פורד - גרסאות חשמליות של הטרנזיט אשר ייקראו "טרנזיט E" ייוצרו לאחר שפורד תשקיע סכום המוערך ב-100 מיליון דולר בשדרוג פסי היצור הקיימים.

 

במקביל מודיעה שברולט ארה"ב על חשיפה ראשונית של חלק מתא הנוסעים של שברולט בולט החדשה. הבולט החדשה שתיחשף רשמית ב-2022 תהיה ככל הנראה רכב כביש-שטח חשמלי.

 

 

x