$
מפרץ תיכון חדש
גג עמוד מפרץ תיכון חדש

מפרץ תיכון חדש

עתודות הנפט של האמירויות הגיע לכ-100 מיליארד חביות

אבו דאבי תממן ניסוי לתרופה עבור חולי סוּכּרת שנדבקו בקורונה 1סקר: 80% מהעובדים באיחוד האמירויות רוצים להמשיך לעבוד מהבית; זינוק במספר חברות בסטארט-אפ בדובאי; בבחריין מודאגים: מחירי הבננות מאמירים בשל היצע נמוך ועוד

דורון פסקין 12:5909.11.20

עתודות הנפט של האמירויות הגיע לכ-100 מיליארד חביות

 

רזרבות הנפט הגולמי של איחוד האמירויות הגיעו ל -97.8 מיליארד חביות במהלך שנת 2019, כך עולה מנתונים שפרסם המרכז הפדרלי לתחרותיות וסטטיסטיקה. לפי הנתונים, ייצור הנפט הגולמי במדינה הגיע ל -3.058 מיליון חביות ביום. בתחום הגז הטבעי, ההפקה הכוללת הגיעה ל- 109.8 מיליארד מ"ק במהלך 2019, בעוד שהכמות המשווקת בשוק המקומי באותה תקופה הגיעה ל 55.097 מיליארד מ"ק.

 

 

 בית הזיקוק אל רואיס באבו דאבי בית הזיקוק אל רואיס באבו דאבי צילום: ADNOC

 

הנתונים מראים כי יכולת התפוקה של בתי זיקוק הנפט במדינה הסתכמה ב-1.127 מיליון חביות ביום במהלך שנת 2019, מתוכן 817 אלף חביות על ידי בית הזיקוק של רואיס Al Ruwais ו -85 אלף חביות על ידי בית הזיקוק באבו דאבי (לשעבר אום אל-נאר), 140 אלף חביות על ידי בית הזיקוק ג'בל עלי ו- 85 אלף חביות על ידי בית הזיקוק של פוג'ירה Fujairah.

 

80% רוצים להמשיך לעבוד מחוץ למשרדים

 

סקר שערכה לאחרונה חברת סיסקו מצא כי 80% מהעובדים באיחוד האמירויות מקווים כעת להמשיך לעבוד מהבית וזאת לאחר שהתקבלה החלטה על חזרה לעבודה מהמשרדים. על פי הסקר שכותרתו "כוח אדם עתידי", 4% בלבד מהנסקרים עבדו מהבית רוב זמנם לפני תקופת הסגר. הסקר באמירויות כלל 1,100 משתתפים.

 

 

אישה באיחוד האמירויות שעובדת מהבית אישה באיחוד האמירויות שעובדת מהבית צילום: שאטרסטוק

 

דובאי: זינוק במספר חברות בסטארט-אפ

 

"דובאי סטארט-אפ האב" (Dubai Start-up Hub), יוזמה של לשכת המסחר והתעשייה בדובאי, מדווחת על זינוק במספר חברות הסטארט אם במהלך ששת החודשים הראשונים של השנה, וזאת במקביל למאמצי האמירות לשים דגש על התחום הדיגיטלי. היוזמה דיווחה על עלייה של 236% במהלך התקופה כשמספר החברות טיפס ל -1,568 בסוף יוני השנה, לעומת 466 שנרשמו בתקופה המקבילה אשתקד. מדובר בצמיחה של 13% בממוצע לחודש במחצית הראשונה של 2020.

 

 

משרדי לשכת המסחר דובאי  Dubai Start-up Hub משרדי לשכת המסחר דובאי Dubai Start-up Hub צילום: laffaz

 

"דובאי סטארט-אפ האב" מציעה ליזמים תכניות שונות של תמיכה ותמריצים. היוזמה הזו בדובאי לטובת חברות הסטארט-אפ שיתפה פעולה עם כ-70 חממות עסקיות ברחבי העולם במחצית הראשונה של 2020, כולל הודו, ארה"ב, בריטניה, רוסיה, הונגריה, גרמניה וסין. יותר מ -50% מהבקשות שהוגשו לה היו של חברות סטארט-אפ בינלאומיות.

 

שוק הסחר האלקטרוני באמירויות: 28 מיליארד דולר ו-100 יישומים

 

נתונים עדכניים לגבי שוק המסחר האלקטרוני באמירויות מצביעים על כל ששוויו השנה יסתכם בכ-28 מיליארד דולר. אחד הגורמים לשגשוג השוק היא המוניטין שצברה דובאי בעשורים האחרונים כמרכז שופינג דבר שגם מקרין לעבר הרכישות המקוונות. גורם נוסף שמשפיע לחיוב על השוק היא ההטמעה של טכנולוגית מתקדמות כחלק משאיפת האמירויות להפוך למדינה מובילה בתחום זה. לפי הערכות, באמירויות יש כ-100 יישומים מקומיים וכ-100 אתרי קניות מקוונים לשירותם של הלקוחות.

 

בבחריין מודאגים: מחירי הבננות מאמירים בשל היצע נמוך

 

מחירי הפירות והירקות בשוק הבחרייני מזנקים, וזאת למרות שהביקוש אינו גבוה. לפי הסוחרים, עליית המחירים מורגשת במספר מוצרים בעוד לגבי אחרים נשמרת יציבות. כך למשל מחיר העגבניות זינק השבוע ב-7 דולר לארגז של 8 ק"ג לעומת השבוע שעבר.

 

 

 שוק פירות וירקות, בחריין שוק פירות וירקות, בחריין צילום: alayam

 

במחירי הבננות גם כן נרשמה עלייה מסחררת. ארגז במשקל 13 ק"ג נמכר במחיר של 14.5 דולר לעומת כ-7 דולר לפני שבוע. העלייה מיוחסת להיצע נמוך. בינתיים מחירי הלימונים ירדו אחרי הגעת משלוחים מטורקיה, כשמחיר ארגז במשקל 10 ק"ג נמכר כיום בכ-9 דולר.

 

אבו דאבי תממן ניסוי לתרופה עבור חולי סוּכּרת שנדבקו בקורונה

 

ספקית שירותי בריאות מובילה באבו דאבי תממן חלקית ניסוי תרופתי בבריטניה שיכול לעזור לחולי סוּכּרת שנדבקו בקורונה להילחם בנגיף. חברת Mubadala Healthcare – שמפעילה את קליבלנד קליניק אבו דאבי (Cleveland Clinic Abu Dhabi) ומרכז הטלרפואה של אבו דאבי (Abu Dhabi Telemedicine Centre) - התחייבה להשקיע בניסוי שאושר לתרופה מדכאת חיסון המתבצעת בבריטניה.

 

 

בית חולים קליבלנד קלינק, אבו דאבי בית חולים קליבלנד קלינק, אבו דאבי צילום: CLEVELAND CLINIC ABU DHABI

 

הניסוי, המכונה "ארקדיה", מגיע אחרי מחקר פרה-קליני שקבע כי מפעיל גלוקוז קינאז יכול לסייע לחולי סוּכּרת עם קורונה על ידי הגבלת תגובת היתר של המערכת החיסונית, שהיא בדרך כלל חריפה בקרב חולים עם רמות גלוקוז גבוהות בדם. הניסוי יצא לדרך בסוף ספטמבר ויכלול חולים עם תסמיני קורונה קלים עד בינוניים.

 

מוקדם יותר השנה חשף משרד הבריאות באמירויות כי 40% ממקרי התמותה מקורונה במדינה היו קשורים במחלת הסוּכּרת. 18% מתושבי האמירויות סובלים מסוּכּרת.

  

הכותב הוא מנכ"ל חברת www.concordmena.com

 

x