$
בחירות בארה"ב 2020
באנר בחירות בארה"ב דסקטופ

בחירות 2020

מאז סגירת הקלפיות: טוויטר תייגה שליש מהציוצים של טראמפ

בשעה האחרונה הסתירה הרשת החברתית, עם הערת אזהרה, ארבעה ציוצים נוספים של הנשיא האמריקאי, בהם שוב טען - ללא כל ביסוס או ראיה - להונאת בחירות. מלבד הערת האזהרה, לא ניתן להגיב לציוצים או לסמן "לייק"

שירות כלכליסט 17:1407.11.20

טוויטר הסתירה עם הערת אזהרה ארבעה ציוצים רצופים שכתב נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בשעה האחרונה. מאז שנסגרו הקלפיות, בלילה שבין שלישי ורביעי, טוויטר תייגה 16 מ-43 הציוצים שפרסם הנשיא.

 

 

טראמפ שוב טען - ללא כל ביסוס או ראיה - להונאת בחירות.

 

לפי הערת האזהרה שמכסה על הציוצים, "חלק מהתוכן או כל התוכן ששותף בציוץ זה הופרך ועלול להיות לספק מידע מטעה בהקשר לאופן שבו משתתפים בבחירות או בתהליך אזרחי אחר". בנוסף, לא ניתן להגיב לציוצים או לסמן "לייק".

 

 

 

זו כמובן אינה הפעם הראשונה שטוויטר מתייגת או מסתירה ציוצים של טראמפ - היא עשתה זאת במהלך הבחירות ואף לפניהן.

 

בין השאר, טען טראמפ כי הליך ספירת הקולות התנהל בחוסר שקיפות, וכי חלק מהמעטפות הגיעו מאוחר מדי. הוא גם חזר על טענתו שלפיה הרוב שהשיג בערב הבחירות בכמה מדינות, בהן פנסילבניה, ויסקונסין ומישיגן, "נעלם", וקישר זאת להונאת בחירות.

 

ואולם הנשיא האמריקאי מתעלם מהעובדה שמהלך אירועים זה היה צפוי - שכן רוב המדינות ספרו תחילה את קולות המצביעים שהגיעו פיסית לקלפיות ביום הבחירות; ורק לאחר מכן (ולמעשה - עד עתה) נספרו מעטפות ההצבעה שנשלחו בדואר - רובן המכריע (בחלק מהמחוזות - עד 90%) על ידי מצביעים דמוקרטים.

 

זאת הסיבה שבערב הבחירות, טראמפ הוביל בפערים גדולים בשורה של מדינות, בהן פנסילבניה, מישיגן, ויסקונסין וג'ורג'יה - ואולם מהיום שלמחרת, אז החלה ספירת המעטפות שהגיעו בדואר, ביידן צמצם את הפער, ניצח בוויסקונסין ובמישיגן, ונמצא בעמדת ניצחון בפנסילבניה ובג'ורג'יה.

 

טראמפ וטוויטר טראמפ וטוויטר צילום: Alabama Today

 

 

 

x