$
בחירות בארה"ב 2020
באנר בחירות בארה"ב דסקטופ

טוויטר ויוטיוב הורידו פודקאסט של סטיב באנון - בעקבות התבטאויות אלימות נגד פאוצ'י

יועצו הבכיר לשעבר של דונלד טראמפ קרא "לערוף את ראשיהם של מנהל ה-FBI, כריסטופר ריי, ושל יועץ הקורונה של הבית הלבן פאוצ'י", ולהציבם על עמודים מחוץ לבית הלבן. הדוברת של באנון: "הוא דיבר בצורה מטאפורית"

שירות כלכליסט 09:2006.11.20
טוויטר השעתה את הפודקאסט של סטיב באנון, לשעבר יועצו הבכיר של דונלד טראמפ, ואחד הפרקים הוסר מיוטיוב, זאת לאחר שנטען שם שיש לערוף את הראשים של מנהל ה-FBI, כריסטופר ריי, ושל יועץ הקורונה של הבית הלבן, ד"ר אנתוני פאוצ'י, ולהציב את הראשים הערופים על עמודים מחוץ לבית הלבן.

 

באנון אמר את הדברים הללו ביום חמישי, זאת לאחר שהוא שוחרר בערבות של 5 מיליון דולר לאחר שנעצר והואשם בהונאת תורמים למלכ"ר שנועד לבניית חומה בגבול בין ארה"ב ומקסיקו.

 

דוברת מטעמו של באנון מסרה כי הוא לא התכוון לכך שיש לערוף ממשית את הראשים של ריי ופאוצ'י, אלא שהוא דיבר בצורה מטאפורית בכך שהתייחס לפוליטיקה הרצחנית שאפיינה את עידן שושלת טיודור באנגליה. עוד הוסיפה כי הוא "מעולם לא קרא לאלימות מכל סוג".

 

ממשרד התובע המחוזי של ניו יורק יסרבו לענות אם יפעלו לביטול הערבות של באנון או לאסור עליו להמשיך ולשדר.

 

הדברים השעורייתיים נאמרו במהלך הפודקאסט "חדר מלחמה: מגפה" (War Room: Pandemic), במהלכו דן באופן תיאורטי על הדברים שטראמפ יעשה אם ייבחר לכהונה שנייה. באנון ניהל את קמפיין הבחירות של טראמפ ב-2016 ושימש כיועץ בכיר בבית הלבן עד שפוטר על ידי הנשיא באוגוסט 2017.

 

סטיב באנון סטיב באנון צילום: בלומברג

 

"הכהונה השנייה תתחיל בפיטורים של ריי ופאוצ'י", אמר בפודקאסט. "אני רוצה להתקדם עוד צעד קדימה בעניין, אבל אני יודע שהנשיא הוא אדם אדיב ואיש טוב", המשיך. "הייתי רוצה דווקא לחזור לעבר לימי שושלת טיודור באנגליה. הייתי מציב את הראשים על חניתות, כן הייתי מניח אותם בשתי פינות של הבית הלבן כאזהרה לביורוקרטים הפדראליים. או שתלכו בתלם, או שלא תהיו פה - הגיע הזמן להפסיק ולשחק משחקים".

 

שותפו של באנון להנחיה, ג'ק מקסי, סיפר איך בתקופת מלחמת העצמאות בארה"ב תלו שני אנשי עסקים בפילדלפיה ששיתפו פעולה עם הבריטים. "האנשים האלה נתלו. זה מה שהיינו עושים לבוגדים", הסביר.

 

מטוויטר נמסר כי חסמו את החשבון של באנון בשל הדברים, בעוד שביוטיוב הסירו את הפרק הבעייתי , אך השאירו את שאר הפרקים. "הסרנו את הפרק בשל הפרת המדיניות שלנו נגד עידוד אלימות. נמשיך להיות ערניים ולאכוף את המדיניות שלנו בתקופה של אחר הבחירות", מסר דובר גוגל, החברה האם של יוטיוב.

 

זו כאמור לא הבעיה העיקרית כעת בחייו של באנון. באוגוסט הוא נעצר על סיפונה של יאכטה שבבעלות מיליארדר סיני. הוא ושלושה שותפים נוספים מאושמים בהונאת תורמים לאחר שגייסו מעל 25 מיליון דולר לבניית חומה בגבול עם מקסיקו. באנון כפר בהאשמות. הוא משוחרר בערבות של 5 מיליון דולר עד לתחילת משפטו במאי. 

x