$
מפרץ תיכון חדש
גג עמוד מפרץ תיכון חדש

מפרץ תיכון חדש

אבו דאבי מחמירה את נהלי בדיקות הקורונה

מי שמבקש להיכנס אליה יהיה חייב בעוד שתי בדיקות בשבוע הראשון של השהייה; עלייה במספר החברות הרשומות באזורים החופשיים באמירויות ועוד 2 אטרקציות חדשות בפארק של פרארי באבוט דאבי

דורון פסקין 13:0405.11.20

מרכז טכנולוגי: 190 פרויקטים בהשקעה זרה ישירה בדובאי

 

אמירות דובאי רשמה צמיחה מרשימה בזרם ההשקעות הזרות הישירות במחצית הראשונה של השנה, כך מדווחת לשכת המסחר המקומית. לפי הנתונים, במהלך התקופה הוקמו 190 פרויקטים בהשקעה זרה ישירה בשווי של 12 מיליארד דירהם (כ-3.3 מיליארד דולר).

 

במהלך התקופה, ענף הטכנולוגיה שלט בנתח של 53% מסך כל ההשקעה הזרה הישירה, דבר המחזק את חזונם של שליטי האמירות המבקשים להפוך את דובאי למרכז טכנולוגי אזורי.

 

אבו דאבי מחמירה התקנות לבדיקות קורונה

 

אמירות אבו דאבי פרסמה תקנות חדשות לכל אלה שמעוניינים להיכנס אליה ומחייבת עוד שתי בדיקות בשבוע הראשון של השהייה. התקנות שייכנסו לתוקף ב-8 בנובמבר מחייבות כל מי שנכנס לאמירות לעבור בדיקת PCR או DPI לגילוי קורונה, עוד טרם הגעתם. הבדיקה חייבת להתבצע 48 שעות לפני הכניסה לאבו דאבי.

 

 

מתחם בדיקות קורונה באבו דאבי מתחם בדיקות קורונה באבו דאבי צילום: רויטרס

 

מי שנכנס לאמירות ושוהה בה 4 ימים רצופים צריך לעבור בדיקת PCR ביום הרביעי. בנוסף, יידרש ביצוע בדיקת PCR נוספת ביום השמיני למי ששוהה באמירות 8 ימים רצופים, וזאת בנוסף לבדיקה ביום הרביעי. הרשויות באבו דאבי הודיעו כי מי שלא יעמוד בתקנות החדשות יספוג קנס.

 

הגבלת העסקים בבעלות זרה בבחריין? הפרלמנט תומך, הממשלה מתנגדת

 

ועדת הכלכלה בפרלמנט הבחרייני המליצה על תיקון סעיף 345 לחוק החברות המסחריות משנת 2001. לפי התיקון המוצע ייקבע הון מינימלי הנדרש לקבלת רישיון להקמת חברות עבור אנשי עסקים שאינם בחריינים בתחומי פעילות המיועדים לבחריינים בלב. התיקון קורא לקבוע הון מינמלי בשווי 350 אלף דינרים בחריינים (כ-930 אלף דולר). כמו כן הוא מבטל את סמכותו של השר העוסק בענייני סחר לפטור חברות בבעלות הון זר מתקנת ההון המינימלי שנקבעה על פי חוק.

 

 

בחריין בחריין צילום: בלומברג

 

יוזמי תיקון הסעיף מדגישים כי מטרתו לטפל בהשפעות השליליות שנבעו מפתיחת הדרך למשקיע הזר עם הון קטן יחסית, לשמר את הכלכלה הלאומית וכן כוחו של המשקיע המקומי. יצוין כי גם משרד המסחר הבחרייני וגם הבנק המרכזי של בחריין הזהירו מפני אימוץ התיקון, והסבירו כי הוא ישפיע לרעה על ההשקעה הזרה בבחריין. ממשרד התעשייה והמסחר נמסר כי הוא מתנגד נמרצות לתיקון החוק מכיוון שהוא מציב קשיים בפני ההשקעה הזרה.

 

עלייה במספר החברות הרשומות באזורים החופשיים באמירויות

 

מספר החברות הרשומות באזורים החופשיים הפועלים באיחוד האמירויות גדל בכ-8% מאז אמצע השנה, כלומר למעלה מ-5,000 חברות חדשות שהחלו לפעול עם חידוש הפעילות הכלכלית בעקבות ההקלה על ההגבלות כחלק מהמאבק בקורונה. בכך, מגיע מספר החברות הרשומות באזורים החופשיים לכ-67 אלף נכון לסוף אוקטובר, על פי נתונים שפרסם משרד הכלכלה. באמירויות מדגישים את חשיבות האזורים החופשיים כמגנט למשיכת משקיעים זרים, מאחר שהם מציעים תמריצים כלכליים המלווים בחקיקה גמישה וזאת בנוסף לקיומם של אזורים המתמחים בענפים ספציפיים.

 

האזורים החופשיים אחראים על כ -10% מסך כל החברות הרשומות כיום באמירויות, ושמספרן מגיע לכ- 690 אלף. מספר החברות באמירויות גדל ביותר מ- 90 אלף מתחילת השנה ובכ- 29 אלף חברות מאמצע השנה.

 

שתי אטרקציות חדשות בפארק של פרארי באבוט דאבי

 

לכבוד חגיגות העשור שלו, פארק השעשועים "פרארי וורלד אבו דאבי" משיק שתי אטרקציות חדשות במטרה לעודד את תנועת המבקרים: הליכה על הגג וזיפליין (אומגה). הפארק הממוקם באי יאס יציע את האפשרויות האלה למבקרים החל מהיום.

 

 

פארק השעשועים פרארי וורלד אבו דאבי פארק השעשועים פרארי וורלד אבו דאבי צילום: Ferrari World

 

התנסות ההליכה על הגג האדום של המתקן תציע למבקרים תאפשר למבקרים הצצה לנוף המרשים הנשקף לאי יאס. הזיפליין של פרארי וורלד אבו דאבי מאפשר לאורחים חוויה אתגרית ראשונה מסוגה באי יאס, כך לפי המארגנים.

 

אלחסן כעבוס א-זאעבי, מבכירי החברה האחראית על תפעול הפארק, מסר אתמול שעם הוספת שתי האטרקציות, מספר המתקנים בו עומד על 43. לדבריו, מאז נפתח הפארק מחדש בעקבות התפשטות נגיף קורונה, מרבית המבקרים הם תיירים מקומיים.

 

הכותב הוא מנכ"ל חברת www.concordmena.com

x