$
עולם

תאילנד: הממשלה חסמה את הגישה לאתרי פורנו והימורים - ועוררה מחאה ברשתות

ממשלת תאילנד הודיעה שהגישה לאתר הפורנו פורנהאב נחסמת, ולעוד 190 אתרים של פורנו והימורים שהפכו ללא חוקיים במדינה, כחלק מהחוק לפשעי סייבר; ברשתות החברתיות זעמו והאשימו את הממשלה בהטלת צנזורה, ופתחו במחאה תחת ההאשטאג #SavePornhub

שירות כלכליסט 11:4204.11.20

ממשלת תאילנד הודיעה אתמול (ג') כי היא חוסמת את הגישה במדינה לאתר הפורנו פורנהאב (Pornhub) ול-190 אתרים נוספים שמציגים פורנוגרפיה והימורים. ההחלטה התקבלה בזעם ברשתות החברתיות והממשלה הואשמה בהטלת צנזורה.

 

 

 

עם זאת, שר הדיגיטל פוטיפונג פונאקאנטה אמר כי החסימה היא חלק מהמאמצים להגביל את הגישה לאתרי הימורים ופורנוגרפיה, שהפכו להיות לא חוקיים בתאילנד לאחר אישור חוק פשעי הסייבר.

הפגנות נגד חסימת אתרי פורנו בבנגקוק, תאילנד הפגנות נגד חסימת אתרי פורנו בבנגקוק, תאילנד צילום: איי אף פי

 

 

ההחלטה עוררה כאמור זעם רב, והחלה להיווצר מחאה ברשתות החברתיות תחת ההאשטאג #SavePornhub (הצילו את פורנהאב). תאילנד הייתה בשנה שעברה אחת מ-20 המדינות עם נתוני הצפייה הגבוהים ביותר באתר. לפי פורנהאב, המשתמשים בתאילנד בילו בשנה שעברה יותר זמן באתר - 11 דקות ו-21 שניות - מאשר משתמשים ברוב המדינות האחרות בעולם.

 

"אנחנו רוצים להחזיר את פורנהאב. לאנשים מגיעה זכות הבחירה", הודיעו מארגון פעילים בשם אנונימוס פארטי. כמה עשרות מפגינים אף מחו על המהלך מחוץ למשרד הדיגיטל, והחזיקו שלטים בהם כתוב "שחררו את פורנהאב".

 

 

הפגנות נגד חסימת אתרי פורנו, בנגקוק תאילנד הפגנות נגד חסימת אתרי פורנו, בנגקוק תאילנד צילום: איי אף פי

 

במקביל, חברת המחקר Top10VPN דיווחה כי מאז נחסמה הגישה לאתר ביום שני בערב נרשם זינוק של 640% בחיפושים מתאילנד עבור VPN, שעוזר לעקוף צנזורה, בהשוואה לממוצע בחודשים ספטמבר ואוקטובר.

 

מחאות הפורנו מצטרפות למחאות הנמשכות כבר מספר חודשים נגד הממשלה, בעיקר מצד צעירים וסטודנטים, שדורשים את התפטרותו של ראש הממשלה – מנהיג החונטה הצבאית לשעבר - וביטול סמכותו של המלך. "אם יש מישהו שלא שנא את הממשלה הצבאית הנוכחית, עכשיו הוא בטוח כבר שונא אותה", כתב אחד המוחים בטוויטר.

x