$
קורונה

לא רק בבתי"ח ומרפאות: ארה"ב תחסן לקורונה גם בבתי מרקחת

הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי המרכז למניעת ובקרת מחלות האמריקאי גייס 10 רשתות בתי מרקחת לשמש כאתרי חיסון נגד הנגיף. הרגולטורים בארה"ב טרם אישרו חיסון - אך יש כמה חברות בשלבים מתקדמים

שירות כלכליסט 12:1531.10.20

יותר מ-10 רשתות בתי מרקחת בארה"ב הסכימו לשיתוף פעולה עם הממשל הפדראלי, וישמשו כאתרים למתן חיסונים נגד קורונה, כך לפי תוכנית שמפתח המרכז למניעת ובקרת מחלות (CDC), ולפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל.

 

 

הרשתות שהסכימו לקחת חלק בתוכנית כוללות את וולגרינס בוטס, CVS, וולמארט וקרוגר. לפי הודעת ה-CDC, החברות הללו הן הבעלים של מעל 35 אלף סניפים. המידע נמסר במסגרת עדכון שמעביר המרכז למדינות ולרשויות מקומיות המתכוננות להגעת חיסונים. העדכון מפרט כיצד זריקות החיסון יועברו לבתי חולים, קליניקות רפואיות ואתרי חיסון אחרים, החל מאספקה ראשונית לעובדי מערכות הבריאות ואחרים שנחשבים בסיכון גבוה להדבקות.

 

בית מרקחת של רשת וולגרינס. הרשת הצטרפה לתוכנית מתן החיסונים של ה-CDC בית מרקחת של רשת וולגרינס. הרשת הצטרפה לתוכנית מתן החיסונים של ה-CDC צילום: איי פי

 

 

לפי התוכנית, בתי המרקחת יהפכו מעורבים במתן החיסונים בשלב השני. הן יזמינו את החיסונים ישירות מהממשל הפדראלי שיספק להן אותם. ב-CDC הדגישו כי המעורבות של בתי המקחת תסייע להרחיב ולהאיץ את הגישה של הציבור הרחב לחיסונים ככל שהאספקה תלך ותתרחב. "שיתוף הפעולה עם רשתות בתי מרקחת ורשתות של בתי מרקחת קהילתיים בארה"ב יגדילו את הגישה של הציבור הרחב לחיסוני קורונה", נמסר בעדכון. דובר של רשת CVS מסר כי החברה עובדת עם הממשל האמריקאי על תוכניות הפצת החיסונים, אך סרב לספק פרטים נוספים. דובר של וולגרינס סרב להגיב.

 

הממשל מתכוון להעביר את החיסונים לבתי המרקחת ללא עלות. על מנת לקחת חלק בתוכנית, החברות יידרשו לחתום על חוזה מול הממשל, שבו יפרטו את המיקום של בתי המרקחת והיכולת לאחסן חיסונים בהקפאה. בתי המרקחת יידרשו גם לדווח באופן יומי ל-CDC מה רמות המלאי בכל סניף. לפי התוכנית, למדינות תהיה הסמכות להחליט האם בתי המרקחת שבשטחן ישתתפו ביוזמה, והן יוכלו למנוע מבתי המרקחת לקבל את החיסונים ישירות מהממשל. עם זאת, הרגולטורים בארה"ב עדיין לא אישרו את השימוש באף חיסון לקורונה, אך כמה חברות נמצאות כבר בשלבים המתקדמים של הניסויים.

x